Facebook Twitter E-mail
12. prosince 2014

Krmení pro watchlist: Marco Polo

S koncem roku přichází i období, kdy watchlisty seriálových nadšenců začínají zet prázdnotou. Některé seriály čeká zimní pauza, jiným se neodvratně blíží finálové epizody. Kdy jindy než právě teď bychom vás měli seznámit s další novinkou ze světa seriálů? Dnes vám představíme dlouho očekávaný historicko-fantastický seriál, jehož rozpočet sahá do závratných výšin a který možná zaplní prázdné místo ve vašem watchlistu. Právě dnes totiž Netflix vypustí první desetidílnou sérii s příznačným názvem Marco Polo.

Příběh nás zavede do 13. století a ukáže nám mládí Marca Pola, známého cestovatele a prvního evropana, který blíže poznal východní Asii. Mladý Marco Polo se dostává ke krutému mongolskému vládci Kublaj-chánovi poté, co jej jeho otec a strýc pošlou jako dar na usmířenou a výměnu za povolení k obchodování na Hedvábné stezce. Vládce pověří Marca Pola nepříjemným úkolem. Chce po něm, aby špehoval jeho přisluhovače a zjistil, zda jsou skutečně oddaní svému vládci. Jenže v zemi ovládané krvelačným vládcem k přežití nestačí jen loajalita. Marca Pola se ujímá mistr bojových umění, který ho učí vše, co je k přežití v této zemi nezbytné.

Dílo z pera amerického scenáristy Johna Fusca se se svým rozpočtem 90 milionů dolarů zařadilo mezi nejdražší projekty v historii televizního vysílání. Seriál se natáčel v Itálii, Kazachstánu a Malajsii a na jeho velkolepé výpravě se podílelo přes 500 členů, na které dohlíželo duo designérů Lilly Kilvert (Poslední Samuraj) a Tim Yip (Tygr a drak). Zatímco se vyráběly kostýmy, rekvizity a zbraně, v Pinewood Iskandar Malaysia Studios vznikalo 51 scén, které dostaly za úkol přenést diváky z 21. století do 13. století.

I na hereckém obsazení si dali tvůrci velmi záležet. Casting měla pod taktovkou Nina Gold, která se podílela na výběru herců i pro filmy Star Wars a seriál Hra o trůny. V hlavní roli Marca Pola se představí nováček herecké branže, mladý italský herec Lorenzo Richelmy a po jeho boku se v roli krutého vládce Kublaj-chána představí Benedict Wong, který kvůli své roli musel přibrat 15 kilogramů. Co by to ale bylo za seriál bez krásných žen? V roli císařovny Chabi, maželky Kublaj-chána, se můžete těšit na herečku Joan Chen, kterou Fusco v rozhovoru pro server Variety označil za členku čínské filmové královské rodiny. Těšit se můžete i na krásnou Olivii Cheng, která ztělesní vládcovu konkubínu Mei Lin. Tu čeká v seriálu velká spousta působivých bojových scén, které poteší hlavně mužské obecenstvo. V roli mistra bojových umění a učitele Marca Pola se představí Tom Wu. Za choreografií bojových scén stojí Brett Chan, po jehož boku měl stát známý kaskadér Ju Kun. Ten bohužel tragicky zemřel na palubě letadla Malaysia Airlines při letu MH370.

Za vznikem velkolepého projektu plného politických intrik, působivých bojových scén a erotiky, ale stojí i další zvučná jména. Do křesel výkonných producentů usednou vedle tvůrce seriálu Johna FuscaHarvey Weinstein, režiséři Espen Sandberg, Joachim Ronning a Dan Minahan, kteří spolupracovali na režii prvních dvou dílů, a Ben Silverman a Chris Grant. Výkonným koproducentem se stal Patrick MacManus a produkční společnost The Weinstein Company zastoupil Collin Creighton.

„John Fusco a jeho tým vytvořili nadčasové dílo o moci, dobrodružství, zradě a chtíči, ve kterém se snoubí skvělý příběh s filmovými ambicemi.“ Tak okomentoval tento seriál Ted Sarandos, programový ředitel Netflixu, který projekt původně připravovaný stanicí Starz převzal.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Katchib
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

La.Volpe
před 157 týdny
Celá první série vyjde v jeden den, takže žádný čekání. Jinak tohle...
sarhod79
před 157 týdny
mno vypadá to zajímavě, uvidíme jak se to vyvine
justynajohnson
před 157 týdny
[citace=La.Volpe]Celá první série vyjde v jeden den, takže žádný...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY