Facebook Twitter E-mail
10. listopadu 2014

Druhý rok s postergame

Tak už to jsou dva roky od chvíle, kdy do našich životů vtrhla hádankohra postergame. A jak se vám hádání plakátů dařilo v druhém roce a kdo je letošní šampion? Dozvíte se v našem výročním článku...

Dalších 52 týdnů uteklo jako voda a to znamená dalších 52 rozkostičko­vaných plakátů. První nápovědu z každého letošního kola si můžete prohlédnout níže v kompletním přehledu.

Po rekordním 58. kole, kdy hádalo 1148 lidí se počet pravidelných účastníků ustálil na 800. To je docela slušná konkurence, pokud toužíte po 1000bodovém bonusu do celoroční hry a musíte odpovědět jako první. I díky tomu je trofej pro jediného správného tipovače po první nápovědě téměř nedosažitelným svatým grálem. Po první nápovědě totiž běžně odpovídá správně i 40 lidí a tak jste se téhle vysněné trofeji mohli nejblíže přiblížit v 71. kole, ve kterém seriál Underbelly uhádlo podle první nápovědy jen 15 lidí.

Jak šel čas (interaktivní graf)

Ukázat v grafu: Odpovědělo / Odpovědělo správně / Správně po první nápovědě

Někdy to jde těžko, jindy zase snadno

Letos byla nabídka seriálových plakátů pestřejší. Zařadili jsme totiž i plakáty z jiné než americko-britské produkce. Kola, kde se objevil takovýto exotičtější seriál patřila rozhodně k těm těžším. O Underbelly jsme se už zmínili v souvislosti s tím, že jen málo z vás vědělo správnou odpověď po první nápovědě. A nebýt Jekylla (98. kolo), tak málem tenhle australský seriál pro sebe uzmul prvenství za hádanku s nejmenším počtem správných odpovědí. Ale právě kvůli Jekyllovi, který se 113 správnými odpověďmi vyhrává cenu za nejtěžší hádanku, na Underbelly zbylo se 114 správnými odpovědmi jen druhé místo.

To na druhé straně spektra (tedy nejlehčí hádanka) Arrow posbíral obě prvenství. Mělo ho správně nejvíce lidí po první nápovědě, a to celých 321, a zároveň to byla i hádanka, kterou mělo správně v letošním roce nejvíc lidí. Maskovaného mstitele poznalo i v rozkostičkované podobě 827 lidí. I tak si 4 lidi mysleli, že to je Hra o trůny.

A prý je o první místo boj…

Z výsledků to tak totiž vůbec nevypadá. Většinu hádanek po první nápovědě totiž uhodli dva přeborníci. Jsou jimi inekafe (14× uhodnuto po první nápovědě) a Milcal (10× uhodnuto po první nápovědě). Se 4 správnými tipy po první nápovědě je daleko za nimi m.abrams.

Milcal kraluje i tabulce průměrného umístění. Průměrně odpovídal 6,8. Druhý Furiant má tohle číslo dvakrát tak veliké. Jeho průměrné umístění je 12,8.

Celoroční hra

Právě díky 14 prvním místům s velkým přehledem vyhrál inekafe, v předposledním kole měl neuvěřitelný náskok 10 000 bodů. Gratulujeme. Uvidíme, jestli se mu bude v dalším roce dařit stejně jako v tom letošním. Loňské šampionce Ragelly se totiž obhájit prvenství nepodařilo, i když úplně pozadu nezůstala, 29. místo je v takové konkurenci také pěkné.

A co bude dál? No přeci 3. ročník. Opět všechny body zaarchivujeme a připravíme vám další rok pondělního hádání.

P.S. Pro časné čtenáře článku máme tajný tip – dnešní hádanka odstartuje v 13:00.


Jak se dařilo v letošní postergame vám? A které kolo vám přišlo nejtěžší?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 153 týdny
Velká gratulace
Lill
před 153 týdny
jeeej, aj trofeje sa rozdávali :) ďakujeem !
Drunk_Queen
před 153 týdny
Děkuju moc za úžasnou hru... Jen si přeju, abych byla chytřejší a častěji to...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY