Facebook Twitter E-mail
22. listopadu 2014

Sherlock: Tragédie ve čtvrté sérii a návrat Moriartyho

Jeden z tvůrců seriálového hitu Sherlock Mark Gatiss má pro fanoušky tohoto populárního dramatu špatnou zprávu. Prozradil, že během nadcházející čtvrté série mají „očekávat tragédii“.

V rozhovoru pro Radio Times prozradil Gatiss, který zároveň v seriálu hraje Mycrofta Holmese, toto: „Můžete očekávat tragédii, stejně jako dobrodružství. Tak to prostě chodí.“ Ačkoliv odmítl prozradit, čeho konkrétně se tragédie bude týkat a zda nejde o smrt Mary (Amanda Abbington), manželky Johna Watsona (Martin Freeman), stejně jako je tomu v původních příbězích sira Arthura Conana Doyla.

Sám Freeman spekuloval o tom, že by se Mary pravděpodobně mohla dočkat svého konce, když řekl: „Při našem hraní vycházíme volně z originálních příběhů, obecně sledujeme trajektorii, kterou připravil Conan Doyle. Což znamená, že John se ožení a poté Mary zemře. Takže v určitém okamžiku pravděpodobně zemře.“

Podle Gatisse ale fanoušci nemusí nutně předpokládat, že se stane právě tohle: „Jen proto, že je to v příbězích, neznamená, že se to stane v seriálu. Protože je tam mnoho změn a spousta jiných věcí, které lze udělat. Ačkoli je jasné, že Doyla považujeme za boha, tak už jsme se od příběhů odklonili. Například jsme představili rodiče Sherlocka a Mycrofta. Nemyslím, že by někdy byli v nějaké adaptaci, takže je zde spousta překvapení, která přijdou.“

Jedna speciální epizoda by se měla začít natáčet v lednu 2015, aby mohla být vysílána na konci roku a tři epizody čtvrté série by se měly natáčet později v roce 2015 a být připraveny k vysílání v roce 2016.

Tragédie však není to jediné, co Gatiss prozradil. Rozpovídal se i o návratu Jima Moriartyho (Andrew Scott). Po vstupu, který Moriarty předvedl v závěru poslední epizody třetí řady, se mnoho fanoušků dožaduje vysvětlení, jak se to vše odehrálo. Moriarty se vrátil opravdu ve velkém stylu, když se zjevil na obrazovce se vzkazem: „Did you miss me?“ (Chyběl jsem ti?) a zpříma se podíval do kamery.

Je možné, aby byl Moriarty ještě pořád naživu, když se střelil do hlavy v závěru druhé řady? Nebo je to nějaký trik ze záhrobí? Ať už je odpověď jakákoliv, tak právě to bychom se měli dozvědět v onom avizovaném speciálním díle. Mark Gatiss ujistil fanoušky, že tuto záhadu zcela vysvětlí.

Ale bude tato epizoda jedinou, ve které se Moriarty vrátí? Nebo toho oblíbeného záporáka budeme vídat i ve čtvrté sérii? Gatiss na to odpověděl podle očekávání záhadně a dráždivě: „No, je velmi těžké se zbavit Andrewa Scotta…“


Těšíte se na návrat Sherlocka? Jakou tragédii má podle vás na mysli? A jak to podle vás bude s Moriartym?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

helsl
před 148 týdny
1. se Moriarty nevrátí, protože je padouch a pořádně Sherlockovi znepříjemnil...
petruskaJ
před 148 týdny
Skvěle jsem si početla, fakt díky, vyčerpávající rozbor ;). A vidím to...
ševča
před 111 týdny
A neshodilo by to celou premisu show? Sherlock je geniální detektiv. Přímo...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY