7. 2. 2015

Virtuoso přichází

Virtuoso přichází

Co mají společného Elton John, David Furnish, Alan Ball a Peter Macdissi? Inu, David Furnish je manžel Eltona Johna a Peter Macdissi je partnerem Alana Balla. Ale kromě orientace se tahle čtverka nyní sejde i u nového projektu pro HBO.

Virtuoso, tak se muzikálová novinka bude jmenovat, se zaměří na třídu mladých, evropských hudebníků, kteří v osmnáctém století navštěvují prestižní hudební akademii ve Vídni (Academy of Musical Excellence). Mělo by se jednat o drama s hodinovou stopáží na epizodu.

Dvojice Balll (režije True blood a Oskar za nejlepší scénář k American Beauty) a Macdissi (Olivier Castro-Staal ze Six Feet Under) píší scénář, přičemž příběh pro pilotní epizodu bude z pera samotného Macdissiho. Ball potom také usedne jak na režisérkou židli, tak zároveň bude také výkoným producentem společně s Eltonem Johnem, Davidem Furnishem a Stevem Hamiltonem Shawem. A pokud máte pocit, že tam všichni dělají všechno, potom ještě vězte, že Macdissi se navíc objeví v seriálu samotném v roli skladatele, dirigenta a pedagoga Salieriho, který je pověřen umírajícím císařem Josefem, aby otevřel hudební školu, jakožto monarchův odkaz.

Další obsazení: Leonid, zázračnou hráčku na cello z Ruska ztvární poměrně neznámá herečka Iva Babić. Francois Civil (opět jen herec neznámých seriálu z francouzké produkce) bude hrát talentovaného hráče na flétnu a kytaru jménem Isidoro, který vyrůstal na španělském venkově bez jakéhokoli hudebního vzdělání. Lindsay Farris (Sea Patrol) v roli rakouského klavírního zázraku Heinricha, Nico Mirallegro v roli Franze, geniálního houslisty samouka a Alex Lawther (Upstairs Downstairs) zase v roli Battisty, skvělého zpěváka, který přišel z chudé farmářské rodiny ve Florencii, ale dostalo se mu díky jeho talentu bezplatnému vzdělání.

Pro HBO to není jediný muzikálový seriál. Martin Scorsese dostal objednávku na celou sérii zatím nepojmenovaného dramatu o rocku v sedmdesátých letech, na kterém s ním budou spolupracovat Terence Winter a Mick Jagger.

Muzikály, zdá se, hýbou světem. Na Foxu se chystá finále Glee, ale stanice už má náhradu v podobě hip-hopového dramatu Empire. Potom je tu žhavá novinka ABC Galavant a nebo třeba Mozart in the Jungle na Amazonu, drama s klasickou hudbou, které bylo velmi dobře přijato kritiky.

Výroba Virtuosa by měla začít v Budapešti letos na jaře.


Zaujala Vás tato novinka? Máte muzikálový žánr v oblibě?

Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
Dadulinka

Dadulinka

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Cherry :-*

Cherry :-*

Nemuselo by to být špatné. Rozhodně tomu šanci dám! :)
před 263 týdny
ševča

ševča

To by mohlo být dobré, mám ale trochu obavy, co s chudákem Josefem provedou, když jsou to Američani.
před 255 týdny
Další články k tématu