Facebook Twitter E-mail
24. ledna 2015

Na české AMC začíná Fargo

Seriálové povědomí Čechů bude od 28. ledna 2015 opět obohaceno a tentokrát půjde o opravdovou televizní lahůdku. Česká větev AMC totiž právě od tohoto dne začne vysílat jeden z nejoceňovanějších seriálů minulé sezóny – Fargo.

Seriál byl původně koncipován jako minisérie, ovšem díky svému velkému úspěchu se stanice FX rozhodla objednat novou sérii a ze seriálu udělat antologii, tzv. že každá další série bude mít nový příběh v jiné době, na jiném místě a s jinými postavami.

Česká AMC bude od konce ledna vysílat první sérii. Ta vznikla jako televizní adaptace stejnojmenného filmu bratří Coenů, kteří si za něj vysloužili Oskara. Lester Nygaard je nešťastně ženatý a životní mizérií zmítaný pojišťovák ze zasněženého měs­tečka Bemidji v Minnesotě. Bemidji je typický zapadákov, kde chcípnul pes, to se však změní s příjezdem tajemného cizince Lorne Malva, po jehož nástupu na scénu se odehraje série brutálních vražd, jimž padne za oběť také šéf místní policie. A právě tato událost zásadně ovlivní především osud Nygaarda.

Série však nekopíruje film doslova, bere z něj pouze základy jako zimní atmosféru a zásadní motivy, nicméně příběh je nový, od základu přepracovaný. Hlavních rolí se zhostili přední světoví herci Billy Bob Thorton a Martin Freeman, které doplnila vycházející hvězda Allison Tolman. Všichni rozehráli skvostný herecký koncert a jistě velkou měrou přispěli k oblíbenosti seriálu.

První série thrilleru Fargo startuje na české AMC 28. 1. 2015 ve 22:00.


Pokud jste již první řadu viděli, zopakujete si ji na AMC a zkrátíte si tak čekání na druhou sérii? A pokud jste neviděli, zaujal vás námět? Dáte seriálu šanci?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lukascoolarik
před 150 týdny
Nápodobně. Život je na tolik dobrých seriálů příliš krátký. :-)
HonZajs000
před 150 týdny
Tohle by sis měl napsat do podpisu. Moudro za všechny prachy. .-)
lukascoolarik
před 150 týdny
Moudro tam mám, teď jdu čekat na ty prachy. :-D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY