Facebook Twitter E-mail
27. prosince 2014

Britské okénko: Jekyll & Hyde budou řádit na ITV

Jen několik dní poté, co britská stanice ITV oznámila šestidílnou kriminální minisérii The Frankenstein Chronicles se Seanem Beanem v hlavní roli, nyní přichází zpráva o novém seriálu. Jde o akční dobrodružné drama, které je adaptací slavné knihy Louise Stevensona The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde.

Jekyll and Hyde je desetidílný seriál, jehož scénář a výkonnou produkci si na sebe vzal CHarlie Higson. Podle oficiálního popisu seriál bude kombinací žánrů mystery, fantasy, horor a sci-fi. Příběh je zasazen do Londýna v 30. letech 20. století. Je to období hollywoodského oslnění, aerodynamicých aut a hororových příběhů. Hlavní postavou je Robert Jekyll, vnuk původního doktora. Robert se vydává na dobrodružnou cestu s cílem odhalit původ svého prokletí.

„Je to vzrušující výzva, vzít si za inspiraci Stevensonovu práci a využít ji jako základ nového Jekylla a Hydea,“ uvedl Higson. „Díky Jekyllovi a Hydeovi ožilo tolik superhrdinů se skrytými dvojitými osobnostmi. Jde o jedny z nejdůležitějších a nejvlivnějších literárních postav a mně je ctí je znovu objevit.“

Režie dramatu se ujme Colin Teague (Being Human, Sindbad). Natáčení začne v lednu 2015 v Indii, odtud se později v únoru přesune do Londýna. Prozatím nebylo oznámeno obsazení ani předpokládané datum uveedení seriálu.


Potěšila vás dnešní zpráva? Jste zvědaví na nejnovější britské zpracování slavného literárního i filmového příběhu? Koho byste si dokázali představit v hlavní roli?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

phoboska
před 151 týdny
Super, dúfam, že sa Sean dožije druhej časti :D
majka147
před 151 týdny
Waw konečne super správa. Všetky seriály typu Jekyll a Hyde milujem. :D Ešte...
ševča
před 139 týdny
Jako všechno super, ale proč to musí být "vnuk původního Jekylla"? To...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY