Facebook Twitter E-mail
1. března 2015

Vikings: Tvůrce hudby dorazí do Olomouce na AFO

Hudební složka je výraznou součástí jednoho z oblíbených seriálů současnosti, historického dramatu Vikings. O tom se ostatně můžeme přesvědčit i v těchto týdnech, kdy se naplno rozjíždí třetí série.

Jeden z nejznámějších festivalů v České republice, Academia Film Olomouc (AFO), bude během letošního jubilejního padesátého ročníku hostit hudebního skladatele Einara Selvika, který je právě autorem hudební složky zmíněného seriálu. Návštěvníci se dočkají Selvikovy přednášky na téma severské kultury, mytologie a hudby. Vikingové tematicky spadají do hlavní festivalové sekce Zánik a počátek, která reflektuje vznik vesmíru, zrození moderního člověka i zářivý vzestup a strmý pád celých kultur.

Vikings je jeden z nejpopulárnějších seriálů jak v USA, tak i v České republice a na Slovensku. S premiérovou epizodou před třemi lety bořila stanice History Channel rekordy. Vyjma minisérie The Bible jde o první skriptový seriál této kabelovky. První díl třetí řady ve sledovanosti v porovnání s předchozími sériemi spadl, přesto Vikings s přehledem vyhrál večer ve sledovanosti v rámci kabelovek.

AFO je jeden z nejvýznamnějších evropských festivalů v oblasti populárně-vědeckých filmů, který je každoročně na jaře pořádán Univerzitou Palackého v Olomouci. V uplynulých letech se mohli návštěvníci setkat s různými osobnostmi vědeckého, filmového i seriálového světa. Z poslední zmíněné kategorie festival navštívili např. Albert Barillé (tvůrce seriálu Byl jednou jeden život), americký moderátor Jeff Lieberman, producentka BBC seriálu Life Martha Holmes a další.

Letošní 50. ročník AFO se uskuteční ve dnech 14. – 19. dubna 2015 na různých místech Olomouce.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Tulrika
před 255 týdny
Pořád lepší zpráva něž příjezd opravdických vikingů :-)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY