Facebook Twitter E-mail
16. prosince 2014

Prima připravuje dva nové kanály, spuštění nejisté

Televize Prima se rozhodla rozšířit portfolio svých kanálů dvěma novými stanicemi. Samotné spuštění má ale háček – podle ředitele stanice Marka Singera se tak nestane, dokud se nepřejde na digitální standard DVB-T2.

V současnosti mám na stole dva projekty televizních kanálů, které čekají na to, aby byly ekonomicky možné, řekl Singer v říjnu na semináři poslaneckého hospodářského výboru s názvem Zachování udržitelného rozvoje terestrického TV vysílání v ČR.

Přechod digitálního vysílání na standard DVB-T2 prý nebude podle Pavla Hanuše, ředitele digitalizace České televize, postupná záležitost. „Normálním přirozeným procesem to neproběhne. Bude to nucený proces. Přechod z DVB-T na DVB-T2 je mnohonásobně náročnější proces než přechod z analogu na DVB-T, a to technicky, ekonomicky, ale i prakticky.“ Šéf Českých radiokomunikací Michal Čupa ale na konferenci Digimedia 2014 řekl, že nové kmitočty ČR přitom potřebuje. „My i naše konkurence jsme se dostali na samou hranu možností.“

Spuštění DVB-T2 by se sice mělo udát, co nejrychleji to bude možné (i když podle Hanuše se o spuštění víc mluví než koná), stávající DVB-T by ale mělo vydržet až do roku 2024.

Zpět ale k novým primáckým stanicím. Podle pozdějšího vyjádření Marka Singera by měl být jeden z kanálů přichystaný už na příští rok. Měl by v sobě kombinovat současné kanály Love a Cool. Tedy romantiku a dobrodružství na jedné straně a sport, sitcomy a akční filmy na straně druhé. Zda jde o fámu nebo o reálně míněnou strategii není jasné. V říjnu totiž Marek Singer dal na vědomí, že nespustí další stanici, pokud mu s tím finančně nepomůže stát. A není se čemu divit, spuštění nového kanálu není levná záležitost – řádově se jedná o stovky proinvestovaných milionů.

Poslední informací, která se k nově chystaným stanicím vztahuje, je možné zpoplatnění jednoho nebo obou kanálů. „Za současné situace na trhu s reklamou by byly asi spíš placené. Ale dovedu si představit i variantu, že jeden z nich bude přístupný volně.“ Co se z celé situace vyvine se snad dozvíme již brzy.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Aldyska
před 156 týdny
Podľa mňa je to úplne zbytočné, na to aby dávali opäť len samé reprízy a...
spike
před 156 týdny
Proč bych si měl platit kanál, kde mě bude čekat příšerný český dabing (u...
maarja83
před 156 týdny
mňa inak strašne "baví", keď prepínam a náhodou vidím, že končí Sex...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY