Facebook Twitter E-mail
27. ledna 2015

Shawn Ashmore a Kevin Bacon odhalují 3. sezónu The Following

Do startu třetí sezóny The Following zbývá už jen pár týdnů, a tvůrci si pro nás přichystali rozhovor s dvěmi hlavními postavami tohoto seriálu – Ryanem Hardym (Kevin Bacon) a Mikem Westonem (Shawn Ashmore). Samozřejmě nemohlo chybět pár lákadel na třetí sezónu, která má být podle slov tvůrců „úplně jiná jak do velikosti tak do zaměření“. Takže co tedy od třetí řady čekat?

Nová sezóna má zastihnout Ryana Hardyho zpátky v FBI. Joe Carroll (James Purefoy) je pod zámkem čekající na trest smrti (protentokrát snad nadobro) a namísto něj, charismatického člověka, který si jasně jde za svým cílem, bude muset Hardy čelit novým výzvám (a rovnou několika najednou) – každá z nich je pro něj neznámá a o to nebezpečnější. Nebude na to ale sám – po boku mu budou stát už zmíněný Mike Weston (Shawn Ashmore), Max Hardy (Jessica Stroup) a Gina Mendez (Valerie Cruz).

Konec druhé sezóny vyřešil případ Joea Carrolla, takže postavy (teoreticky) mohou jít každá svou cestou. Když se tedy na začátku třetí sezóny vrátíme do děje, kde postavy najdeme?

Kevin Bacon: Bude tam lehčí skok v čase, který nám umožní se zas dát dohromady. Poprvé se všichni sejdeme na svatbě, což je hodně vtipná scéna. Jestli si ještě pamatujete Mendezovou, v druhé řadě se ukázalo, že její přítelkyně je jedna z Joeových následovnic, jenže byla zabita. Takže Mendezová se vdává (za někoho nového).

Takže co vlastně Mike a Ryan dělali ten rok mezi sezónami, který jsme neviděli?

Shawn Ashmore: Mike byl za velkou louží, šel po Marku Grayovi (Sam Underwood), který přežil jako poslední z rodiny Grayů. Takže když se vrátí, není mu nejlíp, má posunutý spánek a navíc se hned po příletu objeví na svatbě, kde si všichni mají dobře. Navíc, Max má nový vztah.

Kevin Bacon: Max teď má nového hezouna.

Ryan to schvaluje?

Kevin Bacon: Ona ho má ráda, takže ho má rád i Ryan.

Claire řekla Ryanovi, aby šel a žil svůj život. Jak se mu to zatím daří plnit?

Kevin Bacon: Tohle bylo od ní vážně hezké. A měla pravdu, přesně to Ryan potřeboval. Zajímavé je, že Ryan vlastně nikdy neodešel od FBI. Jasně, minulou sezónu to s ním vypadalo všelijak, ale teď je zpátky v práci a dělá na plné obrátky. Také má vztah a ne s žena sériového vraha, sériovou vražedkyní samotnou nebo novinářkou. Je to vztah, který Ryan snad ani nikdy nedoufal, že by mohl mít. Rozdíl mezi druhou a třetí sezónou je ten, že ve třetí už je přesvědčený, že s Carrollem už skončil a že se může plně otevřít ženskému protějšku.

Jak dlouho mu to vydrží? Fanoušci už se naučili, že nemůžou věřit ani jediné postavě, která se v seriálu objeví.

Kevin Bacon: Všechno půjde do háje skoro okamžitě, protože zjistíme, že Joe Carroll byl opravdu jen špička ledovce. Přijde Michael Ealy a pak ještě jedna postava, kterou hraje Gregg Henry – postava se jmenuje Dr. Strauss a mohli jsme ji vidět v druhé sezóně.

Shawn Ashmore: Budou tam návaznosti na minulost. Vyrojí se totiž indicie, že Mark Gray by se mohl nacházet někde poblíž. Jenže jim neporozumíme dobře, takže se budeme muset vrátit ke staré dobré detektivní práci. Není to jako druhá řada, ve které byl Joe Carroll a celou dobu bylo jasné, kdo koho pronásleduje. Ve třetí sezóně je to jiné. Pořád si budeme říkat: „Je to Mark Gray? Je to někdo jiný? Kdo jsou ti noví?“ Největší sranda to je ve chvíli, kdy my ani diváci nevíme, odkud ta hrozba přichází. Prvních pár epizod na to budeme přicházet. Je to zábava a zároveň i trochu děsivé, protože Joe Carroll je pod zámkem a čeká na elektrické křeslo. Jenže zjišťujeme, že nebyl ten nejhorší. Tam venku jsou lidé, kteří jsou stejně špatní, zvrácení a možná ještě chytřejší než on. Joe měl vždycky slabinu, takže budeme muset zjistit, kde je ta jejich.

Joe byl pro Ryana a seriál velká hnací síla. Bude jeho přítomnost nějak viditelná?

Kevin Bacon: Joe Carroll byla důležitá postava a pořád ho budete cítit, i když je ve vězení. (…) Ve třetí řadě je scéna s Joem, kdy je pod zámkem a nemůže vidět ani vědět nic z okolního světa. Přesto si z rozhovoru s právníkem vydedukuje o Ryanovi první poslední. A my všichni tak nějak tušíme, že zůstane součástí příběhu, i když už není hlavní hrozba.

Jak je na tom vztah Mikea a Ryana? Mike k Ryanovi dost vzhlížel, a pak to mezi nimi začalo skřípat.

Shawn Asmore: Jejich vztah je skvělý. Dali se zase dohromady; dlouho se neviděli. Přijdou ale další potíže a ti dva do toho zase spadnou.

Kevin Bacon: Tuto sezónu spolu budeme pracovat víc než kdy dřív. Přesto ale tento rok budeme mít jeden velký střet – sice se nezbijeme, ale k několika ranám může dojít.

Shawn Ashmore: Řekl bych, že jsme pořád parťáci. Já, Ryan a Max jsme něco jako jednotka. Všichni se do případu vrháme po hlavě a kryjeme si navzájem záda. Ale Ryan a Mike si jsou skutečně bližší, hlavně při práci.

Jak ovlivní dynamiku seriálu to, že mezi Mikem a Max jsou jisté nevyřešené city?

Shawn Ashmore: Strašně se to zkomplikuje! Mike se rozhodne odjet, takže to je ten, který nese zodpovědnost za případný rozpad vztahu, ale pořád Max miluje. Max také k němu něco cítí, ale pořád přemýšlí, jestli jim to vůbec může fungovat. Když se loni políbili, všichni si mysleli, že budou odteď spolu, ale já jsem si myslel, že tenhle seriál o tomhle není. Že to nebude tak snadné. Mike a Max jsou profesionálové, řeší případy, ale něco se jim do cesty určitě připlete.

Kevin Bacon: Rozhodně jde o milostný trojúhelník na pracovišti mezi Max, Mikem a pracovištěm plném kriminálníků. Rozhodně je jejich vztah a co se jim stane zajímavý prvek v seriálu.

Máte za sebou pár dnů natáčení, jak se vám pracuje? Jak se cítíte bez toho, že by Kevin [Williamson; po dvou řadách ho vystřídala nová showrunnerka Jennifer Johnson – pozn. red.] vedl seriál?

Kevin Bacon: Jsou tu jiní scenáristé, jiný přístup k práci, jiný styl komunikace, jiný smysl pro to, co je důležité.

To zní jako by se s vašimi postavami událo hodně změn. Jaké byste řekli, že jsou ty největší?

Kevin Bacon: Asi úplně poprvé ukážu svoje zuby (mimo flashbacků), protože se budu smát. Jsem tam šťastný, opravdu šťastný.

Shawn Ashmore: Abych byl upřímný, Mike se vůbec nezměnil. Je tam, kde byl dřív, a to je trochu problém. Je pořád uzavřený ve své spirále pronásledování a bolesti, které se nemůže zbavit. Vůbec se nikam neposunul a zoufale se snaží zjistit, jak na to a proč to nejde.

A na konec, jaká bude pro tuto sezónu šílená maska?

Kevin Bacon: Maska? Nemyslím si, že tam je něco takového. Vážně, tahle sezóna bude jiná.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lukascoolarik
před 146 týdny
Díky za rozhovor. :-) Určitě jsem zvědav, jak si seriál poradí s novým...
Pajky
před 146 týdny
Jsem na třetí sérii docela zvědavej, první byla super a druhá trochu zklamala,...
Butcher
před 146 týdny
Uz se tesim, nejvic se tesim na Marka :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY