Facebook Twitter E-mail
16. listopadu 2014

Scream: Bude chybět kultovní maska?

O tom, že se připravuje Scream, seriálová verze známého hororu jste jistě již slyšeli. Například my jsme vás o tom informovali v předchozím článku. Nyní však přichází zpráva, která všechny pravověrné fandy předlohy přinejmenším překvapí. V seriálu se totiž dost možná nebude používat maska známá pod jménem Ghostface.

Možná jste se právě zastavili a říkáte si, co si to vymýšlíme, že maska je jedním z hlavních znaků filmu. Doslova synonymem. Máte jistě pravdu, podívejme se však, proč tvůrci vlastně něco takového chystají.

Údajně se to děje ve snaze zmírnit očekávání a zároveň vytvořit jedinečnou zkušenost, díky vlastní masce. Údajně i tato by měla být inspirována obrazem Edvarda Muncha, ale měla by navodit víc „organický pocit“.

Mina Lefevre, ředitelka MTV k tomu dodává: „Je to temnější a více uzemněná verze masky. Je to něco, o čem neustále mluvíme. Jak se ta maska stala maskou? Co jejím účelem? Jak vznikla? Jestliže filmová maska byla provedena v plastové verzi, tak tahle bude organičtější a upřímně řečeno, také mnohem temnější.“

Lefevre také trvá na tom, že to nepoužívání Ghostface nemá nic společného s právními závazky k původní sérii a slibuje že duch původních filmů zůstane neporušen.

„Vřískot je neuvěřitelně kultovní záležitost, ale my jsme to chtěli pro televizní verzi přetvořit. Samozřejmě za předpokladu zachování všech hlavních prvků, které tuto sérii dělají tak ikonickou. Ať už jde o masku, teenagerské příběhy, popkulturu humoru nebo zděšení z vraha. Chceme, aby děs sehrál významnou roli, i proto je maska hodně diskutována. Přejeme si, aby se zachoval odkaz a pomyslné mrknutí na originál, ale zároveň toužíme po tom, aby maska šla s dobou. Dnešní horor je totiž mnohem temnější.“

V závěru navíc Lefevre nevylučuje, že se masky Ghostface přeci jen dočkáme: „Je to opravdu hodně předběžné, protože jsme na tom tvůrce ještě nenechali pořádně pracovat. Je tedy opravdu brzy říct, že tuto masku nikdy neuvidíme.“

Seriálový Scream by se měl dočkat premiéry na podzim roku 2015.


Co na tuto zprávu říkáte? Patříte k těm kteří si Vřískot bez masky nedovedou představit nebo vítáte změnu? Co si představujete pod pojmem „organický pocit“?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 157 týdny
ale to už nebude Vřískot,ne?Proč tedy vyhlašují,že remake Vřískotu?Ach jo
Idrial
před 157 týdny
Lidi souhlasím s Vámi, je to prostě základ, taky chci standardní ghostface...
ševča
před 122 týdny
Proč to vůbec bez té masky dělají? Proč tomu říkají "Scream"? V každé...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY