1. 12. 2014

Seriálový adventní kalendář

Je to tu. Advent začal a my vám budeme den, co den dráždit mozek našimi seriálovými hádankami. Pojďte tedy s námi odpočítávat dny do Vánoc...

Už žhavíte myši, co? Dobrá, dobrá, tak adventní kalendář je již připraven. Pro ty, co vydrželi zatím nekliknout, tu máme krátkou rekapitulaci pravidel, případně jejich představení, pokud spolu s námi loni neluštili.

O co jde

Až do Vánoc pro vás máme na každý den připravenou jednu obrázkovou hádanku (v kalendáři jsou jen náhledy, pro zvětšení si ji rozklikněte). Odpovědí je původní či český název nějakého seriálu, který zadáte do políčka na hádankou a tam už si můžete vybrat z našeptavače.

Princip hádanek je stejný jako loni. Spočívá v tom, že popíšete, co vidíte na obrázku. Seriál jste tedy nemuseli, pro úspěšné řešení hádanky vidět. Stačí, opravdu jen správně popsat, co vidíte. Některé principy vám objasní loňské hádanky. Některé snad budou letos úplně nové. ;-)

O co se hraje?

Stejně jako loni. O dobrý pocit z toho, že hádanku dokážete vyluštit. Pokud hádanku uhodnete v den zveřejnění, tak navíc dostanete tolik kreditů, kolikátého zrovna bude. Takže hádat se vyplatí každý den. To se navíc týká i trofeje. Není důležité na kolik pokusů uhodnete, důležité je uhodnout v den zveřejnění. Proto si nenechávejte řešení prozradit od kamarádů, protože pak z hádanky nebudete nic mít. A to by byla škoda, když vlastně o nic nejde.

A co obtížnost?

Ragellynarozeninovém článku strašila, jak to letos bude těžší. No nebude. Jediná změna je, že tentokrát vám nenapovíme jestli se hádá český či původní název. Stejně mnozí z vás říkali, že je to jen plete. Ale i tak jsme zachovali princip z loňského roku. Pokud se hádá český název, tak si vystačíte s češtinou, pokud název anglický, tak naopak je potřeba popsat všechno v angličtině. Většinou k tomu postačí i google translator. Oba principy tedy nikdy nekombinujeme. Snad vám tento tahák pomůže.

Dohromady je vše lepší

Aby se nám neopakovala situace z loni, že pod článkem hnedle naskákalo několik desítek příspěvků s žádostí o radu, tak jsme hned od začátku založili speciální vlákno ve fóru. Ovšem to neznamená, že si budete radit! Cenzor bude dávat pozor a nevhodné příspěvky budou mizet rychlostí blesku. I s tím naznačováním to moc nepřehánějte. Nápověda „popiš, co je na obrázku“ úplně stačí. Spíš se jen pochlubte, jak to pro vás bylo těžké či lehké.

Pod článkem ale také nějaký ten komentář uvítáme. Vytvoření kalendáře totiž není otázka několika minut a vůbec jsme s ním měli spoustu práce. Proto nás potěší i jakékoliv zmínky na sociálních sítích (včetně facebookových liků), šíření mezi přátele a tak. Věřte, že to všechno sledujeme a určitě všechny vaše reakce budou mít vliv na to, jak se nám bude chtít kalendář tvořit zase za rok (pár nápadů na další zákeřné hádanky už máme).

Kdo za tím stojí

Stejně jako loni hádanky nakreslil Biskin a výborně tak zachytil Fruikovo zadání rébusů. Dokonce ho někdy i vylepšil, za což mu patří náš nehynoucí dík (a vaše nářky, pokud to je náhodou příliš složité :-D).

Pokud jste dočetli až sem, tak jste nám udělali radost, ale teď už se běžte mrknout na první hádanku.


Máte rádi náš adventní kalendář? A pověděli jste o něm někomu?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře163zobraz všech 163 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Tak zase jeden,který šel na první pokus :)
hodně dávno
verunkabrožová

verunkabrožová

Dneska díky bohu nic těžkého a zbývají jen dva :)
hodně dávno
zuzlaba

zuzlaba

6, 9, 15, 18, 21...tyhle prostě nejdou! Nemáte někdo nějakou nápovědu? Prosím! Edit: Tak už mám! moc děkuji...
hodně dávno
Další články k tématu