Facebook Twitter E-mail
11. listopadu 2014

SerialZone slaví narozeniny!

Víte, co je dnes za den? Dneska je 11. listopadu a my slavíme narozeniny! Na dortu už máme sedm svíček.

SerialZone jde do školy! Už je nám celých sedm let. Ani se nechce věřit, jak uplynulý rok utekl, vždyť jsme teprve vydávali článek k šestým narozeninám. Pojďme dnešek strávit odpočinkem u nějakého příjemného seriálu, s kafíčkem a zrekapitulovat si uplynulých 365 dní.

Od listopadu 2013 se toho příliš nezměnilo. Ze SerialZone se postupně stal aktuální seriálový zpravodaj a obsáhlá databáze s mnoha funkcemi, které fanouškům zpříjemňují čekání na nové epizody. Rozhodli jsme se proto zvolnit tempo a spíše pilovat detaily.

I když jak nad tím přemýšlíme… nezměnilo… na druhou stranu roční nárůst o 13 tisíc registrovaných uživatelů je poměrně příjemná změna, co myslíte? Loni touto dobou nás bylo 37 423, minulý týden jsme přesáhli hranici 50 tisíc registrovaných (50 677). Už tvoříme slušně velké městečko!

Bezkonkurenční jednička

Když už slavíme, tak začneme tím nejlepším. SerialZone se za poslední roky stal závislostí pro tisíce seriálových fanoušků, ať už registrovaných, či nikoliv. Jsme moc rádi, když vidíme, jak se váš zájem o naše stránky a o práci, kterou odvádíme, neustále zvyšuje. Svou přízeň nám dokazujete nejen množstvím stažených titulků, přečtených článků nebo počtem příspěvků v diskuzích, ale i samotnou návštěvností stránek.

Že jsme seriálovou jedničku na českém trhu tvrdíme samozřejmě na základě dlouhodobých statistik. V zásadních ohledech rosteme meziročně i o 30 nebo více procent. Konkrétní čísla, pokud vás zajímají, se dozvíte v článku se statistikami za rok 2014, který vyjde začátkem roku 2015. Abychom vás nalákali, tak se jen můžeme zmínit, že počty návštěv, zobrazených stránek nebo unikátních návštěvníků jsou už nyní vyšší než za celý minulý rok, který byl ve všech ohledech rekordní. V podstatě se tak dá říct, že každou hodinu každého dne se právě vy podílíte na zlepšování loňských rekordů a je zcela na vás, kam se až čísla dostanou. Pomůžete nám s tím? :-)

Podporujeme maniaky

Říkáte, že je váš watchlist narvaný k prasknutí a dáváte si na konci sezóny předsevzetí, že novinky prostě začínat nebudete? Jak vám to vychází? :-) Ve snaze upozornit diváky na každoroční nové sezóny a především nové seriály, kterých by si možná jinak nevšimli, jsme v loňském roce zavedli novou rubriku článků s názvem Hej, SerialZoňáci. Formou obecné představovačky a následně subjektivních názorů šéfredaktorů vám tak přinášíme stále nové adepty na sledování.

Hej, SerialZoňáci je rubrika pro seriály tzv. Velké pětky, tedy pět hlavních komerčních stanic v USA – ABC, CBS, CW, Fox a NBC. Pokud byste raději zkusili nějakou novinku z kabelovek, hledejte v článcích rubriku Krmení pro watchlist, která se zaměřuje právě na novinky kabelových stanic.

Jestli jste jako já a máte rádi sledování maratonů, sledujte naše rozlučky Vzpomínáme, ve kterých formou rekapitulace a vypíchnutí zajímavostí vzdáváme hold veteránům, kteří právě doodvysílali finální epizodu.

Zpravodajský uragán

Výše zmíněné rubriky však zdaleka nejsou tím jediným, o čem se u nás dočtete. Již několikaletou samozřejmostí jsou i nadále články o aktuálních novinkách ze světa seriálů, od castingů přes objednávky pilotů či nových seriálů až po obnovování/rušení nebo sledovanost amerických seriálů.

Nechceme, abyste však u nás usnuli na vavřínech a věděli s jistotou, co čekat. Proto jsme od září spolu s novou sezónou zavedli měsíční rubriku Scéna měsíce. Naši redaktoři, kteří jsou pořádnými seriálovými maniaky, zde představují scénu, která je za uplynulý měsíc nejvíce zasáhla, ať už se z ní váleli smíchy po podlaze, nebo jim z ní brada údivem spadla až k zemi. Samozřejmě cílem je vyvolat aktivitu z vaší strany, rádi bychom se tímto způsobem dozvěděli, na co pravidelně koukáte a co vy považujete za skvělou seriálovou zábavu, takže neváhejte komentovat!

To ale není všechno! Na další novinku si však musíte ještě pár týdnů počkat. Koncem listopadu zavedeme další sérii článků, která jistě mnohé z vás zaujme. Přece vám ale nezkazíme překvapení, neprozradíme, o co konkrétně jde :-) Buďte ve střehu!

Na závěr článkové podkapitoly bych za sebe ráda poděkovala svým skvělým článkařům, kteří tvrdě pracují a přinášejí všem čtenářům aktuální informace, jmenovitě především Pavlovi a Gabče za propojení kvality a kvantity a našemu zlatému korektorovi Romanovi, bez kterých by moje práce byla mnohem těžší!

Statistikofilové v sedmém nebi

V uplynulém roce jsme přidali několik novinek nebo spíše vylepšení, které sice nejdou moc vidět, ale potěší ty, kteří chtějí mít o svých seriálech ještě lepší přehled.

Jednou z věcí je například filtr uživatelem ohodnocených seriálů podle stanic. Stejnou funkci už naleznete v profilu u seriálů, které máte v oblíbených/za­milovaných. V nabídce vpravo najdete možnost filtru „Oblíbené podle stanic“, kde se vede statistika, kolik seriálů od které stanice máte přidáno. Nyní tato možnost přibyla také na stránce ohodnocených seriálů uživatelů. U některých můžou být statistiky totožné, ale věříme, že se najdou i tací, kteří si s watchlistem a oblíbenými seriály hrají více, seznam ohodnocených a oblíbených se u nich neshoduje a filtr podle stanic jim přijde vhod.

Další věcí je, že u novějších epizod na jejich profilech naleznete informaci o sledovanosti.

Akce…

Od posledních narozenin jsme rozhodně neusnuli na vavřínech. Desítky našich redaktorů dál neúnavně přidávaly nový obsah, který denně využíváte. Od listopadu jsme přidali přes tisícovku seriálů, napsali přes 1700 článků a vložili přes pět tisíc obsahů k epizodám.

Loňská novinka, tedy hudba v seriálech, se u vás taky skvěle rozmohla. Po roce jsme za spolupráce vás registrovaných uživatelů obohatili náš Playlist téměř o šest a půl tisíce skladeb!

… a reakce

Za naši aktivitu jste se nám poté rekordně odměnili. Zaznamenali jsme přes 12 tisíc nově registrovaných uživatelů. Společnými silami jste seriály hodnotili téměř 162000krát. K seriálům jste napsali v průměru deset názorů denně a v diskuzích jste svůj názor vyjádřili v padesáti tisících příspěvcích! Za vaši aktivitu jsme vám za odměnu dali skoro 39 tisíc trofejí.

Více čísel se dozvíte jako již tradičně ve statistickém článku, který pro vás připraví megawir na začátku roku 2015. I ze zmíněného však jasně vyplývá, že to na SerialZone rozhodně žije! :-)

Sprechen sie nicht?

Sekce titulků je na našem webu již pohodlně zaběhnutá. V uplynulém roce vám překladatelé neúnavně přinášeli titulky k aktuálním epizodám, ovšem také občas zabrousili do historie a titulková sbírka na SZ se tak rozrostla i o pár překladů některých starších seriálů. Velký dík zde patří překladatelům z CW Zone, ZDP a neXtWeek, kteří toho na svá bedra berou opravdu hodně, ale velmi děkujeme i všem jednotlivcům, kteří obětují svůj čas a vrhnou se do překladu třeba jednoho nebo i více seriálů.

Také v posledních měsících se sice občas ozve nějaký nedočkavec, ale stále více lidí dobrovolnou práci překladatelů respektuje a oceňuje. Máme velkou radost, že nezapomínáte překladatelům vyjádřit svou vděčnost poděkováním. Těch jste u titulků od minulých narozenin zanechali tisíce, což není vůbec špatné. Za vaši aktivitu, ať už stahování či děkování, vám jménem překladatelů moc děkujeme! Věříme, že jejich těžkou práci budete oceňovat i nadále.

Kdo si hraje, nezlobí

Spolu s narozeninami slavíme také další rok Postergame a Tradegame. Naše hry, které vaše mozkové buňky zaručeně rozpohybují, stejně jako dokážou hrát na nervy :-) Vyhodnocení druhého ročníku Postergame vám v neděli přinesl Fruiko, kde mimo jiné vyzdvihnul zářivé hvězdy a vysmál se loserům (pokorně se klaním vítězům) :-)

Naší velkou chloubou nadále zůstává tipovačka Kdo přežije. Moc nás těší, když vidíme, kolik z vás je soutěživých a má chuť zpříjemnit si čekání na rozhodování o osudech novinek. V současnosti běží již třetí ročník a SerialZone má těžký úkol zopakovat loňské prvenství. Konkurence se nám oproti loňsku opět zvětšila, konkrétně o týmy Edny a HBO, proto si nervozitou pomalu začínáme trhat vlasy a kousat nehty :-) Každopádně prozatím máme známy čtyři výsledky z… no z mnoha. Do jara zbývá času dost, úspěšný start se může lehce přehoupnout v propadák, takže nám držte palce! A sobě vlastně taky :-)

Ani v minulém roce jsme vám nezapomněli zprostředkovat spoustu soutěží o skvělé ceny, za jejichž zajištění od CooBoo, BizBooks a Ubisoft Entertainment všichni líbejte ruce našemu megawirovi!

Facebookem k informacím!

Moc dobře víme, že velká část našich návštěvníků hojně využívá dostupné sociální sítě s Facebookem v čele. My proto neleníme a náš facebookový profil aktualizujeme odkazy na vydané články. Na co (prozatím!) není prostor na našem webu, to pak dáváme právě na FB. Jedná se především o postery k seriálům, promo fotky, vtípky a další obrázky, a také videa. Pokud nás ještě nesledujete, tak určitě neváhejte, nic už vám neunikne.

Před několika dny jsme na Facebooku dosáhli pěkného seriálového čísla 4400 fanoušků, všem vám děkujeme!

Abyste měli ještě lepší přehled o prodloužených a zrušených seriálech, vytvořili jsme na Facebooku stránku Osud seriálů, kde přidáváme informace čistě pouze o rozhodování o prodloužení a zrušení. Pokud tedy chcete mít maximální přehled, přidejte si nás do seznamu.

Advent 2.0: hardcore verze

Senzací roku 2013 byl bezesporu Advent. Další forma hry, kterou jsme vám zamotali hlavy. Náš speciální seriálový kalendář zaznamenal obrovský ohlas a nepřipadalo v úvahu, abychom vás letos o další adventní kalendář ochudili!

Ovšem pozor! První kolo byla pouhá zahřívačka. Letos se můžete těšit (nebo děsit, záleží na úhlu pohledu) na vyšší úroveň obtížnosti. Zároveň apelujeme na vaši čest a respekt pro hru, věříme, že když už si budete namáhat mozkové buňky a nějakým zázrakem přijdete na odpověď na hádanku, nebudete ji šířit dál a necháte ostatní spoluhráče, ať se taky zapotí.

Připravte se na další bezesné noci a dny, kdy se nebudete moct soustředit na nic jiného než na hádanky :-) Startujeme opět se začátkem Adventu!

Máte blízko kfilmu?

Na závěr našeho oslaveneckého článku bychom vás rádi nalákali na budoucnost. Příští rok bude pro naše bosse opět velký. SerialZone už je perfektně zaběhnutý web. Pamatujete si ještě jeho starou verzi? Většina z vás ani netuší, že jsme před třemi lety od základu měnili design.

V příštím roce přijde na řadu náš bratrský web kfilmu.net, který obleče zbrusu nový kabát. Pokud kromě seriálů nepohrdnete ani filmovými díly, pak určitě mějte nastražené uši a oči na stopkách, protože tento projekt vás zavalí jako vlna! Jestliže chcete být v obraze, nezapomeňte si kfilmu přidat na Facebooku!

Soutěže

Drobná poznámka na závěr. Abychom s vámi ty naše krásné narozeniny oslavili, připravili jsme si pro vás seriál soutěží, který bude trvat až do Vánoc! První byla zahájena už dnes, tak se nezapomeňte zúčastnit a pokuste se něco vyhrát! :) Hodně štěstí!

O kom to je? No jistě, vždy a navždy o vás!

Co říci na závěr? Za celou redakci SerialZone.cz děkujeme všem uživatelům, kteří na naše stránky zavítají. Hlavně díky vám SerialZone zažila rekordně úspěšný rok a prožívá velmi úspěšné období. Vaši ohromnou podporu bereme jako velký závazek a opravdu si jí ceníme. Doufáme, že i další rok se vám v naší společnosti bude líbit a 11. listopadu 2015 společně oslavíme další parádní narozeniny!

Máte nás rádi? Sdílejte nás, nenechávejte si SerialZone pro sebe :-)

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

trebor
před 160 týdny
Všetko najlepšie a velká vdaka.
spike
před 158 týdny
Je skvělé, že tady Serialzone máme takže vše nejlepší. Ta velká návštěvnost je...
verarenak
před 157 týdny
Já přání nesu Vám, i když pozdě dám, další krásný rok, k tomu dobrý...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY