Facebook Twitter E-mail
9. listopadu 2014

Herci Game of Thrones podepsali a dostanou přidáno

HBO a herci z výpravného fantasy dramatu Game of Thrones (Hra o Trůny) se dohodli a podepsali smlouvy na případnou sedmou sérii. S podpisem přichází víc peněz pro všechny.

Představitelé hlavních rolí měli zatím podepsané smlouvy jen na nadcházející pátou a šestou sérii, pro které byl seriál obnoven v dubnu. Série sedmá sice zelenou zatím nedostala, ale šance jsou vysoké, vzhledem k tomu, že show boří žebříčky sledovanosti a sbírá jedno ocenění za druhým. Výměnou za příležitost zajistit si herecké obsazení pro možnou nadházející sérii HBO zvýši platy hercům již pro sérii pět a šest. To z herců Game of Thrones dělá jedny z nejlépe placených na kabelové televizi. Zástupci HBO tyto zprávy odmítli komentovat, stejně jako se nechtěli vyjádřit k možnosti sedmé série.

S jedním z největších a nejrozmanitějších hereckých souborů v televizní tvorbě využívá HBO pro vyrovnání platů svých hvězd odstupňovaný systém. Nejvyšší je platová třída A, ve kterém je Kit Harington (Jon Snow), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) a Nikolaj Coster Waldau (Jaime Lannister).

Třída B zahrnuje herce jako Natalie Dormer (Margaery Tyrell), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark) a dlaší. Tito také dostanou přidáno v souvislosti s podpisem smluv pro sedmou sérii. Ostatní, nižší platové třídy, dostanou přidáno mnohem méně.

Opětovná projednávání smluv jsou u vysoce úspěšných show běžná a Game of Thrones je největší show na HBO. Napříč nejrůznějšími platformami už seriál dosáhl 18,6 milionu fanoušků. Jen finále čtvrté řady sledovalo 7,1 milionu diváků. Pokud jde o hrubou sledovanost, tak zatím poslední sezóna GoT překonala i The Sopranos (Rodina Sopránů), což byl doposud nejsledovanější HBO seriál všech dob.

Jak už jsme zmínili, GoT sbírá řadu nominací a ocenění. Úspěšný je na večerech Emmy, kde zatím posbíral celkem 19 nominací, včetně nominace na Nejlepší drama, Nejlepší dramatický scénář a Nejlepší mužský a ženský herecký výkon ve vedlejší roli pro Petera Dinklage a Lenu Headey.


Myslíte, že si herci zvýšení zaslouží? Co říkáte na to, že show bude nejspíš pokračovat ještě několik dalších sezón, potažmo let?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 153 týdny
jen at si dají herci do nosu,kdo ví,jestli se více peněz dožijí,v Game si...
Kattharinna
před 153 týdny
Paráda, super článek, ale co ta chyba v prvním odstavci? TelevizY? Chtělo...
Iveta Kovářová
před 153 týdny
Když dostanou přidáno .... tak to na tom seriálu musí bejt fest vidět ... zatím...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY