Facebook Twitter E-mail
18. listopadu 2014

Doctor Who: Capaldi potvrzen i pro další sérii

Je to pár dní, co se uzavřela 8. série seriálu Doctor Who (Pán času). Byla to zároveň první série, kdy se v roli Doctora představil Peter Capaldi. A podle posledních zpráv to vypadá, že se představí minimálně v další sérii.

V Londýně se konala událost k příležitosti vydání DVD pro osmou sérii a showrunner Steven Moffat potvrdil, že se Peter Capaldi vrátí.

„Ano, jeho návrat mohu potvrdit.“ řekl Moffat a později dodal, že Jenna Coleman, která hraje Doktorovu společnici Claru Oswald, smlouvu podepsanou nemá. To jen potvrzuje zvěsti, že opustí seriál po vánočním speciálu.

Na slavnostním představení se kromě Capaldiho, Moffata a Coleman objevila také Michelle Gomez, která si zahrála Doctorovu Nemesis a Samuel Anderson, který hrál Clařina přítele Dannyho Pinka.

V diskuzi, která následovala jsme se dozvěděli několik zajímavostí. Například Peter Capaldi odhalil, že se účastnil konkurzu na roli osmého Doctora v neúspěšném pokusu o restartu z roku 1996, kde se nakonec v hlavní roli objevil Paul McGann. „Tuto příležitost jsem odmítl, “ řekl Capaldi, „Líbilo se mi to tak moc, že jsem nechtěl, abych byl zklamaný z případného neúspěchu.“

Bylo také prozrazeno, že na DVD se objeví Earth Conquest: The Doctor Who World Tour. Tedy záznam z dvanáctidenního propagačního turné, které se uskutečnilo v srpnu v sedmi městech na pěti kontinentech.

Dostalo se i na čísla, tedy vlastně hlavně na ratingy. Bylo oznámeno, že prvních deset epizod mělo o 23 procent větší sledovanost v USA než série předchozí, aniž by byla odhalena přesná čísla. Premiéra série byla nejvýše hodnocenou premiérou v historii BBC America. Ve Velké Británii si série držela stabilní sledovanost ve výši 7,4 milionu diváků.

Na závěr ještě prohlášení Dannyho Cohena, ředitele BBC: „Je to vynikají debut série s Peterem Capaldim jako Doctorem Who a já jsem velmi vděčný Peterovi, Stevenovi Moffatovi i všem ostatní zúčastněným.“


Jak se vám líbí osmá řada? Co říkáte na Petera Capaldiho? Máte radost, že zůstane?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ArchitectOfLight
před 151 týdny
Úplne súhlasím. Už mi to viac prišlo ako keby sa to sústreďovalo na románik...
ArchitectOfLight
před 151 týdny
Úplne súhlasím. Už mi to viac prišlo ako keby sa to sústreďovalo na románik...
IcePrincess
před 149 týdny
Jsem za Capaldiho ráda. Neměla jsem z něj dobrý pocit, ale je to fakt...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY