Facebook Twitter E-mail
1. února 2015

Scéna měsíce: Leden 2015

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

The Librarians (Knihovníci)
epizoda
herci
Rebecca Romijn (Eve Baird), John Larroquette (Jenkins)
scéna
Náhoda
allyska

Celá finálová epizoda Librarians byla skvělá a moc oceňuju, že neskončila otevřeně, když už je nejisté prodloužení. Z mnoha velmi dobrých scén vybírám tu, kde Jenkins a Eve probírají, jak všechny artefakty, které za svoje působení knihovníci nasbírali, byly potřeba k tomu, aby mohli získat knihovnu zpět. Eve ale poznamená, že jim tipy na to dala sama knihovna, krom toho, aby se vydali zachránit Santa Clause, díky čemuž si Eve zachovala vzpomínky ze své reality a vše dopadlo dobře. To jim dal za úkol právě Jenkins, který to skromně komentuje tím, že to byla náhoda. Já oceňuju provázanost děje celé řady.

Dadulinka

Castle (Castle na zabití)
epizoda
herci
Nathan Fillion (Richard Castle), Stana Katic (Kate Beckett), Daya Vaidya (Sophia Del Cordova)
scéna
Svádění ala film noir
Dadulinka

Scéna měsíce ledna se psala sama. Původně poté, co jsem zhlédla finále American Horror Story, jsem myslela, že vyberu moment, kdy Dandy téměř vyhladil osazenstvo Freak Show. Jenže potom jsem zhlédla brilantní epizodu Castla. Tedy, byly i lepší, ale jedna konkrétní scéna se mi zalíbila natolik, že jsem si jí nakonec přehrála asi pětkrát. Kate a Richard jsou v Castlově detektivní kanceláři a vedou úžasnou konverzaci ve stylu noir detektivek. Od slov přejdou k činům a než stačí zcela shodit oblečení (zatracené knoflíčky!), jsou vyrušeni klientkou…

HonZajs000

The Mentalist (Mentalista)
epizoda
herci
Simon Baker (Patrick Jan), Robin Tunney (Teresa Lisbon)
scéna
Dárek plný překvapení
honZajs000

Nevím, jestli je to tím, že má Mentalista před sebou už jen posledních pár dílů, než se nadobro rozloučí, ale za sebe musím tentokrát nominovat právě scénu z tohoto seriálu. A to konkrétně tu, ve které Teresa dává Patrickovi dárek k narozeninám. Oním dárkem je totiž tyrkysový hrnek, který si Patrick natolik oblíbil ještě kdysi dávno v CBI, ale který se při drsném rušení organizace pod Abbottovým vedením rozbil. Hrnek poslepovaný z úlomků pro Patricka i pro Teresu, a nutno dodat, že i pro mě, přinesl ohlédnutí za spoustou vzpomínek na dobu, kdy spolu bok po boku pracovali pro CBI. Navíc, ještě před tím, než Teresa dárek Patrickovi předala, vsadila se s ním, že nemá šanci uhodnout, co pro něj má. Patrick proto na kus papíru napsal svůj odhad, aby Terese dokázal, že ji má přečtenou. Jenže, co tam ve skutečnosti napsal? Jeho odhadem bylo: „Nemám ponětí.“ Teresa se tak stala jednou z mála, která dokázala Patricka skutečně překvapit a zaskočit.

Pajky

Parenthood (Famílie)
epizoda
(6×13) – May God Bless And Keep You Always (30.1.2015)
herci
Bonnie Bedelia (Camille), Peter Krause (Adam), Lauren Graham (Sarah), Dax Shepard (Crosby), Erika Christensen (Julia), Monica Potter (Kristina), Sarah Ramos (Haddie), Max Burkholder (Max), Mae Whitman (Amber), Miles Heizer (Drew), Joy Bryant (Jasmine), Tyree Brown (Jabar), Sam Jaeger (Joel), Savannah Paige Rae (Sydney), Xolo Mariduena (Viktor) a Ray Romano (Hank)
scéna
Rozloučení se Zeekem
pajky

Přestože v lednu řada seriálu odstartovala své nové řady, já jsem čekal až na závěr měsíce, kdy se loučilo jedno z nejlepších rodinných dramat, co jsem kdy sledoval. Parenthood je přesně ten typ seriálu, u kterého musíte mít připravené kapesníčky do zásoby, protože víte, že na vás bude útočit emotivními scénami. Nejinak tomu bylo i ve finále. Co jiného taky čekat od seriálu, když se s ním loučíte po šesti sériích? V závěrečné epizodě bylo opravdu z čeho vybírat, dočkali jsme se svatby a zemřela hlavní postava. Scéna, kterou jsem si vybral, s tím úzce souvisí, jde totiž o rozloučení se Zeekem – poslední baseballový zápas, který rodinka odehraje a během kterého je nám umožněno nahlédnout do budoucnosti postav. To vše během písničky Forever Young.

Thadreth

Scandal
epizoda
4×10 – Run (29.1.2015)
herci
Kerry Washington (Olivia Pope)
scéna
Olivia utíká od svých věznitelů
thadreth

Vybrat scénu měsíce za leden bylo pro mě zatím tím největším oříškem. Dobrou hodinu jsem strávil nad svým kalendářem a doopravdy přemýšlel nad tím, kterou bych označil jako tu nejlepší. Nakonec jsem se rozhodl pro nejaktuálnější epizodu Skandálu, ve které se úplně na konci Olivii konečně podařilo utéct ze zařízení, v němž byla vězněna. Teda, to si aspoň myslela, dokud se neobjevila v další místnosti s projektorem a nezjistila, že „život za dveřmi“ byl jen krátký klip promítaný na zdi, který vytvořil perfektní iluzi. S otevřenou pusou jsem koukal, jak se Olivie setkává tváří v tvář se svým věznitelem a pak, když se ukázaly závěrečné titulky, jsem naštvaně vypnul počítač. Teď musím čekat celý týden na další epizodu…


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Aldyska
před 259 týdny
Pripájam sa k tým Simpsonovcom, scéna so Je suis Charlie bola skvelá,...
Aldyska
před 259 týdny
Zabíjanie? Aké zabíjanie? :O Ešte som nevidela novú časť Mentalistu, ale...
HonZajs000
před 259 týdny
Tak to se máš na co těšit. :-(

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY