Facebook Twitter E-mail
7. ledna 2015

Preacher je divákům o krok blíže

Televizní adaptace kontroverzního komiksu Preacher už je jen krůček od objednávky seriálu. Kabelovka AMC v prosinci oznámila, že vyvíjenému projektu objednává pilotní epizodu. Zpráva byla oznámena více než rok poté, co se o projektu začalo spekulovat.

Rozhodnutí přichází několik týdnů poté, co ředitel stanice oznámil výraznou změnu v její programové skladbě. Jedná se o to, že AMC vyřadí z programu valnou většinu neskriptových programů a bude se soustředit hlavně na vlastní seriálovou dramatickou tvorbu.

Preacher je jeden z nejodvátnějších komiksových sérií, která se rozmohla v 90. letech minulého století. Hlavní postavou je reverend Jesse Custer, drsný Texasan, který ztratí víru a zjistí, že Bůh opustil nebe a vzdal se svých povinností. Jesse stane jediným člověkem, který je schopný Boha vypátrat a potrestat ho za jeho zradu. Na cestě Jesseho doprovází Tulip O'Hare, jeho zbraně milující bývalka, a upír-alkoholik.

Projekt produkuje společnost Sony Pictures Television, adaptace se ujali Seth Rogen, Evan Godlberg a Sam Catlin (Breaking Bad). Roger s Goldbergem budou pilot režírovat.

„Jednou za čas najdete projekt, kde do sebe všechny elementy perfektně zapadají. Preacher začíná s odvážnou, promyšlenou a profokující komiksovou sérií, díky které mnoho fanoušků již zná Jesseho Custera, Cassidyho a Tulipa,“ uvedl Joel Stillerman, výkonný viceprezident původní programové tvorby AMC. „Když k tomu přidáte vášnivé a talentované lidi jako jsou Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin, máme vše, co je potřeba k tomu, abychom byli z Preachera velmi nadšení a posunuli vývoj k dalšímu kroku.“

Natáčení pilotního dílu bude probíhat v létě 2015 s tím, že kdyby došlo k objednávce na seriál, do vysílání by se dostal v roce 2016.


Znáte komiksového Preachera? Dokázali byste si tento komiks představit v seriálové podobě na poměrně odvážné stanici, jakou AMC bezesporu je?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Cotillion
před 145 týdny
Som zvedavy. Ale bude to asi rovnake ako Constantine, jednoducho nebudu mat...
Tyler Durden
před 144 týdny
No neviem neviem pracuje na tom Rogen kt.je veľký fanúšik komiksu takže...
ševča
před 121 týdny
To zas bude keců od amerických křesťanů...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY