Facebook Twitter E-mail
21. února 2015

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně NBC

Je tu poslední stanice, u které predikujeme naše tipy ohledně prodlužování a rušení. NBC letos poměrně rychle obnovovala, přesto jí zbylo pár seriálů, u kterých není rozhodnutá...

Na stanici NBC v současné době vládne pětice seriálů, které už s předstihem obnoveny byly. The Blacklist od Jona Bokenkampa, Chicago Fire, Chicago P.D. a Law & Order: SVU od Dicka Wolfa a nadpřirozený Grimm právě drží stanici nad vodou. Letošní rok nepřinesl NBC žádnou výraznou novinku, jako byl loni Blacklist, a tak v závodu s ostatními stanicemi lehce zaostává. Výhra je pro ni pouze fakt, že vlastní práva na americký fotbal a letošní Superbowl (který se příští rok stěhuje na CBS), který jí trochu zvedl sledovanost.

Na NBC se letos také hodně rušilo a ukončovalo. Letošní novinky A to Z a Bad Judge se nedočkaly druhých sérií, poslední řadu navíc odvysílaly seriály Parks and Recreation a Parenthood. Krom těchto čtyř zrušených seriálů navíc letos NBC ukončila vývoj tří dalších, které už měla nachystané do vysílání. Jednalo se o seriály Emerald City, Mission Control a Unbreakable Kimmy Schmidt. Poslední ze jmenovaných se ale nakonec svého působení na obrazovkách dočká, stanice Netflix seriál odkoupila a jeho premiéru přichystala na 6. března.

Krom skriptových seriálů běží na NBC ještě několik realitek, které do našeho přehledu nezařazujeme. Jedná se o The Voice, The Biggest Loser, Dateline NBC, Last Comic Standing, The Sing-Off, The Apprentice, Food Fighters a America's Got Talent. Krom toho má v záloze realitku American Dream Builders, u které se ještě nerozhodla, zda s ní dál pokračovat. NBC je ale i stanicí soutěží – letos nasadila do programu American Ninja Warrior a Hollywood Game Night.


Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %

The Blacklist
Série: 2.

Krátký komentář: The Blacklist loni byl jako zjevení z jiného světa. Společně se Sleepy Hollow na Foxu a The Millers na CBS si podmanil sezónu jako novinka, která vystoupala nejvýše. Ke skvělému výsledku jí hodně pomohlo to, že v programu běžela po realitce The Voice, tu ale dokázala v součtu s DVR dokonce i porazit. Letos seriál o něco klesl, spoléhal se sice pořád na The Voice, začátek realitky ale oproti loňsku zaznamenal pokles o 2 miliony diváků, ale pořád jde o seriálovou jedničku stanice. Posuperbowlový vývoj zatím ukazuje velký pokles, díky kterému by se Blacklist mohl dostat mezi průměrné seriály, pořád je ale ještě brzo na to to vidět černě. Pokud si seriál udrží současná čísla, nejen čtvrtá, ale možná i pátá sezóna je pro něj jasná.

Šance na zrušení:
0 %

Chicago Fire
Série: 3.

Krátký komentář: Chicago Fire loni ze začátku sezóny předváděl skvělou jízdu korunovanou desátou epizodou, ve které zaznamenal skvělých 9,3 milionu diváků. Od té doby ale děj (zvláště ve třetí sezóně) mírně ustrnul a seriál se začíná dostávat do čísel, na která není zvyklý. Letos mu to sice ještě obnovení vyneslo, ale výsledkově začíná zažívat jeden paradox – od Nového roku ho ve sledovanosti pravidelně přeskakuje Chicago P.D., seriál, který byl původně „jen“ spin-off Chicago Fire.

Šance na zrušení:
0 %

Chicago P.D.
Série: 2.

Krátký komentář: Chicago P.D. je seriál, který měl původně jen doplňovat Chicago Fire a případně se s ním vhodně křížit v cross-overech. Jenže se ukázalo, že policejní tým z Chcaga je mnohem silnější a že se dokáže svému mateřskému seriálu vyrovnat. V současné době společně s Chicago Fire a Law & Order: SVU táhne dramatickou tvorbu na stanici a pokud své výsledky příští rok zopakuje, další sezónu si určitě zaslouží.

Šance na zrušení:
0 %

Grimm
Série: 4.

Krátký komentář: Grimm se, narozdíl od ostatních stálic stanice, musel potýkat i s faktem, že je vysílaný v pátek. Loni zažil překvapivý (i když jen lehký) vzestup, kdy po druhé sezóně, kterou končil s 5 miliony diváků, snažil držet nad touto hranicí. Sezónu končil s 5,34 miliony, ale v další už jen dále klesal. V současné době se seriál stabilně nachází pod 5 miliony diváků a s průměrným ratingem okolo 1.25 také nemá vyhlídky nejlepší. Přesto ho stanice obnovila na ještě jednu sezónu. V té se ale bude muset snažit své výsledky zlepšit, jinak budou v květnu 2016 jeho fanoušci jako na jehlách. A právem.

Šance na zrušení:
0 %

Law & Order: SVU (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti)
Série: 16.

Krátký komentář: Společně s Chicago Fire a Chicago P.D. patří Law & Order: Special Victims Unit do trojice seriálů od Dicka Wolfa. Tyto seriály mají navíc společnou ještě jednu věc – bez ohledu na to, že chicagským hasičům aktuálně běží třetí sezóna, chicagským policistům druhá a útvaru pro zvláštní oběti už dokonce šestnáctá, všechny mají téměř stejnou sledovanost. A tyto seriály mají společné ještě něco – svět, ve kterém se pomalu, ale jistě, začínají příběhy jednotlivých postav křížit. Nezůstalo totiž jen u jednoho trojcross-overu z loňské sezóny, na 1. dubna se chystá další. Zdá se tedy, že, ač stařičký, SVU začíná čerpat druhou mízu ze svých souputníků na stanici.


Ještě si vydechněte.

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Není to tak jednoznačné

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Ředitel stanice je na vážkách…

Šance na zrušení:
45 %

The Mysteries of Laura
Série: 1.

Krátký komentář: Ještě před Vánoci šlo o jedničku stanice co se týče komedií nebo seriálů s komediálními prvky. To potvrdila i NBC, která seriálu objednala plnou sezónu. Jenže po Novém roce se čísla trochu obměnila. Najednou bylo z osmi milionů diváků pouhých šest a pád seriálu pozvolna pokračuje. Do konce sezóny zbývá sedm epizod a uvidíme, zda se dobré výsledky navrátí, nebo jestli se bude počet diváků snižovat a na jakém čísle skončí. Na druhou stranu, post komediální jedničky stanice jí už může vzít jen The Night Shift, který začíná pozítří anebo letní Undateable, kterému se loni vedlo nadmíru dobře.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Dvěma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
80 %

State of Affairs
Série: 1.

Krátký komentář: Kdyby zůstalo u výsledků z pilotní epizody, jistě by se to stanici líbilo. 9 milionů diváků a rating 2.2 jen tak nenajdete. Jenže seriál se od začátku potýkal s problémy (v srpnu odešel showrunner Ed Bernero) a ty na sebe nenechaly dlouho čekat ani po začátku sezóny. Seriál nejdříve ztrhaly recenze (26 % na Rotten Tomatoes, 43/100 na Metacritics), ale do Vánoc to ještě vypadalo přijatelně. Po Vánocích ale sledovanost klesla na 4 miliony diváků a rating na 1.0 (něco, co u seriálů na NBC vidíme skoro v každém případě). Ať tak či onak, takového seriálu se stanice bude chtít zbavit.

Šance na zrušení:
90 %

Allegiance
Série: 1.

Krátký komentář: Už od začátku produkce stanice označovala Allegiance jako následovníka Blacklistu. Seriálu objednala 13 epizod, ale ve skutečnosti mu dál už moc velké promo nedělala. Schematická vykrádačka The Americans a Sherlocka po první epizodě klesla ke třem milionům diváků, což jí v současnosti zaručuje zrušení.

Šance na zrušení:
90 %

Marry Me
Série: 1.

Krátký komentář: Ze začátku velice silná komedie a možné eso do další sezóny. Na konci stejný osud jako u Go On. 5. listopadu, den po odvysílání čtvrté epizody, stanice seriálu doobjednávala epizody a jejich počet zarovnala na osmnáct. Epizodu předtím sledovanost seriálu okupovala hranici 5 milionů diváků a rating byl slušných 1.5. Jenže po Novém roce postihla seriály na NBC ratingová nemoc a nevyhnula se ani Marry Me. Sledovanost najednou klesla na 2 miliony diváků a rating na 0.8, což je na NBC málo za každé situace.

Šance na zrušení:
90 %

The Slap
Série: 1.

Krátký komentář: The Slap je novinka, která má za sebou pouze dvě epizody. Po první, ve které si seriál získal 5,13 milionu diváků, přišel propad a nám všem je jasné, že tady se obnovení konat nebude. Přitom kdyby stanice zvolila jiný timeslot, mohlo to být o něčem jiném. Aktuálně totiž seriál jede proti tomu nejsilnějšímu, co můžou soupeřící stanice nabídnout – American Idol (Fox), The Vampire Diaries (The CW), The Big Bang Theory (CBS), Grey's Anatomy (ABC). Žádné velké rušení se taky konat nebude, stanice řekne, že seriál plánovala jako minisérii a u toho taky zůstane.

Šance na zrušení:
99 %

About a Boy
Série: 2.

Krátký komentář: Po loňském (pro nás lehce překvapivém) prodloužení jsme se dostali k druhé sezóně, která začala tam, kde první skončila. A to doslova, i ve sledovanosti. Jenže pak začal seriál padat, a to dost výrazně. Stanice se rozhodla po čtrnácti epizodách druhé řady seriál odstranit z programu, ale oficiálně jej nezrušila. Podle Minnie Driver, hvězdy seriálu, zbývá odvysílat ještě šest epizod, které byly natočeny a čtrnáctá epizoda prý není finále seriálu. Na druhou stranu ale šance, že by se seriál vrátil na obrazovky, je mizivá.

Šance na zrušení:
99 %

Constantine
Série: 1.

Krátký komentář: Původně mělo jít o návrat komiksové legendy ať už na televizní obrazovky nebo na plátna kin. Jenže jak se zdá, stanice silně přecenila jak téma, tak zpracování seriálu. Seriál samotný pak odstřelila tím, že ho nasadila v pátek.

V Americe se neoficiálně mluví o seriálu jako o zrušeném (přestože stanice neřekla, že seriál ruší), vzhledem k tomu, že se stanice nerozhodla doobjednat další epizody. Na kontě jich tak seriálu zůstalo třináct; produkce seriálu skončila už před Vánoci. Abychom si ale nalili čistého vína – výsledky seriálu byly nevalné i na páteční slot, dosahovaly ještě horších hodnot než výsledky některých komedií na NBC. Potichu se sice začíná mluvit o odkoupení seriálu stanicí Syfy, ale v současné době je to spíš zbožné přání fanoušků než realita…


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

A to Z
Série: 1.

Krátký komentář: A to Z byla původně jedna z několika romantických komedií, které nám letos stanice nadělily. Jenže se ukázalo, že ani silná ústřední dvojice v podobě Cristin Milioti a Bena Feldmana nebude stačit. Slabý scénář, téměř nulový příběh a konkurence fotbalu na CBS a Scandalu na ABC zapříčinili, že téměř od začátku se čísla sledovanosti a ratingů pohybovaly na úrovních, na které jsme zvyklí spíš od The CW než od NBC. Zrušení přišlo měsíc po začátku seriálu a absolutní dno pak 1. ledna – 1,32 milionu diváků a rating 0.4. Tohle si NBC za rámeček nedá.

Šance na zrušení:
Zrušeno

Bad Judge
Série: 1.

Krátký komentář: Bad Judge neměl od počátku problémy se sledovaností, jako spíš s ratingy. Přestože jel jako předskokan A to Z, ke svým soupeřům si krom fotbalu a Scandalu připočítával ještě Two And a Half Men. Když se rating usadil na 0.9 a po Novém roce klesl ještě níž, bylo jasné, že seriál už nic nezachrání.

Šance na zrušení:
Zrušeno

Parenthood
Série: 6.

Krátký komentář: Parenthood se za dobu své existence stal stálým zástupcem úterních večerů. Přestože nedosahoval na stanici nejlepších výsledků mezi ostatními seriály, stal se jednou ze značek stanice posledních několika let. Šestá a zároveň poslední sezóna byla oznámena předem a seriál v ní dokázal udržet čísla ze sezóny předchozí, ve finále je dokonce vylepšít. Na seriál si můžete zavzpomínat.

Šance na zrušení:
Zrušeno

Parks And Recreation
Série: 7.

Krátký komentář: Parks and Recreation letos zažívá stejnou situaci jako Parenthood, tedy poslední sezóna byla oznámena předem. Letos seriál víceméně opakuje výsledky z loňska, kdy dosahoval sledovanosti okolo 3 milionů diváků a rating 1.2. Letos se pokusí NBC Parks and Recreation nahradit některou z komedií Mr. Robinson nebo One Big Happy


Na NBC se navíc chystá ještě premiéra několika seriálů, popřípadě začátek vysílání dalších řad. Mezi ně patří Hannibal (premiéra třetí řady v létě), The Night Shift (premiéra druhé řady 23. února), Undateable (premiéra druhé řady 17. března), Welcome to Sweden (premiéra druhé řady v létě), A.D.: Beyond the Bible (premiéra seriálu na jaře 2015, pravděpodobně 5. dubna), Aquarius (premiéra seriálu ještě v této sezóně, zatím nespecifikováno kdy), Heroes: Reborn (premiéra seriálu ještě v této sezóně, zatím nespecifikováno kdy), Mr. Robinson (premiéra seriálu ještě v této sezóně, zatím nespecifikováno kdy), One Big Happy (premiéra seriálu 17. března) a Odyssey (premiéra seriálu 5. dubna).

A co tedy tipujeme na prodloužení? Upřímně… nic. Nejlepší výchozí pozici má The Mysteries of Laura, ale u ní bude záležet a dalších výsledcích, je to tak půl napůl. Ostatní seriály – Marry Me, State of Affairs, The Slap a Allegiance stanice s velkou pravděpodobností zruší. Constantine a About a Boy jsou v podstatě už zrušené, jen čekají na oznámení.

Stanice už prodloužila The Blacklist, Chicago Fire, Chicago P.D., Law & Order: SVU a Grimm. Naopak A to Z, Bad Judge, Parks and Recreation a Parenthood už příští rok neuvidíme.


Co si myslíte vy? Který seriál přežije a který by měli zrušit?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Destinytte
před 138 týdny
About a Boy nerušit. -_-
vla_kor
před 138 týdny
No a právě proto jsem napsala, že komiksovou předlohu neznám a ani mě...
kikimiki1998
před 137 týdny
About a boy bych nerušila mě se to líbí :) :/ ..podle mě by byla škoda ho...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY