Facebook Twitter E-mail
25. listopadu 2014

CW chystá drama o Charlesi Darwinovi, CBS gothický horor

Televize nelení a už plánují další sezónu! Svá želízka do ohně přidávají stanice CW a CBS.

The CW se rozhodla, že se vydá cestou historického dramatu a (namísto další skotské královny) prozkoumá život Charlese Darwina. Potenciální seriál by se měl zabývat mládím slavného vědce – konkrétně jednadvacetiletého vědce, který se společně se svým přítelem z dětství, námořním kapitánem FitzRoyem, společně vydají na cestu skrz Amazonii zachránit ženu, kterou oba milují. Během své cesty objeví vyspělou zemi s právě probíhajícím politickým konfliktem, tajemná zvířata, mýtická města. Nadělají si také ale nebezpečné nepřátele, takové, jaké si snad ani nedokážou představit.

Příběh je založen na pětiletém putování Darwina a FitzRoye na palubě lodi Beagle, které potom bylo základem pro Darwinovu knihu Origin of the Species (česky O původu druhů). Má se jmenovat Unnatural Selection.

Druhý projekt se zaměřuje na něco úplně jiného. Modern Gothic, jak se nazývá, nás zavede do světa moderní doby – ale jen zdánlivě. Hlavní postavou bude lékař, který bude vyšetřovat nadpřirozené a hororové úkazy, u kterých moderní věda selhává. Má jít o znovuobjevení klasických gothických hororových příběhů. Lékařem totiž není nikdo jiný než Abraham Van Helsing.

Za projektem stojí scenárista Adam Karp, stejně i jako za prvním zmiňovaným. Nemusel se ani moc namáhat – oba projekty odkoupila produkční společnost CBS Television Studios, která tvoří mezičlánek mezi televizí CBS a The CW (ve které má CBS 50% podíl).

Karp dříve pracoval jako asistent Davida Hudginse při natáčení Friday Night Lights a stejnou pozici zastával i u seriálu Battlestar Galactica. Na Modern Gothic bude Karp spolupracovat s Davidem Reedem (Revolution, Supernatural).

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

dm66
před 151 týdny
Tesim sa na oba serialy.
Mad.Awe
před 151 týdny
Zaujalo mě Modern Gothic, seriály podobného ražení mám ráda, tak se na něj...
ševča
před 122 týdny
No obojí nejspíš vyzkouším, i když musím uznat, že jsem mírně znechucená...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY