Facebook Twitter E-mail
27. února 2015

Leonard Nimoy zemřel ve věku 83 let

Je nám ctí, ale zároveň žádným potěšením oznámit, že po nemoci zemřel dnes herec Leonard Nimoy, miláček sci-fi fanoušků a fanynek po celém světě. Zemřel ve věku 83 let v Bel-Air v Kalifornii. Zprávu potvrdila jeho vnučka Madeleine.

Nimoy bojoval s chronickou obstrukční plicní nemoc, která byla následkem jeho dlouholetého silného kouření, kterého se ale před lety vzdal. Herec v poslední době procházel poslední fází nemoci. Minulý týden byl hospitalizován.

„Přestal jsem kouřit před třiceti lety. Bylo už pozdě. Mám CHOPN… kuřáci, pochopte, že když přestanete kouřit až poté, co vás diagnostikují, je už pozdě,“ napsal na Twitter loni.

Tento týden tweetoval Nimoy naposledy: „Život je jako zahrada. Perfektní chvíle zde prožijete, ale nezachováte si je. Jen v paměti.“

Herec se narodil v Bostonu v Massachusetts v roce 1931 a s herectvím začal už v osmi letech. Původně hrál v seriálech jako The Silent Service, Broken Arrow nebo Dragnet, ale legendou ho udělalo až jeho působení v seriálu Star Trek jako přísně logického prvního důstojníka Spocka vesmírné lodi Enterprise.

Krom herectví se Nimoy věnoval i režii, mezi jeho počiny patří například Three Men And a Baby (Tři muži a nemluvně). Nimoy byl dvakrát ženatý, jeho syn Adam pokračuje v rodinné tradici – režíroval epizody NYPD Blue, Gilmore Girls a The Practice.

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lokot
před 137 týdny
RIP
Airasza
před 137 týdny
Výborný herec, legendární postava... RIP, budeš nám chybět :(
ševča
před 98 týdny
To jsem vůbec netušila, že se podílel na tak absolutně nežánrových seriálech a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY