Facebook Twitter E-mail
19. října 2014

Z filmu na seriál: Resident Evil, Marley & Me a další

Někteří již jistě zaznamenali, že pomalu začala projektová fáze, kdy tvůrci začínají vymýšlet nápady na seriály, které by rádi prodali stanicím. Zdá se, že letos spousta z nich při inspiraci sází na filmová díla. Na konci srpna jsme vás informovali o projektu Shutter Island, před pár dny to byl The Mortal Instruments a nyní se na seznam přidávají další tři tituly.

První z nich je Resident Evil. O tomto projektu se toho zatím moc neví, jelikož se na něm začne pracovat až po premiéře posledního filmu. Ta byla odsunuta až na rok 2016, protože natáčení přerušilo těhotenství Milly Jovovich. Nápad udělat z filmů seriál přišel od německé produkční společnosti Constantin Film, která se podílí i na výše zmíněném The Mortal Instruments.

Druhým filmem, ze kterého by mohl být seriál, je Marley & Me (Marley a já) z roku 2008. Ve filmu se v hlavních rolích objevili Owen Wilson a Jennifer Aniston, kteří si společně pořídili roztomilého pejska Marleyho. Během několika týdnů se však postupně ukazovalo, že Marley je ďábel s tváří anděla, který je stál spoustu sil a nervů. Pilot projektu si objednala stanice NBC a přislíbila i jeho odvysílání. Má se jednat o singlekamerovou komedii, která bude sledovat příběhy filmového páru Johna a Jenny Groganových a jejich synů, ze kterých už jsou puberťáci. Pořídí si pejska, kterého pojmenují Marley po svém starém pejskovi, který zemřel, a trable začnou nanovo. Účast původních herců potvrzena nebyla a šance zřejmě moc vysoké nejsou. Režie se stejně jako v případě filmu ujme David Frankel (Sex and the City) a scénář sepíše Jenny Bicks (Men in Trees).

Do třetice se jedná o film Monster-in-Law (Příšerná tchýně) z roku 2005, ve kterém si hlavní roli zahrály Jennifer Lopez a Jane Fonda. Půjde o multikamerovou komedii, kterou odkoupila stanice Fox, a bude se točit kolem náročného světa jednoho šťastného páru, který brzy čekají radosti i strasti rodičovství. Během toho všeho však musí zvládnout ten nejnáročnější vztah ze všech – ten mezi manželkou a manželovou matkou. Scénáře se ujme duo Amy B. Harris (The Carrie Diaries) a John Riggi (30 Rock). Herecké obsazení není známo.


Jaký je váš názor na tento nový hit – předělávky filmů na seriály? Dali byste seriálům šanci, pokud by se dostaly na televizní obrazovky?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

LIPLIK
před 161 týdny
Doufám, že to Resident Evil nezkazí, jako poslední 2 filmy. Teda, jestli to...
ševča
před 151 týdny
Z Marleyho nic nebude. Práce se psem v tak podstatné roli by byla příliš...
Balthazar6
před 151 týdny
RESIDENT EVIL(Nejvice se mi libili prvni 2 filmy, pak uz to zacalo jit...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY