Facebook Twitter E-mail
2. prosince 2014

SARS: Další rekord pro Walking Dead!

Většina z nás očekávala, že se opět potvrdí stoupající trend nejsledovanějšího seriálu současnosti, zombie dramatu The Walking Dead, a měli jsme pravdu. Seriál v neděli večer odvysílal své podzimní finále pro rekordní počet diváků.

První polovina série se rozloučila s 14,8 miliony diváků, z toho 9,6 milionu patří do cílové skupiny 18–49 let, čemuž odpovídá rating 7.6. Oproti midseason finale předchozí série jde tak téměř o čtvrtinový nárůst (23 a 24 procent).

Celkově jde ale o rekordní sérii. Prvních osm epizod si oproti loňské sezóně vede lépe o dvanáct procent v celkové sledovanosti a o třináct procent v ratingu. TWD tak porazil i fotbalovou ligu NFL, která byla nejsledovanějším televizním pořadem od roku 2007.

„Sledovanostní úspěch TWD a Talking Dead je neuvěřitelný, je to něco, co nám nikdy nezevšední,“ prozradil Charlie Collier, ředitel AMC. „Velmi si vážíme Roberta Kirkmana, Scotta Gimplea a všech výkonných producentů, herců i celého štábu za jejich vášnivé snahy, které dovedly TWD k další rekordní položce v televizní historii. Samozřejmě nejvíce děkujeme fanouškům, kteří tohle všechno umožnili.“

Také Talking Dead zažil rekordní noc – 6,6 milionu celkových diváků a 4,2 milionu v cílovce.


už jste epizodu viděli? Jak se vám líbila? Co říkáte na velkou smrt? A zaslouží si seriál stále tak vysoká čísla?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

paní inkognito
před 150 týdny
Tak tohle je asi nejvíce emoční díl, u kterého se ze mě stal doslova...
torciollo
před 150 týdny
No já nevím, jako pořád se mi WD líbí, ale přijde mi to čím dál víc takový...
Vxxx
před 150 týdny
Já teda Walking Dead sleduji pravidelně každé pondělí, ale musím říct, že je to...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY