Facebook Twitter E-mail
3. března 2015

The Blacklist: Tom Keen se vrací

Pamatujete si ještě Toma Keena? Zarytí fanoušci seriálu The Blacklist (Černá listina) si ho samozřejmě pamatují, ale i tak si ho lehce připomeneme. Na začátku šlo o milého manžela Elizabeth Keenové (Megan Boone), ze kterého se ale později vyklubal podvodník. I přesto si ho mnozí diváci oblíbili a pokud mezi ně patříte, tak vás jistě potěší fakt, že se už v příštím díle Ryan Eggold vrátí a Tomovi opět vdechne život.

Nebude tomu poprvé, co se ve druhé sérii vrátí. Jak bylo odhaleno v epizodě The Mombasa Cartel, Liz se rozhodla Toma nezabít a vytáhnout z něj co nejvíce informací, samozřejmě za Redovými (James Spader) zády. Držela ho několik měsíců v zajetí, až jednoho dne do přístavu, kde ho Liz věznila, vstoupil strážce přístavu; Tom ho následně zabil, aniž by ho Liz stihla zastavit. Tom byl poté puštěn na svobodu výměnou za pomoc při jednom z případů a v podzimním finále s názvem The Decembrist jsme na konci dílu zjistili, že Tom má jakési pojítko s Redem. Že by nastal čas toto pojítko odhalit i divákům?

Liz totiž momentálně čelí obviněním z vraždy právě toho správce přístavu, kterého Tom zabil, a je možné, že právě proto bude muset vystoupit ze stínů a pomoct jí. Jon Bokenhamp, výkonný producent seriálu, prozradil něco málo k opětovné spolupráci s Eggoldem:

„Přijde mi to trochu šílené; někteří Toma milují, právě díky té záhadnosti, a někteří ho zase nenávidí za to, co provedl Liz. Jedno je ale jisté: Tom je chameleon. Velmi brzy sundáme brýle a dozvíme se mnohem více o něm i o jeho propojení s větší mytologií celého seriálu.“

Jak bylo zmíněno na začátku článku, Tom Keen se vrátí už v nejbližší epizodě, která nás čeká 5. března (u nás následující den). Díl ponese název T. Earl King VI a kromě velkého návratu se Red díky své bývalé milence ocitne ve smrtící hře s jednou bohatou a vlivnou rodinou.


Tom je zpátky. Oblíbili jste si jeho postavu a těšíte se na jeho návrat, nebo už vám naopak přijde, že už si v seriálu své místo nezaslouží?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

A.R.G.U.S.
před 254 týdny
Doufám, že jeho návrat bude stát za to.
ševča
před 249 týdny
Mně jsou ty zmíněné věci jedno, ale vadí mi, jak z toho zničehonic dělají...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY