Facebook Twitter E-mail
20. prosince 2014

Beowulf se dočká i seriálové adaptace. Od Britů.

Stanice ITV, která v poslední době boduje hlavně kriminálkou Broadchurch a historickým dramatem Downton Abbey, se rozhodla, že na obrazovky převede slavný anglický epos z devátého století. Beowulf se tak dočká během posledních osmi let už třetího zpracování. Zatím nejznámější zpracování pochází z roku 2007; film režíroval Robert Zemeckis a scénář mimo jiné psal Neil Gaiman. V hlavních rolích se objevili Ray Winstone, Anthony Hopkins, John Malkovich a Angelina Jolie. Film byl kompletně produkován pomocí CGI a motion capture technologie.

ITV má zatím v plánu 13dílnou sérii, kterou by ráda vysílala v roce 2015. Natáčení by mělo začít v severovýchodní Anglii (konkrétně v hrabstvích Durham a Northumbria) v dubnu příštího roku, takže premiéry bychom se teoreticky mohli dočkat ke konci roku. V letošním roce navíc nejde o první zprávu spojenou s touto tematikou – na konci května vyšel v Británii poprvé knižně překlad eposu od J. R. R. Tolkiena.

Seriál je popisován jako western zasazený do temného období britské mytologie. Mají se v něm objevit epické souboje, dechberoucí honičky, výpravy, oslavy a bitvy. Původní příběh sleduje Beowulfa, gótského hrdinu, který přijde na dvůr dánského krále Hrothgara, jehož sužuje zlá příšera Grendel. Beowulf ho zabije holýma rukama a potom i jeho matku mečem, který najde v Grendelově úkrytu. Epos je považován za pravděpodobně nejstarší dílo psané ve staroangličtině.

Zatím nebylo oznámeno obsazení žádných rolí, pouze realizační tým. Hlavním producentem a zároveň i scenáristou bude James Dormer, který se dřív podílel na seriálech Wallander a Strike Back. Dalším producentem se stal Tim Haines, který má zkušenosti s Walking with Dinosaurs a seriálu Primeval. Spolupracovat budou s Katie Newman.

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Winnie 2.0 윈이
před 147 týdny
Také se mi seriály tohoto typu líbí, takže si to určitě nenechám ujít.
ellannor
před 147 týdny
Rozhodně to zní zajímavě, takže dám seriálu určitě šanci.
justynajohnson
před 147 týdny
Takový žánr miluju,určitě si počkám :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY