2. 2. 2015

Velký přehled 2015: Seriály na Nově I

Velký přehled 2015: Seriály na Nově I

S novým rokem přichází opět jedna a ta samá otázka: Bude letos ten průlom, kdy české televize začnou brát v potaz vkus seriálových diváků a začnou dávat i něco jiného než nekonečné české soap opery? Víme, že vás to zajímá, však nás to zajímá stejně tak.

V malém článkovém seriálu se dočkáme odpovědí. Skupina Nova Group je v českém prostředí nejsledovanější. Do jisté míry je to dáno právě zmíněnými soap operami, což ovšem neznamená, že zavírá oči, ba právě naopak. Dnes a v následujících dvou dnech se dozvíte informace o 28 zahraničních seriálech, které jsou (nebo snad nejsou?) v plánu pro letošní rok. Informace v tomto článku jsou zcela exkluzivní a získali jsme je pro vás od našich přátel z Nova Group. Nikde jinde je nenajdete!

První článek věnujeme komediím a dramatům, která nejsou v českém prostředí žádnými nováčky. V uplynulých měsících a letech už se s nimi důvěrně seznámili i ti, kterým stahování z internetu a originální znění nic neříká. Jde o seriály, které už jednu či více sérií s českým dabingem odvysílaly, a jejich fanoušci se nyní můžou těšit na premiérové díly v nových řadách.

2 Broke Girls (2 Socky)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Smíchov
repríza: série 1–3
premiéra: 4. série

Na Smíchově bude veselo. V první polovině roku si fanoušci 2 Broke Girls budou moct připomenout své oblíbené díly z prvních tří sérií. Sitcom poběží ve večerním slotu po dvou epizodách. V premiéře se poté představí v českém znění čtvrtá řada, a to ve stejném časovém slotu.

Blacklist (Černá listina)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: -
premiéra: 2. série

The Blacklist se stal hitem jak v USA, tak i u nás. V loňské sezóně se stal druhou obnovenou novinkou, letos si v Americe vede stejně úspěšně. V našich končinách se poprvé představil na VOYU, poté přešel také na Novu, která bude v podzimních večerech v premiéře dávat druhou sérii.

Community (Zpátky do školy)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Smíchov
repríza: -
premiéra: 5. série

Community, seriál, který má menší, leč vášnivou fanouškovskou základnu. Ta mu zajistila loni v létě obnovení pro 6. sérii, přestože stanice NBC seriál po pěti řadách zrušila. Zatímco v USA bude Yahoo streamovat šestou řadu, čeští fanoušci si budou moct na Smíchově v premiéře vychutnat pátou sérii. Přesné období, kdy seriál bude nasazen, však dosud není známo.

CSI (Kriminálka Las Vegas)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: -
premiéra: 15. série

První z dlouholetých veteránů a neodmyslitelná součást českých večerů. CSI bude v Americe za chvíli finišovat, ovšem v našich končinách se letos dočkáme pravidelné dávky vražd a dalších zločinů.

Drop Dead Diva (V těle boubelky)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Smíchov
repríza: -
premiéra: 6. série

Drop Dead Diva je seriál z kabelovky, nenápadný, u nás poměrně opomíjený. Jako jednomu z mála se mu však podařilo v minulých letech přelstít svou vlastní smrt. Stanice Lifetime ho totiž po čtyřech sériích zrušila, po několika týdnech si ale rozhodnutí rozmyslela a objednana pátou a posléze i šestou řadu. Právě tu závěrečnou budeme moct sledovat o víkendech na Smíchově asi v polovině letošního roku.

Franklin and Bash (Franklin a Bash)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova Cinema
repríza: 3. série
premiéra: 4. série

Právnický seriál, který je často připodobňován ke svému žánrovému kolegovi Suits. Stanice TNT se ho rozhodla po čtvrté sérii ukončit, což v našich končinách vyvolalo vlnu nevole. Poslední sérii nasadí stanice Nova Cinema ve všední dny hned po repríze třetí řady.

Hart of Dixie (Doktorka z Dixie)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: série 1–3
premiéra: 4. série

V poslední době se o Hart of Dixie na SerialZone diskutuje více než o TVD nebo PLL. Seriál má u nás velmi početnou a vášnivou fanouškovskou základnu. Pro ty, kteří si rádi oddechnou u osudů přátel z Bluebell, máme dobré zprávy. První tři série poběží v repríze na Nově v létě v odpoledních hodinách, na ně poté bude navazovat v premiéře i čtvrtá řada!

Men at Work (Muži sobě)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Smíchov
repríza: -
premiéra: 3. série

Jeden z těch méně nápadných sitcomů, který je i přes menší povědomí zdrojem kvalitní zábavy. Na stanici TBS byl po třetí sérii kvůli nízké sledovanosti ukončen. Čeští diváci ale o tuto třetí, poslední sérii nepřijdou. Smíchov ji do programu uvede v hlavním vysílacím čase někdy v průběhu roku, přesné období zatím stanoveno nebylo.

Mentalist (Mentalista)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: -
premiéra: 6. série

Podobně jako CSI i Mentalista je jednou z kriminálek, bez které už bychom si naše večery nedokázali představit. Seriál se v USA za pár týdnů nadobro rozloučí, u nás se však konci zdaleka neblíží. Nova jej uvede na svém hlavním kanále během letošního roku, v premiéře odvysílá šestou sérii.

NCIS (Námořní vyšetřovací služba)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: -
premiéra: 11. série

Nejsledovanější drama Velké pětky má své stálé místo také na českých obrazovkách. Premiérová jedenáctá série NCIS bude na Nově uvedena v průběhu roku.

Person of Interest (Lovci zločinců)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: -
premiéra: 4. série

Person of Interest byl u nás nasazen později než jiné kriminálky, rychle se ale stal diváckým oblíbencem. Z původně plánovaného nasazení na Fandovi se pro velký zájem fanoušků seriál přesunul na hlavní kanál. Zde se také můžou zájemci těšit na čtvrtou řadu, která bude v premiéře odvysílána během roku, opět se přesné datum doposud neví.

Revolution (Revoluce)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Fanda
repríza: 1. série
premiéra: 2. série

Revolution má své diváky rozdělené na dva tábory. Jedni z nich druhou sérii kritizují, protože se seriál začal ubírat jinou cestou, než jak bylo naznačeno v první řadě. Druhá polovina fanoušků naopak tvrdí, že druhá série je akčnější, dynamičtější a prostě zábavnější. Pokud si chcete udělat vlastní názor, máte možnost. Fanda představí v premiéře druhou sérii v návaznosti na reprízu první řady. První série se bude znovu vysílat již na jaře ve všední dny v podvečer. Druhá řada bude nasazena v létě, v nedělní večery poběží vždy dva díly naráz.

Two and a Half Men (Dva a půl chlapa)

Hodnocení na SerialZone.cz stanice: Nova
repríza: -
premiéra: série 11–12

Posledním seriálem, který zmíníme v první části velkého nováckého přehledu, je jeden z legendárních sitcomů, který se proslavil po celém světě. Dva a půl chlapa už je neodmysliteným členem našich domácností mnoho let. V Americe se seriál chystá říct au revoir už za pár týdnů, u nás si ale ještě budeme Chlapů užívat dlouho. V létě bude do vysílání na Nově nasazena v premiéře nejen jedenáctá, ale poté i dvanáctá série! Jak lépe si léčit spálená ramena než v křečích smíchu?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře19zobraz všech 19 příspěvků
Cpt.Zoe

Cpt.Zoe

Ach jo, dneska mám dost :D
před 263 týdny
Squerago

Squerago

Docela jsem zvedavy, jak bude Blacklist znit v cestine :D
před 256 týdny
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Už běžel předpředposlední díl první série :D
před 256 týdny
Další články k tématu