Facebook Twitter E-mail
31. října 2014

Nová videohra Firefly Online!

Fanoušky oblíbený scifi seriál Firefly byl v roce 2002 ukončen po pouhých 14 epizodách. O tři roky později následoval film Serenity, ve kterém se pododařilo zodpovědět alespoň některé z otázek, na které se nedostalo v seriálu. Poté už příběhy pokračovaly pouze v komiksové podobě. Nyní se však fanouškům naskytne příležitost vytvořit si svůj vlastní příběh ve světě Firefly a ovlivnit cestu, kterou se vydá.

Na jaře 2015 bude na trh uvedena strategická videohra Firefly Online, ve které hráč převezme roli kapitána, vytvoří si posádku, najde si práci a bude létat napříč vesmírem. Za vznikem videohry stojí Spark Plug Games a Quantum Mechanix a bude možné ji hrát na platformách Microsoft Windows, OS X, iOS a Android. A jak již název naznačuje, součástí bude i možnost spojit se online s ostatními hráči. Výhodou je, že hráč se tak podělí o svou cestu napříč Firefly vesmírem s ostatními fanoušky, může je v případě nouze požádat o pomoc nebo s nimi obchodovat, případně se s nimi spojit proti nepřátelům.

Na začátku hry si hráč vytvoří svou postavu, za kterou bude hrát. Jméno, pohlaví i vzhled je čistě na něm, takže se avatar může podobat přímo jemu. Zároveň si také vytvoříte prvního člena posádky, který se stane vaší pravou rukou. Jako správný kapitán budete mít samozřejmě i svou loď, jejíž design je také ve vašich rukou. Pamatujte, že loď bude domovem vaším i vaší posádky, takže se tam budou chtít cítit útulně. Pokud se vám bude dařit, bude se v průběhu hry vaše posádka i náklad rozšiřovat a bude potřeba zakoupit větší loď. Nejedná se ovšem o levnou záležitost, takže si budete muset najít práci, která vám vydělá peníze, za které si budete moci novou loď pořídit. Můžete se dát také na výrobu a své předměty prodávat ostatním hráčům.

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo řídit loď jako je firefly? I s tím tvůrci počítali. Ve hře budete mít příležitost chopit se kormidla a vydat se kamkoliv budete chtít. Po cestě můžete samozřejmě natrefit na ostatní lodě, opuštěné objekty, volání o pomoc a spoustu dalších nečekaných věcí.

Důležité je, aby kapitán o svou posádku pečoval. Jsou jako jeho rodina a potřebují to vědět, jinak se k němu otočí zády a nechají ho ve štychu, když je bude potřebovat nejvíce. Za vzor mají všichni hráči samozřejmě kapitána Mala Reynoldse, který na svou posádku nedal dopustit a za každou cenu je vždy ochraňoval.

Všechny hráče dozajista potěší, že se ve hře budou objevovat i seriálové postavy, které namluvili samotní herci. Budete tak moci opět slyšet hlasy všech hlavních postav.

V následujícím videu se můžete podívat, jak bude prostřední hry vypadat.


Co tomu říkáte? Jste vášnivými hráči videoher? Nenecháte si ujít videohru Firefly nebo raději zůstanete pouze u seriálu?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mik
před 159 týdny
Pokud nebudu počítat hry Doctor Who, tak po Stargate SG-1: Unleashed další hra,...
IrmaVep
před 159 týdny
Určitě dobrá zpráva, i když na ty PC hry já moc nejsem :) Díky za...
Vachisek
před 159 týdny
hry podle filmů a seriálů velmi často končí průměrně nebo podprůměrně naději...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY