Facebook Twitter E-mail
9. dubna 2015

Rok 2014 pohledem statistikofila

Jsem si vědom toho, že většinou se uplynulý rok bilancuje hned na začátku roku nového. Hm. Ano, tak to většinou bývá. Tam, kde je nuda. My se ale konvencí nedržíme, takže článek na tohle téma máte před sebou až nyní :)

Mám pocit, že vás moje výmluvy moc nepřesvědčily, pročež se v tom raději dál pitvat nebudu a vrhnu se na to, co vás skutečně zajímá. Tedy zajímat by vás to mělo a mohlo, když už jste si tenhle článek otevřeli, ale co já vím, že.

Většina z vás nejspíš ví, že tohle není zdaleka poprvé, co se na podobné téma rozepisuju a pokud máte rádi srovnání, mrkněte se na text z minulého roku. Bude se vám to hodit, jelikož brzy jistíte, že SerialZone díky vám i práci naší úžasné redakce v minulém roce opět trhalo rekordy líp, než jak to zvládá Jarda Jágr. Poděkování redakci je na místě a ještě se k němu vrátím. Hromadu důvodů podpořených tvrdými daty pak najdete na následujících řádcích.

Před dvěma lety jsem řekl, že SerialZone kyne. Minulý rok jsem to zopakoval. Letos už bych mohl říct, že pokud to takhle půjde dál, hrozí nám cukrovka a následně amputace některé končetiny, protože naše hromadění objemu se zdá nezastavitelné. V letošním roce oslavíme již 8. narozeniny, umíte si to představit? Neuvěřitelně to utíká. A každý rok tu díky vám píšu, jak jsme znovu překonali rekordy v návštěvnosti, v počtu zobrazení a tak dále. A ona je to pravda. S vaší podporou se zdá, že „only Sky is The Limit“ :)

tvrdá data – je vás tu jako much

Počítám, že někteří z vás přeletěli v pudu sebezáchovy úvod tak rychle, jak to jen šlo (holt já se umím vykecávat, to je fakt) a teď už žízníte po pořádných informacích. Jako obvykle připomenu, že zdrojem všech údajů je jednak s ohledem na kontinuitu měření nástroj Google Analytics a především také oficiální měřící nástroj Netmonitor. Čísla, která vám tu představím, jsou proto reálná, my si ničím triko honit nepotřebujeme ;-)

Jde se na věc. V roce 2011 vás sem zavítalo 5,5 milionu. O rok později už to číslo bylo na hodnotě 8,4 milionu. Je vám nejspíš jasné, jak tenhle trend pokračoval, za rok 2013 se vás tu ukázalo už více jak 13 milionů. Chcete si tipnout, o kolik jste tenhle rekord znovu překonali? Bylo to o dost, v minulém roce jste se tu ukázali celkem v 15 374 915 p­řípadech. Uf. Za tři roky číslo ztrojnásobit není nejhorší, řekl bych. Ale popojedem. Zajímají vás unikátní návštěvníci? V roce 2013 vás sem mrklo 3,75 milionu. V roce 2014 to už bylo 4,2 milionu. Tenhle nehorázný dav si tu pak během loňska zobrazil skoro 78 milionů stránek, což je tedy samozřejmě zase rekord (2013 – 65,7) a já si jen říkám, kdo z vás chodí alespoň občas spát a jestli tu v nějakém koutě nemáme squattery :) K výše napsaným údajům se sluší dodat, že naše SerialZone rodina se rozrostla o 12 196 nových uživatelů, což je taky velká paráda. Všichni dohromady jste se pak dokázali přihlásit celkem 1 880 096×. Ne, nemáte vidiny, jsou to skoro 2 miliony přihlášení, což v průměru dělá 5150 přihlášení denně. Panejo.

kyneme líp jak těsto na buchty

Návštěvy jsou věc pěkná, ale je fakt, že bez práce redakce a spousty z vás, fanoušků, byste tu toho našli daleko méně. A protože to tu je hlavně o seriálech, určitě vás bude zajímat, že v minulém roce se jich tu nových objevilo celkem 1155. Pro jistotu je to znovu rekord, přestože tedy o fous, o rok dříve bylo číslo jen 6 kousků nižší. Co se týče obsahu, tak dalším zajímavým číslem bude počet 5686. Mohl bych po vás chtít, abyste si zkusili tipnout, k čemu se váže, ale týrat vás tentokrát nehodlám. Posloucháte naše SerialZone rádio? Pokud ne, napravit! 5686 je totiž počet skladeb, které jste spolu s redakcí za minulý rok dokázali do naší databáze přidat. Tleskám!

kredity, kredity, kredity

Jak jistě dobře víte, za svou aktivitu v rámci SerialZone má každý z vás možnost získávat kredity, které následně můžete vyměňovat za různé odměny v Giftshopu. Tipnete si, kolik kreditů jsme vám rozdali za celý minulý rok? To číslo je opravdu neuvěřitelné, dohromady jste dokázali získat neskutečné 4 miliony! Přesné číslo je 4 069 908. Je samozřejmě logické, že největší část si mezi sebou rozdělili členové redakce, na druhou stranu si na slušnou odměnu přišli i další uživatelé. Rekordmanem se v minulém roce stala naše šéfredaktorka Ragelly (118 264), které na paty dýchala dvorní překladatelka Channina (116 861), celkově si pak samotní překladatelé mezi sebou rozdělili kreditů 681 413. Oběma dámám logicky patří ukázková poklona a uznání, pro podobná čísla musíte odvést ohromné množství práce. Třetí místo pak obsadil beavis (83 669), který se stal zároveň králem tradegame. Většinu svých kreditů totiž dokázal vyhrát a třáslo by se tak před ním nejspíš i Vegas :)

žvanil obecný boduje

Ne, opravdu se nejedná o nějaký druh zpěvného ptactva. Kdo je tedy žvanil obecný? No samozřejmě všichni vy, co sem chodíte pravidelně diskutovat, lamentovat a probírat všechno, k čemu se něco napsat dá. Nedělejte, že vás to hned nenapadlo, zase tak extra nápaditý ten nadpis není :) Proč jsem vás tak označil dodám vzápětí, za rok 2014 jste tu napsali parádních 48 062 příspěvků. Jestlipak budu za rok psát, že jste to překonali a padlo tisíců padesát? Uvidíme, berte to jako výzvu!

trofeje a další čísla

Schválně, kolik z vás se mi přizná, že trofeje vyloženě sbírá? Víme o tom, že je milujete a také proto se pro vás snažíme vymýšlet stále nové a nové, které byste mohli do svých kolekcí přidat. No a jelikož je tohle článek se statistickými údaji, tak se jistě neurazíte, když prásknu, že za minulý rok jste jich dokázali všichni dohromady získat neuvěřitelných 39 192! To snad ani není potřeba nijak dál komentovat. Kdybych nosil klobouk, díky vám bych ho v podstatě na hlavě nenosil, neustále bych musel smekat. Že jste hráči nám bylo jasné už dávno, jedním z jasných důkazů je například váš kreditový zisk z oblíbené Postergame, který za rok 2014 nabobtnal na číslo 391 744. Dobře vy! :)

seriálová rodina

Přijde mi to jako včera, když jsem před rokem psal, jak mi na tváři hraje spokojený úsměv. Letos se nemohu tvářit jinak. Vím, že nemluvím za sebe, když řeknu, že SerialZone už není jen o tom se přijít podívat do databáze a najít si nějaké základní informace. Ne, tak to není už dávno, popravdě to tak není několik let. SerialZone není pouhá databáze, ale mnohem, mnohem víc. V začátcích jsem v podstatě ani netroufal snít o tom, jak moc tento portál dospěje díky všem, kteří jej pravidelně navštěvují, prací na něm tráví desítky až stovky hodin a díky vám všem, kteří se sem pravidelně vracíte. Za celý realizační tým SerialZone vám všem chci poděkovat. Smekám před každým jednotlivým členem redakce, klaním se všem, kteří tu realizují svůj úžasný potenciál a neustále SerialZone posouvají na nová místa. Budu se opakovat, ale musím říct, že bez vás bychom nebyli nic.

Závěrem se sluší zmínit několik partnerů, díky kterým jsme vám mohli přinášet ještě o něco vetší radost. Generálním partnerem SerialZone je obchod pro fanoušky seriálů, komiksů, fantasy, sci-fi a tak dále, Comicspoint, na dárcích se během roku podílel například herní distributor Conquest, dárky jste mohli dostat také od společnosti s názvem hračky Heli, která vyrábí naprosto úžasné plyšáky, přispěl i e-shop se zbožím pro děti dítěti.cz. Ke všem rozhodně mrkněte, třeba tam najdete něco pro své blízké :) V neposlední řadě chci zmínit také naše přátele ze serverů gorilla.cz a cwzone a neXtWeek, kterým za spolupráci děkujeme taktéž.

pod čarou…tedy skoro

Ne, nemáte dost, já vím. Já vás znám. Dlužím vám odpověď na (minimálně) jednu zásadní otázku, mám pravdu? Trefím se, když řeknu, že tou otázkou je „co chystáte nového?“ Věřím, že jsem se trefil. I když jsme teprve před pár dny spustili novou hru Šibenici, tak věřte, že nyní rozhodně nespíme na vavřínech a chystáme pro vás další pecky. Detaily vám neprozradím, nebylo by to pak překvapení, něco ze mě ale dostanete. Mohu vám prozradit, že se novinek dočkáte už velmi, velmi brzy a ano, to množné číslo je v pořádku :)


Pokud máte nějaké otázky týkající se statistických údajů a nenašli jste je na stránce k tomu určené, ptejte se v komentářích, možná se dočkáte odpovědi :-)

Další díly seriálu

Rok 2010 pohledem statistikofila (3. 1. 2011)
Rok 2011 pohledem statistikofila (1. 5. 2012)
Rok 2012 pohledem statistikofila (1. 1. 2013)
Rok 2013 pohledem statistikofila (1. 1. 2014)
Rok 2014 pohledem statistikofila (právě čteš)
Rok 2015 pohledem statistikofila (4. 2. 2016)
Rok 2016 pohledem statistikofila (21. 1. 2017)
Rok 2017 pohledem statistikofila (19. 1. 2018)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lill
před 162 týdny
Toto je super nápad, väčšinou mám po pozretí epizódy chuť ju rozoberať alebo...
Remi
před 162 týdny
Chuť vyjádřit se k aktuální epizodě je někdy opravdu obrovská :) Pravě...
ševča
před 158 týdny
Je fakt, že někdy líbila se/nelíbila to nevystihne, ale to už by asi bylo...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY