Facebook Twitter E-mail
4. listopadu 2014

Hawaii Five-0: 33 odkazů na původní seriál

Skalní fanoušci možná ví, že nová verze seriálu Hawaii Five-0 je protkána nejrůznějšími odkazy na původní seriál, který se vysílal v letech 1968–1980.

Některé narážky jsou hodně známé, některé už o něco méně. Avšak v souvislosti s tím, že nás tento pátek čeká stá epizoda nového H50, stanice CBS odtajnila třiatřicet odkazů, které tvůrci skryli do předchozích dílů. Je toho celkem hodně, tak se do toho hned pustíme, co říkáte? :-)

 1. 1×01 – Pilot: McGarrettův (Alex O'Loughlin) Mercury Marquis z roku 1974 je skutečné auto z původní série. Vlastnil ho sám Jack Lord (původní Steve McGarrett) a během předchozích 99 epizod jsme jej viděli několikrát.
 2. 1×01 – Pilot: „Book'em, Danno!“ („Zašij je, Danno!“) je nejznámější hláškou původního seriálu a často se s ní setkáme i v nové verzi.
 3. 1×01 – Pilot: Danny (Scott Caan) je jediným členem jednotky Five-0, který nosí košili a kravatu. Je to narážka na to, že původní členové Five-O týmu do kanceláře chodili vždy v obleku.
 4. 1×02 – Ohana: V této epizodě Kono (Grace Park) poprvé oslovila McGarretta „šéfe“. Kono v původním seriálu často oslovoval McGarretta právě tímto slovem.
 5. 1×03 – Malama Ka Aina: V této epizodě hraje ženu, která se s Grace (Teilor Grubbs) schová na záchodcích, Helen Kuoha-Torco. Helen byla tahitská tanečnice, která účinkovala ve znělce původního seriálu.
 6. 1×04 – Lanakila: McGarrettova sestra Mary Ann McGarrettová (Taryn Manning), která se poprvé objevila v tomto díle, se jmenuje úplně stejně jako Steveova sestra v původní sérii.
 7. 1×05 – Nalowale: Poprvé jsme se setkali s dr. Maxem Bergmanem (Masi Oka) pojmenovaném podle hlavního soudního lékaře v originální sérii.
 8. 1×07 – Ho'apono: Robert Loggia zde hraje Eda McKaye, bývalého člena Námořnictva Spojených států Amerických. V epizodě 11×18 – The Execution File původního seriálu ztvárnil tento herec bývalého policistu jménem Russell Hendrix.
 9. 1×09 – Po'ipu: Ric Young, který v tomto díle hrál generála Paka, také hostoval v původní Hawaii Five-O. Jako zaměstnanec cestovní kanceláře se objevil v epizodě 9×01 – Nine Dragons.
 10. 1×09 – Po'ipu: McGarrettova adresa je 2727 Piikoi Street. V původní sérii Steve McGarrett také žil na Piikoi Street.
 11. 1×12 – Hana ‚a‘a Makehewa: První setkání se serž. Dukem Lukelou, kterého hraje Dennis Chun. Tento herec se v drobných rolích objevil již v původní sérii, navíc je synem Kama Fonga, což byl původní Chin Ho Kelly.
 12. 1×12 – Hana ‚a‘a Makehewa: V této epizodě se také poprvé objevil Wo Fat (Mark Dacascos). Wo Fat byl velkým záporákem i v původním seriálu, hrál jej Khigh Dhiegh.
 13. 1×13 – Ke Kinohi: A v této epizodě se poprvé ukázal majitel obchodu se surfovacími potřebami a instruktor Mamo Kahike, kterého hraje Al Harrington. Ten ve více než 60 epizodách původního Hawaii Five-O ztvárnil postavu jménem Ben Kokua.
 14. 1×18 – Loa Aloha: Herec Clyde Kusatsu, který v této epizodě hrál soudce Kamaleie, hostoval i v původním seriálu, konkrétně v epizodě 9×10 – Yes, My Deadly Daughter.
 15. 1×19 – Na Me'e Laua Na Paio: V této epizodě se poprvé představila analytička CIA jménem Jenna Kaye (Larisa Oleynik). Její jméno je narážka na jednu postavu z původního seriálu – náčelníka pacifických operací zpravodajského oddělení Jonathana Kaye (Bill Edwards).
 16. 1×21 – Ho'opa'I: Při výslechu agentky Marshové (Cara Buono) řekne McGarrett větu: „Zodpovídám se pouze Bohu a guvernérce, ale ani jeden z nich vám právě teď nepomůže.“ Je to narážka na finále první série původního seriálu, kdy Steve McGarrett řekl, že přijímá rozkazy pouze od Boha a guvernéra a „někdy má dokonce i s nimi problém!“
 17. 2. série: SPZtka McGarrettova Silverada je F6–3958, což je stejné registrační číslo, jaké měl McGarrett v podání Jacka Lorda na svých autech – Park Lane 1968 a Marquis Brougham z roku 1974.
 18. 2×02 – Ua Lawe Wale: V této epizodě se poprvé objevila agentka Lori Weston (Lauren German). Její jméno je narážkou na det. Lori Wilson (Sharon Farrell), která byla členkou jednotky Five-O v poslední sérii původního seriálu.
 19. 2×02 – Ua Lawe Wale: Tom Sizemore zde hrál kpt. Fryera z Vnitřních záležitostí. Diváci původního seriálu si možná pamatují postavu Bernieho Fryera (Alan Oppenheimer), který byl také z Vnitřního.
 20. 2×19 – Kalele: Herec Ed Asner si zde zopakoval svoji roli pašeráka Augusta Marche, jenž se představil v epizodě 8×14 – Wooden Model of a Rat původního seriálu.
 21. 2×19 – Kalele: V domě Augusta Marche vidíme sbírku miniaturních sošek z Japonska. V epizodě 8×14 původního Hawaii Five-O obvinil March McGarretta, že mu jednu z těchto vzácných sošek ukradl.
 22. 2×23 – Ua Hala: Karl Herlinger, který zde hrál postavu Devona Akina, měl jako dítě malou roli v první epizodě poslední dvanácté série Hawaii Five-O.
 23. 3×02 – Kanalua: Opět – a tentokrát naposled – se setkáváme s proslulým pašerákem Augustem Marchem v podání Eda Asnera.
 24. 3×03 – Lana I Ka Moana: Během rybaření má na sobě McGarrett neobvyklý slaměný klobouk. Podobný styl klobouků měl i původní Steve McGarrett.
 25. 3×07 – Ohuna: Herec Russell Wong, který v tomto díle ztvárnil postavu Konga Kianga, účinkoval jako FBI agent Nick Wong v televizním filmu Hawaii Five-O z roku 1997. Film byl volným pokračováním původního seriálu a Nick Wong byl jmenován jedním z šéfů nové Five-O jednotky.
 26. 3×15 – Hookman: Tato epizoda byla největší poctou původnímu seriálu. Jednalo se totiž o remake epizody 6×01 originálního Hawaii Five-O – byl použit stejný název, natáčelo se na stejných lokacích, byla upravena úvodní znělka i kompozice.
 27. 3×15 – Hookman: Místní herec Terry Plunkett, který v původní sérii ztvárnil několik malých rolí, se objevil i v této epizodě jako vlastník poštovní schránky.
 28. 4. série: Ve třech epizodách čtvrté série (4×01, 4×07 a 4×22) byla jako hudební podkres použita původní verze znělky Hawaii Five-O.
 29. 4×01 – Aloha Kekahi I Ke Kahi: Postava kpt. Grovera (Chi McBride), se kterým se poprvé setkáme v této epizodě, se objevila i v původní sérii, konkrétně v epizodě 7×22 – The Hostage. Grovera tam ztvárnil herec Scott Brady.
 30. 4×07 – Ua Nalohia: Cathy Foy, která v tomto díle hrála číšnici Nani, měla dvě malé role také v původním seriálu. Poprvé ji diváci mohli vidět jako recepční v epizodě 10×16 – Head to Head, podruhé jako telefonní operátorku v epizodě 12×03 – Though the Heavens Fall.
 31. 4×13 – Hana Lokomaika'I: V této epizodě jsme se dozvěděli, že Chinův (Daniel Dae Kim) otec se jmenuje Kam Tong. Chin Ho byl v původním seriálu ztvárněn hercem Kam Fongem.
 32. 4×15 – Pale 'la: Matka Dannyho (Melanie Griffith) se jmenuje Clara Williams stejně jako se jmenovala Dannova teta v původním Hawaii Five-O. Zajímavostí však je, že původní Claru hrála herečka Helen Hayes, nevlastní matka představitele Danna, Jamese MacArthura.
 33. 5×01 – A'ohe Kai e Pe'e Ai: Poté, co na policii zavolá pilot dronu, serž. Lukela řekne Puovi větu: „Přepoj ho na McGarretta.“ Stejná věta zazněla i v původním seriálu.

Tak které z těchto třiatřiceti narážek jste znali a kterými jste byli naopak překvapeni? A jste zvědaví na stou epizodu nového Hawaii 5–0?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Drunk_Queen
před 154 týdny
Ach tak... :D Ale stejně skvělá práce :)
CZNeo
před 154 týdny
:DDD ale budu, jestli mě paměť neklame, tak do stýho dílu chystaj...
justynajohnson
před 153 týdny
no tak tohle je bombastický článek,četla jsem si ho třikrát,klobouk dolů :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY