Facebook Twitter E-mail
31. ledna 2015

Co zatím víme o spinoffu The Walking Dead?

Téměř před rokem a půl jsme Vám přinesli zprávu o spin-offu k seriálu The Walking Dead. Informací o tomto rozšíření zombie universa je poskrovnu.

Zatím víme třeba to, že původně byl tento projekt označen jako Cobalt, ale oficiální pojmenování je nyní Fear the Walking Dead. Příběh se zaměří na počátky zombie apokalypsy, které původní seriál vynechal, protože v tu dobu byl Rick Grimes (hlavní postava) v kómatu. Děj se odehrává v Los Angeles, více jak tři tisíce kilometrů od Atlanty, původního dějiště úspěšného dílka z dílny AMC.

Už taky známe něco málo z obsazení. Cliff Curtis (Gang Related, Missing) bude jednou z hlavních postav. Její jméno je Sean Cabrera a je to rozvedený učitel a skrz naskrz dobrý chlap. Role jeho exmanželky Andrei a rebelujícího syna Codyho ještě nebyly obsazeny. Kim Dickens (Deadwood) se ujme role Nancy Tompkins. Nancy je poradkyně a svobodná matka dvou dětí, které nevinně jen vypadají. Nick je bývalý narkoman a přímočará Ashley taky není zrovna andílek. Roli Nicka si střihne Frank Dillane. Pamatujete ještě na Toma Riddlea juniora z Harryho Pottera? No, sice nám trochu povyrostl a zestárl, ale pořád mu zůstalo něco z toho děsivého kukuče, který byste rozhodně nechtěli vidět u sirotka, kterého si hodláte vzít pod svou střechu. Do role Ashley byla vybrána Alycia Debnam-Carey (The 100).

Nyní, díky rozhovoru, který poskytl tvůrce Živých mrtvých Robert Kirkman, víme o něco víc.

„Bude to show o jiném typu rodiny než doposud. Snažíme se udržet příběh spin-offu tak, jak ho fanoušci znají a milují, takže se můžete těšit na vše, co byste od tohoto typu seriálu očekávali. Ale zároveň chceme vyprávět tento příběh úplně odlišným způsobem, s naprosto jinými lidmi a ve zcela jiném prostředí. To vše stvoří diametrálně odlišnou show. Myslím si, že vzhled a dojem z Fear the Walking Dead budou překvapivě jiné. “

I když se asi těžko najde v seriálovém světě někdo, kdo by ani trochu netušil, o čem je The Walking Dead, tak podle slov Kirkmana není znalost původního příběhu vůbec nutná.

„Chceme, aby to byla zcela nová show, která může stát na vlastních nohou. Budete moci sledovat spin-off, aniž jste kdy viděli jedinou epizodu The Walking Dead a získat opravdu skvělé, bohaté a naplňující zkušenosti. Myslím si, že jsme to splnili a můžeme začít natáčet. Jsem opravdu nadšený. “

Protože se příběh odehrává ve zcela jiné části světa, z původních postav se tam žádná neobjeví.

„To je Los Angeles. Je to kout světa, který jsme nikdy v komiksu neprozkoumali. Takže to zapadá do tohoto světa, ale jsou to všechno nové postavy, nové události a všemožné bláznivé věci. “

Na režisérské křesílko usedne Adam Davidson (Grey's Anatomy, Community), nováček ve světě nemrtvých.

„Je to jeden ze způsobů, kterým se do show snažíme přinést nový režisérský styl. Je to něco, na čem Adam pracuje opravdu tvrdě. Bude z velké části zodpovědný za nový pohled na věc, který umožní seriálu stát samostatně na vlastních nohou.“

Robert Kirkman bude tedy exkluzivním producentem a to společně s Gale Anne Hurd, Davidem Alpertem a producentem Sons of Anarchy Davem Ericksonem.

„Jsem fanouškem Davea Ericksona velkou spoustu let. Byl tou nejlepší možnou volbou pro tuhle práci.“

Na konec rozhovoru Kirkman prohodil (doufejme, že v žertu), že spin-off nebude obsahovat žádné zombie.

Natáčení by mělo začít každým dnem, avšak Fear the Walking Dead je zatím ve fázi pilotu a není tedy jisté, že se dočká celé série. Avšak AMC ztratila dva velké hity – Breaking Bad a nyní Mad Men. Když se teď tedy stanice snaží zopakovat úspěch s nedávným spin-offem Better Call Saul (prequel k Breaking Bad), je zrušení po pilotní epizodě více než nepravděpodobné.


Jak dobře znáte universum Walking Dead? Těšíte se na spin-off, nebo se obáváte toho, jak to údajně bude nové a inovativní?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Jirka Hrubý
před 142 týdny
Pokut tam budou zombaci,tak beru. Bez nich na to opravdu koukat nebudu....
Idrial
před 142 týdny
to myslím, že víc lidí ;-)
Crazy-Nut*
před 140 týdny
Zní to zajímavě, rozhodně zkusím :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY