Facebook Twitter E-mail
17. listopadu 2014

Vesmírnou odyseu čeká seriálový sequel

Syfy má v plánu minisérii na motivy knihy Arthura C. Clarka s názvem 3001: The Final Odyssey. Scénáristou seriálové adaptace bude Stuart Beattie, který také usedne na místě výkonného producenta spolu s Ridleym Scottem (Coma) a Davidem W. Zuckerem.

Clarkova knižní série se skládá z celkem čtyř románů, seriálová minisérie se zaměří na tu poslední, která byla vydána v roce 1997. Filmoví fanoušci už ví, že první díl Clarkovy série už byl zpracován v roce 1968. Scott už se na vývoj seriálu těší, jak prozradil v jednom rozhovoru.

„Vždycky jsem byl fanouškem Clarkovy neobyčejné série, stejně tak i Kubrickovy filmové adaptace prvního dílu. Jsem nadšený, že se mohu účastnit vnešení toho odkazu publiku a že mohu pokračovat ve velké kinematické tradici, kterou si tento příběh a jeho tvůrci zaslouží.“

Podle všeho se seriálové zpracování objeví na obrazovkách americké stanice Syfy někdy v roce 2015.


Patříte mezi fanoušky knižní série Odysey, potažmo pak filmového zpracování prvního Clarkova románu? Dáte šanci této minisérie?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

adam16
před 153 týdny
film bol perfektný a na seriál sa veľmi teším...
DoctorQQ
před 153 týdny
Paráda. Hlavně aby se to zrealizovalo.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY