Facebook Twitter E-mail
17. prosince 2014

Počátky texaských rangerů s hvězdným obsazením na History

Texas Rising, nová minisérie od stanice History Channel, bude rozhodně událost, o které se bude ještě dlouho psát. Nejen pro své téma, které je, jak jinak než historické, ale hlavně pro své hvězdné obsazení, které v sobě dokázalo sdružit pěknou dávku slavných jmen.

Projekt pochází od A+E Studios a ITV Studios America. Vypráví příběh tzv. Texaské revoluce, blíže známé jako Texaské války za nezávislost, a počátků formování texaských rangerů.

Texaská válka za nezávislost byl konflikt mezi texaskou vládou a mexickými kolonisty v letech 1835–36. Jejím výsledkem bylo ustanovení Texaské republiky.

Osmihodinová minisérie od výkonného producenta Leslieho Griefa (Hatfields and McCoys) vypráví příběh Sama Houstona (Bill Paxton), texaské legendy a prvního texaského prezidenta, který bojuje proti mexickému generálovi Antonio Lópezovi de Santa Anna. Režie se ujal Roland Joffé (The Killing Fields, The Mission), původem Brit, dvojnásobně nominovaný na Oscara.

V hlavních rolích se objeví Bill Paxton, s kterým Grief a Kevin Costner spolupracovali už na Hatfieldech a McCoyích. K němu se připojí Brendan Fraser (Mumie, Mumie se vrací) jako Billy Anderson, ranger s komančskými kořeny, Jeffrey Dean Morgan (Magic City) jako hluchý a veteránský ranger Smith a Olivier Martinez (Blood and Chocolate) v hlavní záporné roli generála Antonio Lopéze, mexického tyranského diktátora. V dalších rolích se objeví Thomas Jane (Hung), Chad Michael Murray (One Tree Hill), Robert Knepper (Prison Break), Kris Kristofferson, Ray Liotta a další.

Seriál se natáčel v Durangu v Novém Mexiku v červnu letošního roku. Do vysílání se dostane poslední květnové pondělí příštího roku (25. května), tj. v den, kdy se v USA vzpomíná na oběti válek.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
před 155 týdny
..nevim jestli teda cokoliv s Fraserem v hlavní roli půjde brát...
justynajohnson
před 155 týdny
Fraser se mi tam ani trochu nehodí,když ho vidím,vybaví se mi mumie,nic víc,ale...
Balthazar6
před 155 týdny
Miniserii dam sanci jen kvuli Fraserovi, kdyby tam nehral on, tak na to kaslu.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY