2. 11. 2014

Scéna měsíce: Říjen 2014

Vítáme vás u druhého článku z naší nové rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Castle (Castle na zabití)
epizoda
herci
Nathan Fillion (Richard Castle), Stana Katic (Kate Beckett)
scéna
Caskett opět v akci
allyska

Naši ústřední dvojici rozhodilo zmizení Castla a není divu, že ač se snažili, stále jim to trochu vrzalo. Taková rána holt potřebuje čas na zahojení. Tudíž mě potěšilo, že v tomhle dílu se konečně vše vrátilo do starých kolejí a často jsem se smála jejich pokusům si užít. Scéna, kterou jsem si vybrala jako nejlepší, i když těsně porazila tu, jak se Marta zamotá do hrnců, byla, když se Caskett pustili do chytání „neviditelné“ ženy. Castle pronese, že mu chybělo to jejich propojení myslí, což si myslím, že chybělo i všem fanouškům.

Furiant

The Vampire Diaries (Upíří deníky)
herci
Paul Wesley (Stefan), Ian Somerhalder (Damon)
scéna
Stefan zjišťuje, že Damon je zpět mezi živými
Furiant

Tentokrát jsem měl rozhodování těžší… dlouho u mě vedla scéna s Klausem a Hayley v The Originals 2×01, kde se bavili o ztrátě Hope, nakonec ji ale překonal návrat Damona. Nikdy bych neřekl, že scéna z Vampire Diaries bude pro mě tou nejlepší, ale ona na mě opravdu dost zapůsobila. Stefan byl zničený smrtí bratra, to bylo poznat už v předchozích dílech. Chtěl za vším udělat tlustou čáru, zapomenout a začít znovu. Hodně lidí mu to vyčítalo, já ho celkem chápal, i když je pravda, že se někdy choval jako zmetek. Takže když přišel do té rodinné hrobky a konečně si přiznal, jak moc mu jeho brácha chybí, byla to první upřímná věc, kterou Stefan v této sérii udělal. No a návrat Damona do našeho světa nemohl být lepší – chytnutí flašky bourbonu za nechápavého čučení Stefana bylo prostě parádní! U následného objetí obou bratrů lomcovaly emoce dokonce i se mnou, a to je u tohoto seriálu vážně už co říct. Proto – a možná že i díky skvěle vybranému hudebnímu podkresu (M83 – Wait) – u mě nakonec zvítězila právě tato scéna…

lukascoolarik

How to Get Away with Murder (Vražedná práva)
epizoda
herci
Viola Davis (Annalise Keating)
scéna
Annalise si sundává paruku
lukascoolarik

Brada mi padla až k zemi, když jsem tuhle scénu viděl. Sice to tak bývá skoro u každého cliffhangeru na konci každého dílu HTGAWM, ale tohle jsem opravdu nečekal. Annalise si sundává paruku, následně umělé řasy a hadříkem si pak stírá makeup, to vše za rytmu úžasné No One's Here To Sleep od Bastille & Naughty Boy. Skoro jako by si sundávala masku. Na veřejnosti je to silná, sebevědomá a tvrdá obhájkyně a profesorka plná tajemství a lží, ale alespoň před ulehnutím do postele tuto masku sundá, aby mohla být takovou, jakou ji nikdo jiný nezná. Poté vstoupí její manžel Sam a Annalise ho s mobilem v ruce překvapí slovy: ""Co dělá tvůj penis v mobilu mrtvé holky?". Což je věta, na kterou fanoušci jen tak nezapomenou. Jedno můžu říct s jistotou. Každý díl How to Get Away with Murder mě přesvědčuje o tom, že jde vskutku o nejlepší nové drama letošní sezóny.

Pajky

Bones (Sběratelé kostí)
herci
Emily Deschanel (Dr. Temperance ‚Kůstka‘ Brennan), David Boreanaz (zvláštní agent Seeley Booth), Michaela Conlin (Angela Montenegro), T.J.Thyne (Dr. Jack Hodgins), Tamara Taylor (Dr. Camille Saroyan), Patrica Belcher (Caroline Julian), Eugene Byrd (Dr. Clark Edison) a Carla Gallo (Daisy Wick)
scéna
Rozloučení se Sweetsem a rozprášení popela
pajky

Možná to bude vypadat, že vyhledávám pouze scény, ve kterých se loučíme s hrdinou v nějakém seriálu (viz minule Chicago Fire), ale je to jen náhoda. Navíc jsem se tomu snažil vyhnout a čekal jsem poctivě až do konce měsíce, ale neobjevil jsem žádnou scénu, která by mě dostala tak jako tahle, kde se v podstatě celý tým loučí se Sweetsem. I přesto v ní sehraje největší roli Kůstka, která se opravdu sobě vlastním způsobem ujme rozlučkové řeči, ve které všem připomene důležitost Sweetse a toho, že bez něj by nebyli tam, kde jsou. Emoce pracují, vystupují na povrch a přichází loučení v podobě písničky Coconut zpívané všemi zúčastněnými.

Thadreth

American Horror Story: Freak Show
herci
John Carroll Lynch (Twisty), Wes Bentley (Edward Mordrake)
scéna
Twisty vypráví o svém životě
thadreth

Twistyho jsem si oblíbil už od první epizody Freak Show. Z velké části za to může jeho velmi povedený kostým, maska a make-up, které přidávají na strašidelnosti celé postavy. Navíc John Caroll Lynch si s ním opravdu vyhrál, díky jeho mimice a pohybu mi i několikrát běhal mráz po zádech, neboť scény s ním byly opravdu děsivé. Největší zlom ovšem přišel v nejnovější epizodě, kdy Edward Mordrake navštívil právě Twistyho, aby si vyslechl jeho životní příběh, proč je nyní takový, jaký je a následně se rozhodl, zda si vezme jeho duši či ne. A pod maskou vraždicího klauna se najednou objevil milý a hodný klaun, který miluje děti víc než cokoliv jiného na světě a který se následně stal obětí hloupého vtipu, díky němuž přišel o svou milovanou práci. Od té doby se jen snažil děti opět zaujmout a přinutit je, aby ho měly znovu rády, ale když viděl, že to nejde po dobrém, tak to holt zkusil i po zlém…


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře28zobraz všech 28 příspěvků
Earenis

Earenis

Rozhodně souhlasím s How to Get Away with Murder. Ale všechny ty závěrečné scény nemají chybu.
hodně dávno
wexzuz

wexzuz

Mám dotaz, chystá se i scéna měsíce: Listopad? :)
hodně dávno
ragelly

ragelly

Ano, ale minulou neděli byl poslední listopadový den, proto článek vyjde až tuto neděli :)
hodně dávno
Další články k tématu