Facebook Twitter E-mail
15. prosince 2014

Krmení pro watchlist: Ascension

Syfy a žánr space opery opět navazují spolupráci! Stanice v březnu letošního roku oznámila návrat ke starému dobrému sci-fi žánru, se kterým ztratila kontakt v roce 2009 po odvysílání finálové epizody Battlestar Galacticy.

Šestihodinová minisérie Ascension se představí již dnes večer, tedy 15. prosince 2014. Space operu vytvořil Philip Levens (Smallville), který produkuje pod záštitou společností Universal Cable Productions a Lionsgate.

Příběh seriálu se odehrává na vesmírné lodi, která staletí putuje vesmírem. Jsou na ní stovky mužů, žen a dětí, kteří Zemi opustili na začátku Studené války. Padesát let uplynulo od startu jejich mise v roce 1963, která měla za cíl obydlet nový svět. Nyní je však záhadně zavražědna mladá žena a lidé na lodi jsou nuceni čelit otázce, jaký skutečný cíl jejich mise má, a zda je ještě možnost vrátit se zpět.

„Syfy je více než kdy dříve odhodlaná vytvářet epické minisérie,“ prohlásil v březnu ředitel stanice David Howe. „Chceme být nejlepším sci-fi kanálem, jakým být můžeme. To znamená návrat k více tradičním sci-fi/fantasy seriálům, o kterých si mnoho našich fanoušků myslelo, že jsme je opustili. Hodláme okupovat vesmír způsobem, který jsme v posledních letech nevyužívali.“

Seriál bude odvysílán po dvouhodinovkách od pondělí do středy. Stejně jako u Battlestar Galacticy si Syfy nechává otevřená dvířka. Tato minisérie by mohla být vstupní branou k novému seriálu, který by po letech potěšil fanoušky pravé space opery.


Chystáte se na tuto třídenní událost? Viděli byste potenciál k vytvoření plnohodnotného seriálu?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Ptamil
před 146 týdny
druhá série bude ?
ragelly
před 146 týdny
Je to minisérie.
DoktorX
před 128 týdny
Dle vyjádření Syfy, nebude seriál obnoven pro druhou serii. Autoři se prý...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY