Facebook Twitter E-mail
1. dubna 2008

Apríl: Ulice, Ordinace, Ošklivka - všechno zrušeno

Telenovely a nekonečné seriály už netáhnou. Televize hromadně ruší své bývalé hity.

Nečekané se stalo. Diváci konečně pobrali rozum do hrsti a přestali sledovat prostoduché seriály, kterými nás komerční televize poslední dobou krmily. Začalo to už při pokračování Ordinace v růžové zahradě, kdy se sledovanost pomalu, ale jistě snižovala. Nejdříve se na seriál koukalo pouze milion diváků, ale postupem času se peoplemetry propadly na absolutní dno a pokud se dívá více jak 100 000 diváků, je to pro televizi úspěch.

Kdysi populární Ulice je na tom stejně. Dnes už se na ni téměř nikdo nedívá. „Nekonečný“ seriál doplatil nejspíš na to, že příliš odrážel realitu. Jak nám sdělila jedna ex-divačka: „No jo, když ono to je furt stejné, to si můžu jít podrbat vedle s Máňou o našich sousedech a je to to samé a navíc ušetřím za elektřinu, kterou by ta bedna sežrala.“

Ani nový seriál Ošklivka Katka nezůstal tohoto trendu ušetřen. Diváci sice byli prvních pár dílů zvědaví, co se bude dít, ale když zjistili, že děj je téměř totožný s argentinskou předlohou, tak sáhli po svých ovladačích a dali jasně programovým ředitelům najevo, že už podobné braky nechtějí.

Programoví ředitelé tlučou hlavou do stolu a neví, co mají dělat. Zastavili natáčení dalších dílů a pravděpodobně odvysílají zbytek natočených dílů i přesto, že reklamní časy jsou nyní v těchto blocích k mání za pakatel. Proto až 60% epizod tvoří reklama, aby se alespoň trochu snížili ztráty, což má za následek odliv i těch nejvěrnějších diváků.

Ale co přijde místo těchto pořadů? „Až odvysíláme poslední zbytky Ulice, nasadíme dokumenty, které jsme dříve dávali v neděli dopoledne a pokusíme se najít nějaké nové seriálové téma, které by bylo více inteligentnější.“, sdělil nám na náš přímý dotaz generální řiditel TV Nova. Naráží tím pravděpodobně na skvělý inteligentní sitcom z prostředí vysoce vzdělaných mladých lidí Big Bang Theory, který se v Americe těší velké oblibě. Je také možné, že Nova natočí něco ve stylu IT Crowd, který je pro změnu zaměřen pro počítačové odborníky. Ať tak či onak, éra přiblblých seriálů už je nejspíš za námi.

Zdroj: Agentura Lirpa

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

LordKrΔvΞn
před 289 týdny
A já už začínal věřit na lepší časy :-D
CzHero
před 288 týdny
velmi špatně napsaný "APRÍL" :D ale ty další roky jsou mnohem hezčí,...
Veronika.4444
před 206 týdny
konečně,už bylo na čase takové věci nevysílat

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY