Facebook Twitter E-mail
19. listopadu 2014

Westworld získává objednávku na seriál

Na začátku srpna jsme vás informovali o tom, že stanice HBO chystá nový sci-fi pilot. O pár dní později jsme zjistili, že již tak slibné obsazení se ještě zajímavě rozrostlo. Nyní už s jistotou víme, že se Westworld dočkal objednávky na premiérou sérii.

Příběh je inspirován stejnojmenným filmem z roku 1973 od Michaela Crichtona. Westworld se točí kolem futuristického zábavního parku, kde roboti zešílí a začnou napadat hosty.

Za zpracováním stojí produkční tým, J.J. Abrams (Fringe, Lost), Jerry Weintraub (Dannyho parťáci) a Brian Burk (Revolution). Režie se ujme Jonathan Nolan (Person of Interest), který společně s Lisou Joy (Burn Notice) připravil i scénář k pilotnímu dílu.

Již dříve bylo oznámeno, že hlavní role Dr. Roberta Forda, vedoucího futuristického zábavního parku se ujme Anthony Hopkins. Kromě něho se však můžeme těšit také na Jamese Marsdena, Eda Harrise, Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffreyho Wrighta či Mirandu Otto.

Podle nejnovějších informací, by se někteří z herců (např. Mardsen, Newton, Wood) měli představit v zábavnímu parku jako androidi. Což znamená jedinou věc, jejich postava může zemřít a vrátit se s úplně novou osobností a herci by si tak mohli zahrát několik různých charakterů. Toto tvůrčí rozhodnutí je údajně jedním z důvodu, proč se podařilo HBO nalákat tak zajímavé obsazení.

Na rozdíl od antologií jako American Horror Story či True Detective (Temný případ), kde se herci po sezóně vymění, by bylo obsazení Westworldu umožněno podepsat několikaleté smlouvy. K tomu dodal prezident HBO Michael Lombardo: „Příběh je postaven jako série, ale pokud jde o vyprávění, tak myslím, že jsou pravidla rozhodně úplně rozbita.“ Již dříve prohlašoval, že půjde o show, která bude vzrušující a herci budou chtít být součástí.

Seriál by se měl představit v roce 2015.


Máte radost, že seriál získal objednávku na celou sérii? Patří mezi projekty, které jste sledovali? Zaujali vás myšlenka s výměnou identit u androidů?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY