Facebook Twitter E-mail
3. ledna 2015

Hej, SerialZoňáci, mám koukat na The McCarthys?

Jedním z komediálních přírůstků této sezóny byl seriál, který neprošel loňským pilotovým sítem. Bylo to zasloužené, nebo měl seriál dostat šanci už minulý rok?

The McCarthys – plakát

The McCarthys je nová komedie stanice CBS. Běží ve čtvrtek večer od 9:30 hodin. Předskokana má v podobě finální série legendárního sitcomu Two and a Half Men. V tomhle čase mu konkuruje Scandal na ABC, Reign na CW, od druhé poloviny ledna na Foxu novinka Backstrom a na NBC dosud A to Z, od února pak drama The Blacklist.

Tipovačka je téměř úplně jednoznačná. Gorilla jako jediná jde opět proti proudu a volí prodloužení. Všichni ostatní včetně 80 % tipující veřejnosti seriálu nevěří ani nos mezi očima.

O čem to je?

Sitcom s velkou hlasitou bujarou irskou rodinou a chytrým, klidným opakem, který je členem této rodiny… a gayem. McCarthyovi jsou početní, i když všichni žijí vedle sebe, jako by kamenem dohodil, a věčně se scházejí doma u rodičů, kde společně sedí na gauči a fandí basketu.

Ronny má svou rodinku moc rád, i když i na jeho vkus jsou hodně šílení. Když se mu naskytne možnost odjet na druhou stranu Spojených států, kde na něj čeká povýšení, právem se obává novinku rodině sdělit. Jejich reakce je očekávaná – všichni v čele s maminkou v jeho stěhování vidí konec světa.

Spoiler alert: Ronny se rozhodne zůstat doma a stane se asistentem trenéra basketbalu, který je – kdo by to byl hádal – jeho vlastní papá.

Další šílená rodinka?

Však to znáte, těch není nikdy málo. A ano, ani se nemusíte ptát: všichni jsou naprosto takoví, jaké byste je čekali – předvídatelní, předramatizovaní, hlasití, rozhádaní.

Tak snad bude nějaký super slavný tým, ne?

To vás bohužel musíme zklamat. V seriálu nehraje žádný slavný herec, který by se proslavil svými předchozími rolemi. A nutno říct, že ani s McCarthys tito představitelné neudělají díru do světa.

Komedie pochází z pera Briana Gallivana, který v minulých letech spolupracoval na scénáři k sitcomům Are You There, Chelsea? a Happy Endings.

Zasměju se alespoň?

Pokud si libujete v množství trapného a lehce obhroublého, rasistického humoru a vtípků o gayích, tak možná ano. Ale přiznejme si na rovinu, že nový Ženatý se závazky to není.

Tak ukažte trailer, no…

Ježiši, tohle objednali?

Jasně, a dokonce tomu přiobjednali i dvě epizody navíc. Ale jelikož jsme ve velkém skluzu a seriál už má půlku dílů za sebou, tak můžeme zabrousit do sledovanosti a jeho šancích na druhou sérii…

Napětím ani nedýchám!

No být vámi, tak se s ním příliš nesbližujeme. On ani ten Dva a půl chlapa na tom není kdoví jak skvěle, ale McCarthys si vedou ještě hůř, než loni zrušená novinka The Crazy Ones, která jela ve stejném časovém slotu. Objednání dvou extra epizod pro někoho může být jako chytání se stébla, ale to nic nemění na tom, že tento seriál se druhé sezóny nedočká.

I jednosériové jednohubky můžou být ale fajn oddychovky. Čemu se to podobá?

Nenapadá vás žádný případ o hádající se rodině, jejíž členové se ale nakonec vždy usmíří a ukáže se jejich vzájemná láska?

Ze starších seriálů můžeme zmínit, že McCarthys je slabý odvar již zmíněného Ženatého se závazky nebo Kroku za krokem. Z těch novějších by se dal přirovnat třeba k The Millers nebo trošku i Sean Saves the World nebo The Michael J. Fox Show.

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

(psáno po odvysílání pilotu) Upřímně? Nedivila bych se, kdyby to prošlo do druhé sezóny. Vypadá to, že humor amerických diváků ani za mák nekoresponduje s tím naším, nebo spíše s tím mým (příkladem budiž Black-ish). Na druhou stranu ve vší férovosti musím uznat, že už jsem viděla horší piloty, a to i v této sezóně.

Rodinka cvoků, to tu dlouho nebylo. Hrst rozdílných osobností, které svou interakcí mají za cíl vytvářet super vtipné scénky, kterým se nahlas smějí diváci ve studiu. Ve valné většině případů samozřejmě scéna vtipná není a umělý smích ji jen zhrošuje.

Na druhou stranu není všem dnům konec. Několik povedených vtipů by se našlo, proto nemůžu seriál odsoudit, potenciál na pobavení zde je. Jistě to nebude nic závratného a dle čísel sledovanosti se nový hit nezrodil, ovšem pokud vás neuráží homosexuální stereotypy, ze kterých si seriál tvoří hlavní základ svého humoru, pak možná nebudete odcházet až tolik znechucení.

+ občasný povedený vtip, nechybí černý humor
+ hlavní představitel mi svou pusou připomíná JDho ze Scrubs

- výrazný smích publika i u nevtipných scén
- další šílená rodina

Moje hodnocení pilotu: 50 %
Seraphine313

Je mi líto, ale bohužel se potvrdilo to, co bylo v traileru. Uřvaná rodinka to sice rozjela na plné pecky, ovšem ne v tom potřebném slova smyslu. Chápu, že v sitcomu je potřeba zveličovat, vnucovat a dávat okatě najevo. Jenže tady je to až přes čáru – pro koncept téhle rodiny není vůbec důležité, že žije v Bostonu, stejně tak by mohla žít kdekoli jinde.

Půl úspěchu je příběh, druhá půle úspěchu jsou herci. Tady příběh celkem obstojí – vlastně ono na sitcomu ani není moc co vymýšlet, často samo prostředí vybízí ke vtipům. Tady je ale samotná idea seriálu tak odřená na kost, že z ní vlastně nezbylo nic. Pro diváka je hlavní akorát to, že Ronny je Gay a jeho otec trénuje basketbalový tým. Nebo tak něco.

Seriál se svou úrovní dostává na samotné dno a – jak jsem už psal dříve – nenabízí nic navíc, co by ho posunulo mezi kvalitní zábavu. On je totiž ten příběh příšerně zahraný. Ronnymu nevěřite, že je gay, jeho bratrům a otci, že mají cokoli společného s basketbalem. Jeho sestře nevěříte vůbec nic. Jediný, kdo tam trochu bere svoji roli vážně, je Laurie Metcalf, jenže to už skoro nic nezachrání.

Abych navázal na to, co jsem řekl v úvodu – myšlenka seriálu je vlastně pěkná. Jenže příběh je udusán a i když by se chtěl tvářit vážněji, všechno zabíjejí příšerné herecké výkony. A to je sice teprve druhý, ale důležitý hřebíček do rakve toho seriálu.

+ čas… od času… od času… vylezl vtip

- herci a herečky
- je vlastně úplně jedno, kde se to odehrává, odkud rodina je a proč se vlastně tak často potkávají
- v podstatě neexistuje nic, co by člověku dávalo něco navíc oproti ostatním sitcomům

Moje hodnocení pilotu: 20 %

Dali jste rodince McCarthyů v této sezóně šanci? Nebo jste správně odhadli, že tento seriál nebude mít dlouhého trvání a ani jste s ním nezačínali?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lukascoolarik
před 146 týdny
McCarthyovic famílie mě taky nějak extra nezaujala. Za dobu, co se seriál...
ševča
před 131 týdny
Hrozně přehrávali a ani nebyli moc uvěřitelní.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY