Facebook Twitter E-mail
17. ledna 2015

Kingův Pan Mercedes míří na televizní obrazovky

O Stephena Kinga je v poslední době enormní zájem. Potvrzuje to i poslední televizní projekt, který bude adaptovat jeho novelu z loňského roku, v českém překladu známou jako Pan Mercedes.

Kniha je prvním dílem plánované trilogie o Billu Hodgesovi, bývalém policistovi, který dostane tajemný dopis od někoho, který se přiznává k několik měsíců starému případu. Tehdy do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou úmyslně najel ukradený mercedes, který zabil osm lidí. Tento čin ale ustupuje do pozadí, protože pisatel dopisu vyhrožuje, že zaútočí znova, tentokrát ale plánuje zabít lidí mnohem víc.

Do produkce chystaného seriálu se pustila společnost Sonar Entertainment. Z její produkce je českým divákům pravděpodobně nejznámější minisérie Desáté království. V době premiéry se ale společnost jmenovala RHI a zrovna měla před bankrotem.

Na seriálu se budou podílet David E. Kelley (tvůrce Ally McBeal, The Practice, Monday Mornings, Chicago Hope, The Crazy Ones a spousty dalších) jako scenárista a Jack Bender (Lost, Under the Dome) jako režisér a výkonný producent.

„Toto je jedinečná příležitost zadaptovat materiál napsaný jedním z nejznámnějších autorů dneška,“ řekl Kelley. „Mr. Mercedes je skvělý příběh, který se bude moct krásně převést na obrazovku. Teda pokud to nepodělám,“ dodal.

K připravovanému seriálu se vyjádřil i Stephen King: „Obdivuji práci Jacka Bendera už léta, ať jako režiséra Lost, tak i později u Under the Dome, kde dokázal vytvořit to pravé napěti. David Kelley je pak skutečně nadaný člověk. Jsem nadšený, že mohu pracovat s tak úžasnými lidmi.“

Seriál je plánován jako limited series, tedy jednosezónní záležitost. Zda se dočkáme adaptace druhé knihy Finders Keepers, která by měla vyjít v květnu 2015, ani datum premiéry nebo stanice, na které seriál poběží, není známo. Sonar Entertainment má aktuálně v produkci ještě dva seriály, drama South of Hell, které letos poběží na WE tv, adaptaci knihy Shannara pro MTV. V koprodukci potom pro FX a BBC pracuje na seriálu TabooTomem Hardym v hlavní roli.

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

MountainLionet
před 230 týdny
Tak Mr. Mercedes je kriminální román, ne novela, ale nebudu hnidopich :D....
Pajky
před 229 týdny
Knížku jsem právě dorazil a seriálové zpracování by mohlo být zajímavé. I když...
ševča
před 206 týdny
Vypadá to dobře.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY