Facebook Twitter E-mail
31. prosince 2014

Zemřel Edward Herrmann, děda z Gilmore Girls

Ještě než nám odbijí poslední minuty roku 2014, máme pro vás bohužel jednu smutnou zprávu. Dnes ráno amerického času podlehl rakovině mozku herec Edward Herrmann. Bylo mu 71 let.

Herec již delší dobu s vážnou nemocí bojoval. Poslední čtyři týdny byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče v nemocnici v New Yorku.

Herrmann je v seriálovém světě známý mnoha fanouškům. Jeho nejvýznamnější rolí je postava Richarda Gilmora ze seriálu Gilmore Girls (Gilmorova děvčata), kterou hrál v letech 2000–2007. V roce 1999 herec vyhrál Emmy za hostující roli v seriálu The Practice. Zde ztvárnil Lindsayina profesora práv, který obhajoval tabákovou firmu. V poslední době se objevil jako Lionel Deerfield v právnickém dramatu The Good Wife (Dobrá manželka).

Za svou kariéru se dočkal celkem pěti nominací na cenu Emmy, a to včetně dvou za roli prezidenta Franklina D. Roosevelta v televizních filmech Eleanor and Franklin (1976) a Eleanor and Franklin: The White House Years (1977). Z filmů je známý především jako otec Macaulaye CulkinaRichie Rich (Sám doma a bohatý).

Herečka Kelly Bishop, která hrála v Gilmorkách jeho manželku Emily, již vydala oficiální prohlášení:

„Celá naše rodina z Gilmore Girls je neskutečně smutná a v šoku. O jeho nemoci jsme se dozvěděli teprve asi před týdnem. V pondělí mi volala Edwardova manželka a zeptala se mě, jestli se chci jít za ním do nemocnice rozloučit. Byla jsem tam včera a vyřídila jsem Edovi pozdravy od Lauren, Alexis a Amy. Mám tolik vzácných vzpomínek z doby natáčení seriálu i poté, hlavně e-maily. Myslím, že všichni, kteří Eda znali nebo s ním pracovali, ho považovali za skvělého člověka. Vše nyní ztmavlo, jako by zhasla světla.“


RIP, Edwarde Herrmanne!

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 177 týdny
Je to divné,koukat na Gilmorky a vědět to,velká škoda :(
phoboska
před 177 týdny
Veľmi smutná správa ktorú som zachytila asi hodinu pred polnocou, nejak som...
Hanatko1989
před 177 týdny
Právě koukám na film Přes palubu, kde hraje jednu z hlavních rolí. Je...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY