Facebook Twitter E-mail
2. listopadu 2014

Krmení pro watchlist: Olive Kitteridge

Letošní rok se zatím nese hlavně v duchu kriminálních dramat a romantických komedií. Tomu se ale rozhodla učinit přítrž stanice HBO, která dnes, 2. listopadu 2014, představí první dva díly minisérie Olive Kitteridge.

Předlohou pro tuto čtyřdílnou minisérii se stal stejnojmenný román z pera americké spisovatelky Elizabeth Strout, za nějž byla v roce 2009 oceněna Pulitzerovou cenou. Scénář podle předlohy zpracovala držitelka ceny Emmy Jane Anderson a do role režisérky se postavila držitelka nominace na Oscara Lisa Cholodenko. A ani v hereckém a producentském osazenstvu nečekejte méně zvučná jména.

Hlavní hrdinku Olive Kitteridge ztvární uznávaná herečka a dvojnásobná držitelka Oscara, Frances McDormand. Do role jejího manžela Hanryho se vtělí držitel nominace na Oscara, Richard Jenkins. Těšit se můžeme i na Zoe Kazan, Johna Gallaghera Jr., nebo Billa Murrayho.

Čtyřdílná minisérie nás zanese do malého městečka v Nové Anglii, kde se odehrává životní příběh hlavní hrdinky Olive Kitteridge, učitelky matematiky na základní škole. Hlavní dějová linka sleduje především život Olive, která platí za přísnou a neúprosnou, a přesto dobrosrdečnou ženu s pevnými morálními základy. Příběh, odehrávající se v průběhu pětadvaceti let, se zaměřuje na její život s manželem, dobrosrdečným městským lékárníkem Henrym, jejich syna Christophera, který nesnáší přístup své matky k rodičovství, a další členy jejich komunity. Očima Olive v tomto milém, vtipném a přesto velmi tragickém příběhu uvidíme i městské aféry, zločiny a tragédie.

Ačkoliv románová předloha je rozdělena do třinácti propojených povídek, minisérie stanice HBO bude obsahovat pouhé čtyři díly. Svoji předpremiéru si Olive Kitteridge odbyla již na filmovém festivalu v Benátkách, kde sklidila velký úspěch ze strany kritiků. The Hollywood Reporter ohodnotil výkon herečky Frances McDormand jako „nejpamátnější a nejkomplexnější“ v její kariéře. HitFix označil minisérii jako „dokonalou bouři talentů, jemný příběh a úžasnou režii v jednom“.

Za minisérií Olive Kitteridge stojí produkční společnosti Playtone a As Is. O křesla výkonných producentů se dělí Gary Goetzman, Tom Hanks, Frances McDormand a Jane Anderson. Sekundovat jim bude Steven Shareshian.

Jak už bylo řečeno, první dva díly minisérie Pharmacy a Incoming Tide uvede stanice HBO už dnes, tedy 2. listopadu 2014. Druhé dva díly A Different Road a Security na sebe nenechají dlouho čekat, protože budou odvysílány už zítra.


Co říkáte na novou čtyřdílnou minisérii Olive Kitteridge? Najde se mezi Serialzoňáky někdo, kdo četl románovou předlohu?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Katchib
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

La.Volpe
před 158 týdny
Na tenhle seriál se připravuju už delší dobu hned z několika důvodů: 1)...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY