Facebook Twitter E-mail
15. února 2015

5+1 na téma Komedie

Vítáme vás u nové rubriky, která se zaměří na opomíjené seriály. Pět redaktorů a autor článku vybrali šestici seriálů, které unikají pozornosti davů, ale přesto stojí za zhlédnutí.

Každý z redaktorů si zvolil jeden seriál a připravil pro vás doporučení, proč zrovna tenhle seriál stojí za sledování. V prvním článku jsme se zaměřili na seriály, které mají za úkol nás u obrazovky pobavit. Připravte se tedy na výběr ze sitcomů a komedií, které se aktuálně (sezóna 2014/15) vysílají na některé z amerických stanic. Důležitým faktorem pro výběr byl počet hodnocení v naší databázi a hranice pro opomíjený seriál byla stanovena na 400 hodnocení.

allyska

Melissa & Joey
stanice
ABC Family
hodnoceno
148×
allyska

Sitcom Melissa & Joey začíná v momentě, kdy politička Mel má krátkou chvíli v péči své dva synovce Rydera a Lennox. Jelikož se do té doby věnovala pouze své kariéře a randění, je pro ni těžké vše skloubit dohromady. Navíc oba teenageři jsou o to hůře zvladatelní, neboť zničehonic ztratili oba rodiče, kteří čelí obvinění ze zpronevěry. Kvůli nim o peníze přišlo mnoho lidí a mezi nimi je i Joey, který pro ně pracoval. Ten je zoufalý, protože přišel o všechno, i o manželku. Neváhá proto a snaží se Mel dokázat, že by jejím synovcům mohl být skvělou chůvou.

Na seriálu mě nejvíc baví sledovat vtipně uštěpačné dialogy mezi Mel a Joeym, kdy ani jeden z nich nepropásne příležitost nadhodit tomu druhému, že se určitě mýlí. Zní prostě jako manželé, kteří se neustále o něčem dohadují. Člověk si při sledování jen říká, že i když se tihle dva dají skutečně dohromady, nuda nebude. Také se mi líbí, že se Ryder a Lennox nechovají jako otravní puberťáci, které bych měla chuť každou chvíli praštit a ani vás jako diváky nebude ve skoro každém díle čekat morální ponaučení.

Podobné seriály: About a Boy, Chůva k pohledání

Dadulinka

You're the Worst
stanice
FX
hodnoceno
105×
dadulinka

O co jde: Dva obyčejní lidé se potkají na svatbě svých přátel, stráví spolu noc a je z toho láska jako trám. Ohrané, říkáte si? Potom je pro vás možná You're the Worst jako stvořené. Jimmy a Gretchen rozhodně nejsou obyčejní lidé a jejich vztah se dá popsat ledasjak, ale slovní spojení „láska jako trám“ by nikdo dozajista nepoužil. Gretchen se (i když nechtěně) stala agentkou, která zastupuje slavné lidi, plní jejich vrtochy a žehlí za ně jejich průšvihy. Jimmy je spisovatel. Tedy, pokud tak můžete označit někoho, kdo vydal jednu knihu, která po zářném startu zapadla a už po ní neštěkne ani pes. Od té doby se jen užírá sebelítostí. Tihle dva se potkají na svatbě Beccy a Vernona. Becca před dvěma lety odmítla Jimmyho žádost o ruku, a proto nebyl nejlepší nápad pozvat ho na svatbu. Ale díky tomu, že ho ženich s přáteli vyhodí na ulici, potká Gretchen, která ukradla svatební dar a čeká na taxi. Svezou se společně a stráví noc plnou pití, sexu, mluvení a ještě více sexu. Začnou se vídat, i když se usilovně brání označovat to, co spolu mají, jako „vztah“. Hlavní dvojici doplňují ještě Edgar Quintero, Jimmyho spolubydlící a válečný veterán z Iráku a Lindsay Jillian, nejlepší (a pravděpodobně taky jediná) přítelkyně Gretchen. Edgar trpí posttraumatickou stresovou poruchou, díky které s ním překvapivě není nouze o vtipné momenty. Lindsay bývala pro Gretchen zdatnou partnerkou ve zločinu. Sex, drogy a alkohol v jakémkoli pořadí a míře. Nyní je vdaná a urputně se snaží být správnou ženuškou z předměstí, což jí moc nejde.

Proč to sledovat: Pokud ještě stále váháte, jestli dát seriálku You're the Worst šanci, vězte, že Jimmy, celým jménem Jimmy Shive-Overly je Brit, s typickým neodolatelným akcentem a humorem a pusa mu jede, div že si ji nevykloubí z pantů. Pravda, většinou se jedná o dlouhé a komplikované urážky, ale i tak vám to nedá a vzpomenete si na Lorelai z Gilmorek, které její výřečnost záviděl nejeden divák. Navíc, když sledujete, jak se dva destruktivní a sebestřední lidé snaží udržet si cosi jako vztah, hned se cítíte o trochu lépe. :)

Podobné seriály: Californication, Manhattan Love Story

Gabik.029

Baby Daddy
stanice
ABC Family
hodnoceno
385×
Gabik.029

Pokud máte rádi rodinné komedie s kapkou romantiky, pak je Baby Daddy seriál pro vás přímo stvořený. Sitcom vypráví příběh trojice dvacátníků, kteří spolu bydlí v jednom bytě a podílí se společně na výchově půlroční Emmy. Ben pracuje jako barman a je vyhlášeným lamačem dívčích srdcí. V prvé řadě je však otcem malé Emmy, a i když to tak občas nevypadá, dělá vše proto, aby ji učinil šťastnou. S tím mu pomáhá jeho starší bratr Danny, profesionální hokejista, a nejlepší kamarád Tucker. Nic by se samozřejmě neobešlo bez Benovy a Dannyho rozvedené matky Bonnie Wheelerové, která se ke všemu vždy přiřítí jako velká voda. Obsazení doplňuje mladá studentka práv Riley, která se zná s Wheelerovými už od dětství. Celou dobu je zamilovaná do Bena, který ovšem o jejích citech ani netuší. Riley je naopak slepá k citům, které k ní chová Danny.

Baby Daddy je nenáročný rodinný sitcom, u kterého si člověk na chvíli odpočine a který jej zaručeně pobaví. Vtipné narážky, komické situace a špičkování hlavních postav jsou samozřejmostí, která seriálu nechybí. Velkým lákadlem je určitě také Melissa Peterman, kterou si můžete pamatovat jako Barbru Jean ze sitcomu Reba (Deník zasloužilé matky). A na své si přijdou zejména dámy, které se ocitnou na pomezí mezi Benem a Dannym a bude jen na nich, kterému z nich budou fandit v boji o srdce Riley.

Podobné seriály: Raising Hope, Full House

Honzajs000

Suterén (Ground Floor)
stanice
TBS
hodnoceno
77×
Honzajs000

Ground Floor je komediální seriál stanice TBS, který se točí okolo zamilovaného páru Brodyho a Jenny. Brody je geniální a velice schopný obchodní analytik pracující na vysokém podlaží pod vedením pana Mansfielda, šéfa jaksepatří. Právě spolu s ním a kolegou Threepeatem neustále řeší jen práci. Jenny sice taktéž pracuje v téže budově, jen o poznání níže. Úplně dole mezi podpůrným personálem. Ani ona se ale nenudí. Její kolegové, mezi kterými je vousatý Harvard, Derrick nebo pohledná Tori ji dokážou zabavit jako nikdo. A jak to tak bývá, láska hory (v tomto případě patra) přenáší, a tak se Brody do Jenny na jednom večírku zamiluje. Začíná tak příběh dvou zamilovaných z úplně odlišných společenských, pracovních i jiných vrstev.

A proč se na to podívat? Vtip, humor a zábava. Ač to nemusí na první pohled vypadat, hned první díl seriálu vás dokáže přesvědčit o opaku. To, jak na sebe neustále naráží horňáci s dolňáky a jak si neustále předhazují to, co jim na sobě vadí, a utahují si ze sebe (např. pomocí vousů Harvarda a oholené brady Brodyho :-D), je prostě geniální. Nehledě na to, jak se dokážou bavit jednotliví členi těchto „znepřátelených“ týmů mezi sebou navzájem. Mansfield trpící narcistickými sklony vs. zamilovaný Brody vs. Threepeat toužící po uznání ostatních, to je smrtelná kombinace. A na druhé straně zamilovaná Jenny vs. Harvard zamilovaný do Jenny vs. sexy Tori vs. Derrick zamilovaný do Tori, to má taky své půvaby. Neustálé hlášky, dvojsmysly i vtipné scény a všudypřítomný vtip, ať už zprostředkovaný mluveným slovem nebo i jen pouhým vystupováním postav, z tohoto seriálu dělají něco, co dokáže vyčnívat ve vodách ostatních komedií. Už dlouho jsem neviděl komediální seriál, kde bych se bavil tolikrát a v takovém množství, jako v tomto případě. Navíc, kdo viděl hudební projekt Pitch Perfect (v české verzi Ladíme!) a přilnul k některým členům tamního obsazení, ten si bude při sledování tohoto seriálu vyloženě libovat. Suma sumárum, doporučuji všemi deseti. Kdo se rád baví, nerad hledá v seriálech něco hlubokého a rád se jen uvolní a vyčistí si hlavu a tento seriál snad ještě neviděl, nechť tak urychleně učiní.

Podobné seriály: IT Crowd, Men at Work

Inekafe

Liga snů (The League)
stanice
FXX
hodnoceno
60×
Inekafe

Ja som sa rozhodol, že trochu bližšie predstavím seriál The League. O čom teda tento seriál je? Je o partičke priateľov, ktorí spolu hrajú tzv. Fantasy Football, ktorý sa hrá virtuálne a vychádza zo štatistík reálnej NFL. Na víťaza sezónnej ligy čaká Shiva Bowl, pre najslabšie mužstvo naopak Sacko Bowl – jedná sa o trofeje, ktoré si sama partička navrhla a vytvorila. Avšak napriek tejto premise, ktorá spája seriál ako celok, sa väčšinou v epizódnych zápletkách riešia osobné problémy hlavných postáv, takže aj ľudia, ktorí nemajú radi tento šport alebo vo všeobecnosti hocijaký šport, sa nemusia obávať, že by si seriál neužili. Je síce pravda, že vám občas môže uniknúť nejaký ten odkaz napojený práve na futbal(tak ako aj mne), ale nie je tam toho tak veľa, aby to kazilo zážitok.

A prečo tento seriál odporúčam? V prvom rade kvôli množstvu narážok a dvojzmyslov, čo bude rajom najmä pre anglicky zdatných divákov. V tomto mi dosť pripomína Archera alebo 2 Broke Girls, aj keď druhý spomínaný asi nikto v tomto smere neprekoná. :D Seriál má veľkú škálu vtipných „crazy“ postáv, z ktorých by som chcel vyzdvihnúť najmä Taca. Kto by nemal rád sympatického, jednoduchého chalana, ktorý si vymyslel vlastnú časovú zónu Taco Standard Time, pretože mu nevyhovovala aktuálna? Alebo sa stal notárom aj napriek tomu, že veľmi nevedel, čo to znamená a preto „notarizoval“ čokoľvek a kohokoľvek? Ako ďalšieho by som rád predstavil Rafiho. Medzi divákmi vzbudil zmiešané reakcie, ale podľa mňa to je tiež skvelá postava. Nemá absolútne nič spoločné s futbalom, nie je v lige, objavuje sa viacmenej iba náhodne v hocijakých scénach a robí samé šialenosti, ale práve to na ňom mám rád. Napríklad raz sa dopravil taxíkom na miesto určenia – na tom by nebolo nič divné, keby ten taxík nešoféroval on osobne a vodič by nebol zatvorený v kufri. :D Seriál ma svojský, „káblovkový“ humor, na ktorý si treba chvíľu zvykať, ak ste predtým nič podobného rázu nevideli, ale nie je to nič hrozné a The League vážne stojí za to. Ďalším plusom je nižší počet epizód jednotlivých sérií. Seriál tak i vo svojej aktuálnej 6. sérii nestráca na kvalite a stále má čo ponúknuť. Je to tým pádom komédia, pri ktorej sa človek môže odreagovať a zabaviť a zároveň pri nej nestrávi celé leto.

Podobné seriály: 2 Broke Girls, Blue Mountain State

Pajky

Parks and Recreation
stanice
NBC
hodnoceno
126×
Pajky

Parks and Recreation pochází ze stanice NBC a z nějakého důvodu je u nás v České republice přehlížen. V USA patří mezi populární seriály s početným zástupem fanoušků a pravidelně sbírá nominace na televizní ceny. Seriál se letos loučí svou sedmou řadou, a i přesto ho žádná z českých televizí zatím nevysílala. Pochází od tvůrců The Office a podle mnohých jde o nepřiznanou kopii. Natáčen je totiž také v mockumentary stylu, který později proslavil i sitcom Modern Family. Seriál sleduje příběh Leslie Knope, což je trochu naivní vládní zaměstnankyně pracují na městském úřadu v oddělení parků a rekreace, a samozřejmě také její spolupracovníky, kteří ji skvěle doplňují. Leslie je do své práce naprosto zapálená a jde si rozhodně za svým cílem postavit v Pawnee park a nezáleží na tom, jak tvrdě narazí či jak velkou překážku musí překonat.

Upřímně řečeno první série (6 dílů) opravdu jen načrtne seznámení s postavami a je dost možné, že vás nezaujme, protože pořádně se seriál rozjede až ve druhé řadě a začne krystalizovat to, co je na této show neodolatelné. Největším kladem jsou totiž bezesporu postavy, jež se v Pawnee nachází, a jejich vzájemná interakce, ve které nechybí vtip a zábava. Jen málokdy se mi stane, že bych měl rád všechny postavy, ale právě tohle je ten případ. V průběhu seriálu jsou totiž vybroušeny opravdu k dokonalosti. Mojí nejoblíbenější postavou je však Ron Swanson. Jde o nadřízeného Leslie, který se netají tím, že je libertarián a touží dokázat, že vláda je zbytečná. Kromě toho je to pravý muž, který nepovažuje zeleninu za jídlo a podle kterého se o sebe musí muž umět postarat. Ale nejen on skvělé pobaví. Je tady i Andy, neuvěřitelný flákač, který se s oblibou vydává za agenta FBI Burta Macklina. Věčně napruzená April, podnikavý Tom, nebo Jerry, na kterého se hází všechno selhání. Partičku z Pawnee jsem si zamiloval a jejich vtip mě okouzlil. Teď už nezbývá než vyzkoušet na vlastní kůži a posoudit, jestli to bude stát za sledování i vám.

Podobné seriály: The Office, Modern Family


Které z vybraných seriálů sledujete a které vás zaujaly a zařadíte je do svého watchlistu?

Další díly seriálu

5+1 na téma Komedie (právě čteš)
5+1 na téma Krimi (22. 3. 2015)
5+1 na téma Sci-fi a mysteriózní (17. 4. 2015)

... odkryj další díly seriálu

5+1 na téma Historické a dobové (24. 5. 2015)
5+1 na téma Drama (1. 7. 2015)
5+1 na téma Neamerické (22. 7. 2015)
5+1 na téma Co se nevešlo (20. 8. 2015)
5+1 na téma Komedie (ukončené) (23. 9. 2015)
5+1 na téma Krimi (ukončené) (18. 10. 2015)
5+1 na téma Sci-fi (ukončené) (15. 11. 2015)
5+1 na téma Fantasy a mystery (ukončené) (13. 12. 2015)

5+1 na téma Drama (ukončené) (24. 1. 2016)
5+1 na téma Dobové (ukončené) (14. 2. 2016)
5+1 na téma Neamerické ohlédnutí I. (ukončené) (17. 3. 2016)
5+1 na téma Neamerické ohlédnutí II. (ukončené) (10. 4. 2016)
5+1 na téma Animované (14. 5. 2016)
5+1 na téma Co se nevešlo (9. 6. 2016)
5+1 naposledy a statisticky (12. 8. 2016)

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 139 týdny
Bude i článek zvlášť o seriálech, které nedostaly nezaslouženě 2....
Pajky
před 139 týdny
Historické/dobové jsou určitě v plánu a budou. K druhé otázce,...
HonZajs000
před 138 týdny
Vím, že to tu zaznělo již mnohokrát, ale dalším nedoceněným klenotem je...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY