22. 10. 2014

Za mořem (už zase) chystají remake IT Crowd

===OPRAVENO===

Za mořem (už zase) chystají remake IT Crowd

Bill Lawrence patří momentálně mezi ty nejpilnější televizní tvůrce a rozhodně se nechce spokojit jen s tím, co už má ve svém repertoáru. Mezi seriály, na kterých momentálně pracuje, patří Cougar Town, Ground Floor a Undateable. Seriálový fanoušek mu navíc nikdy nezapomene jeho předchozí počiny, tedy Scrubs a Spin City.

Nyní začíná pracovat na dalších projektech. Nedávno se objevila informace, že chystá adaptaci podle komedie Rush Hour, dnes ale přichází zpráva ještě mnohem zajímavější.

Bill Lawrence se totiž rozhodl, že si na starost vezme jeden z nejúspěšnějších britských seriálů minulého desetiletí, tedy IT Crowd (Ajťáci). Ke spolupráci si přizve dvojici Neil Goldman a Garrett Donovan, oba dva pracovali například na Community (Zpátky do školy). Tento projekt se už dočkal od stanice NBC objednávky „put pilotu“ (stanice se tím zavazuje, že odvysílá minimálně pilotní epizodu – pokud se tak nestane, tak bude stanice muset studiu, které projekt produkuje, zaplatit výraznou peněžní pokutu).

NBC se už jednou, v průběhu sezóny 2006/07, pokoušela vytvořit remake tohoto seriálu. Vznikl z toho projekt natáčený hybridním multi-single kamerovým stylem. Představen měl být v midseason, ale nikdy nedošlo k odvysílání, seriál se totiž stal obětí změn na stanici.

Lawrence figuruje v pozici výkonného producenta a Goldman s Donovanem pracují na scénáři. The IT Crowd je seriál o dvou IT expertech sídlících v suterénu velké společnosti, kteří nevědí nic o tom, jak komunikovat s lidmi. Do jejich „sklepa“ pak dostanou přidělenou nově příchozí ženu, ambiciózní manažerku, která pro změnu neví nic o počítačích.

V původním seriálu zářila trojice Chris O'Dowd, Richard Ayoade a Katherine Parkinson. Seriál se vysílal na stanici Channel 4 a dočkal se čtyř plnohodnotných sérií a speciálu. Během svého vysílání posbíral několik ocenění, mezi kterými nechybí ani prestižní BAFTA nebo mezinárodní EMMY za nejlepší komedii.

Trojice Lawrence, Goldman a Donovan má velké zkušenosti s prací na sitcomech, dokonce všichni spolupracovali na seriálu Scrubs a v roce 2004 společně získali nominaci na Emmy za epizodu My Screwup. Dokážou se však poprat i s touto výzvou?


Jak to vidíte vy? Líbil by se vám remake IT Crowd? Nebo jeden neúspěšný pokus stačil?

Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
nevermore

nevermore

Nekomentuju protože to by byly samý *****. Omlouvám se, ale Američani si nedají pokoj, dokud nepo**čijou...
před 284 týdny
inekafe

inekafe

say no more, Mr. Nevermore :)) #TvojNickToVystihujeAžPrílišDobre:P
před 284 týdny
Seraphine313

Seraphine313

A to se ještě nezmiňuju, že v Německu to taky remakovali :D
před 284 týdny
Další články k tématu