Facebook Twitter E-mail
9. března 2015

Piloty v sezóně 2015/2016 (ABC)

Opět je tu ta část roku, kdy vám jasně, stručně, výstižně a přehledně nabízíme letošní pilotovou nadílku. Náš seriál začne jako tradičně s novinkami stanice ABC.

DRAMA

The Adversaries

Rodina, či kariéra? Toť otázka!

Patriarcha uznávané newyorské právnické rodiny sám stane před soudem a musí čelit vážným obviněním. Jeho dcera, která je zároveň státní žalobkyní, se musí rozhodnout, za kterou stranu bude bojovat.

The Advocate

boj za dobrou věc

 • Kdo za tím stojí: Sheldon Turner (Up in the Air), Jennifer Klein, Michael M. Robin
 • Kdo v tom hraje: Kim Raver (Grey's Anatomy), Elliot Knight (Sinbad)

Cílevědomá a vynalézavá podnikatelka je na vrcholu své pracovní kariéry. Vystraší ji však lékařská diagnóza, která se ukáže být falešnou, ale i tak hrdinka okusí hazardy amerického lékařského systému. Tato událost ji přiměje od základu změnit svůj život. K šokujícímu překvapení svých přátel a rodiny se žena rozhodne opustit svou slibnou kariéru. Místo toho se stane právničkou, která zastupuje kohokoliv, kdo se zapletl do chaotického bludiště moderní medicíny.

Projekt se inspiroval skutečným příběhem bývalé agentky CAA Byrdie Lifson-Pompan.

Boom

láska v kapkách ropy

Nejvýznamnější nález ropy v celé historii Ameriky způsobil změnu geopolitické moci a ekonomický boom Severní Dakoty, který stát neviděl od dob zlaté horečky v roce 1849. Mladý ambiciózní pár se stěhuje k ropným polím v Bakkenu, kde hledá bohatství a lepší život. Zde však musí čelit různorodému složení obyvatelstva, mezi kterým nechybí rváči, podvodníci, ropní baroni, kriminálníci a další zlatokopové.

Broad Squad

retro ženská Policejní akademie

 • Kdo za tím stojí: Bess Wohl, Stephanie Savage, Josh Schwartz, Len Goldstein, Aaron Kaplan, Alexandra Lyndon, Coky Geirdroyc
 • Kdo v tom hraje: Charlotte Spence, Cody Horn (Office, The (US))

Projekt se inspiroval skutečným příběhem. Příběh vypráví osudy čtyř hrdinek. Ty se v roce 1978 staly prvními ženami, kterým se podařilo úspěšně dokončit bostonskou Policejní akademii.

The Catch

Pán a paní Smithovi

 • Kdo za tím stojí: Jennifer Schur, Shonda Rhimes, Betsy Beers, Helen Gregory, Kate Atkinson, JulieAnne Robinson
 • Kdo v tom hraje: Mireille Enos (Killing, The), Jacky Ido (Taxi Brooklyn), Jay Hayden (Battleground), Damon Dayoub (Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service)

Thriller o ženě, která se má vdávat, pro kterou ale osud nachystal překážku v podobě podvodu. Její snoubenec (podvodník) nic netuší, ale hrdinka s ním navázala vztah v utajení, jelikož jejím povoláním je vyšetřování podvodů. Když plány snoubence skříží cestu s jejími pečlivě vytvořenými lživými informacemi, oba se dostávají do nebezpečné hry kočky s myší.

Flesh and Blood

Resurrection bez nadpřirozena

Mladý syn slavného politika, který byl označován za mrtvého, se vrátí domů. Jeho návrat po více než desetiletí bez jakékoliv zprávy o něm otřese celou úzce spjatou komunitou. Záhadný mladík je přijat zpět do společnosti, jeho soused, který byl obviněn z jeho údajné vraždy, je propuštěn, a zodpovědný policista musí znovu projít všechny důkazy, aby zjistil, co se vlastně před tolika lety doopravdy stalo.

The Kingmakers

Revenge

 • Kdo za tím stojí: Sallie Patrick (Revenge, Life Unexpected), James Strong, Dan Dworkin, Jay Beattie
 • Kdo v tom hraje: Tracey Fairaway (Neighbors from Hell), Colm Feore (Listener, The)

Sestra mladého muže je zavražděna během svého prvního ročníku na prestižní univerzitě. Hrdina si změní jméno a vrátí se zpět do školy, kde se přidá ke století staré tajné společnosti. Jejími členy jsou sami studenti a ambiciózní členové univerzity. Mezi členy společnosti chce muž najít odpovědi na otázky, které smrt jeho sestry vyvolala.

L.A. Crime

Bonnie a Clyde

 • Kdo za tím stojí: Steven Baigelman, David Hoberman, Todd Lieberman, Laurie Zaks, Tom Shankland
 • Kdo v tom hraje: Erika Christensen (Parenthood), Adam Rothenber, Darrell Britt-Gibson, Taissa Farmiga (American Horror Story), Holley Fain (Gossip Girl)

Kriminálka, která staví především na pravdivém zobrazení zločinů a svých postavách. L.A. Crime zkoumá sex, politiku a populární kulturu skrze různé éry historie města Los Angeles. V první sérii hledají dva policisté tým sériových vrahů, kteří vzali inspiraci v Bonnie a Clydeovi. Jejich řádění probíhá v 80. letech, v době kokainem nadopovaného rock ‚n‘ rollového hýření.

Mix

dramatický Modern Family

 • Kdo za tím stojí: Jennifer Cecil (Private Practice), Rashida Jones, Will McCormack, Daniel Barnz
 • Kdo v tom hraje: Camille Guaty (Nine, The), Myles Caldwell, Walter Perez (Grey's Anatomy), Blake Lee (Mixology)

Mix zkoumá skutečnosti moderních rodin. Mezi nimi nechybí multikulturní rodiny, multigenerační rodiny, rozvedené rodiny, aférky a adopce.

Of Kings and Prophets

pásla ovečky v zeleném háječku

 • Kdo za tím stojí: Adam Cooper, Bill Collage, Jason Reed, Reza Aslan, Mahyad Tousi, Jeffrey Nachmanoff
 • Kdo v tom hraje: Ray Winstone (Robin of Sherwood)

Biblická sága o víře, ambicích a zradě, která je sdělována pohledem bitvami znaveného krále, mocného a rozzlobeného proroka a vynalézavého mladého pastýře, kteří se střetnou s vlastním osudem.

Quantico

minulost, přítomnost, budoucnost

Projekt sleduje skupinu mladých nováčků v FBI. Každý z nich měl své osobní důvody, proč se k organizaci přidat. Nyní musí společně bojovat o své místo, pomáhat si, aby všichni úspěšně prošli tréninkem na základně Quantico ve Virginii. Kromě toho, že se postupně dozvídáme střípky z jejich skryté minulosti a vidíme současný trénink, díky flash forwardům budeme mít možnost nahlédnout do blízké budoucnosti. Dozvíme se, že jeden z nováčků se stane teroristou, který je zodpovědný za jeden z nejhorších teroristických útoků na americké půdě od dob 11. září.

Runner

další nevinná květinka, ze které se musí stát drsňačka

 • Kdo za tím stojí: Michael Cooney (Identity), Peter Horton, Ian Sander, Kim Moses, Jon Cowan, Michael Offer
 • Kdo v tom hraje: Paula Patton (Law & Order: Special Victims Unit), Brent Sexton (Life), Adam Rodriguez (CSI: Miami)

Perfektní život hlavní hrdinky je roztrhán na kousky kvůli jedné prosté shodě náhod. Aby odhalila pravdu, musí sledovat stopu lží, která ji zavede do světa kartelu a ilegálního obchodování se zbraněmi mezi USA a Mexikem.

KOMEDIE

The Brainy Bunch

rodiče a děti

 • Kdo za tím stojí: Wendy, Lizzie Molyneux (Bob's Burgers), Brian Grazer, Francie Calfo
 • Kdo v tom hraje:

Kombinací genů a dynamické domácí výuky si Kip a Mona Lisa Mitchellovi uvědomí, že vychovávají velmi nadané inteligentní děti. Kip se vrátí z armády a stane se z něj otec v domácnosti. Tehdy poprvé okusí, jaké to je vychovávat děti s vysokým IQ, ale omezenými sociálními schopnostmi.

Chev & Bev

prarodiče a vnoučata

Dva důchodci žijí v pohodě, společně se baví, s nikým se nedělí o peníze… vlastně jsou až přespříliš lakomí. Jejich životy se ale od základu změní, když musí z nenadání začít živit a vychovávat svá vnoučata.

Delores & Jermaine

prarodiče a vnoučata

 • Kdo za tím stojí: Danny Chun (The Office), Jermaine Fowler, Michael Rotenberg, Avi Gilbert, Whoopi Goldberg, Tom Leonardis, Beth McCarthy Miller
 • Kdo v tom hraje: Jermaine Fowler, Whoopi Goldberg (Glee)

Mladík plný velkých plánů, ale malého sebevědomí, se přestěhuje ke své babičce, se kterou se celý život nestýkal. Babča je přísná, fotbal milující bývalá policistka, která potřebuje vnukovo mladistvé nadšení stejně tolik, jako on potřebuje její přísný dohled.

Dr. Ken

doktorova rodina

Ken Jeong je nešťastný doktor. Snaží se zvládat svou práci, manželství a rodičovství, ovšem bohužel nedaří se mu ani jedno.

Family Fortune

rodiče, děti a lesbička

Oblíbená učitelka tělocviku v Georgie se přizná svým přátelům a rodině, že je lesbička. Co ale zatím neví je fakt, že na ni samotnou čeká jedno velké přiznání. Její rozvedení rodiče totiž přichází s bombou – znovu spolu spí.

Family of the Year

rodiče, děti a gay

Na pohled dokonalá rodina se otřese v základech, když nejmladší syn přizná, že je gay. Z počátku si rodina myslí, že je to konec jejich idylického života. Jak se ale brzy ukáže, je to pouze začátek nové vzrušující kapitoly. Všichni totiž konečně můžou přestat předstírat dokonalost a začít žít reálně.

The 46 Percenters

manželství

Romantická komedie o 46 procentech populace, lidech, kteří se rozhodnou zůstat v manželství. Příběh je vyprávěn skrze osobní zpovědi třech párů.

Irreversible

randění

 • Kdo za tím stojí: Segahl Avin (Bilti), Peter Tolan, Michael Wimer
 • Kdo v tom hraje: Justin Long (Ed)

Andy a Sarah jsou do jisté míry výstřední a sebestředný pár. Stejně jako ostatní musí čelit různým zkouškám a neshodám ve svém vztahu. Většinu z nich si seslali sami na sebe.

Adaptace izraelského seriálu Bilti Hafich.

The King of 7B

konečně něco jiného než rodina

 • Kdo za tím stojí: Howard Franklin (The Big year); Dan Fogelman, David Frankel (Entourage), Ben Karlin (Modern Family, Daily Show)
 • Kdo v tom hraje: Craig Ferguson (The Drew Carey Show), Carla Jimenez (Raising Hope), Kirby Howell-Baptiste

Agorafobický samotář Prentiss Porter se vydává za práh svého domu poprvé po dvaceti letech. Důvodem je žena, kterou hrdina považuje za svou spřízněnou duši, která se přestěhovala do bytu na protější ulici. Prentiss se tak vydává na neuvěřitelnou poznávací cestu, která začíná hned za jeho vchodovými dveřmi.

Uncle Buck

(nevlastní) rodiče a děti

 • Kdo za tím stojí: Steven Cragg, Brian Bradley (Happy Endings, MadTV), Will Packer, Phil Traill
 • Kdo v tom hraje: Mike Epps (Jimmy Kimmel Live!)

Dětinský muž se musí rychle naučit, jak dospět. Musí se totiž začít starat o děti svého bratra.

nepojmenovaná komedie Knoxville

retro rodina (asi Goldbergs 2.0)

 • Kdo za tím stojí: Victor Fresco (My Name Is Earl), Johnny Knoxville, Michael Rotenberg, Dave Becky; Michael Fresco
 • Kdo v tom hraje: Johnny Knoxville (Jackass)

Příběh je vyprávěn Johnnym Knoxvillem a inspiruje se jeho životem. Dvanáctiletý Johnny musí doma žít jako rodinný vyvrhel. Dokumentuje své dětské zážitky, které ho inspirují k tomu stát se jedním z největších komiků své generace.

nepojmenovaná komedie Miller

rodiče a děti

 • Kdo za tím stojí: Judah Miller (American Dad), Tom Lassally, Jonathan Berry, Alex Hardcastle
 • Kdo v tom hraje: Megan Hilty (Smash)

Vítězka Tony a její nerdovský, konfliktům se vyhýbající manžel zjistí, že jejich synek je od přírody talent na atletiku. Rodiče jsou nuceni opustit pohodlí svého dosavadního života a začnou pronikat do stresujícího světa, který přináší mladistvé sporty.

nepojmenovaná komedie Fogelman

sport od tvůrce Galavanta – představuju si kuchtíka s balónem :-))

 • Kdo za tím stojí: David Windsor, Casey Johnson (Trophy Wife), Dan Fogelman, Mike Tollin, Peter Gruber, Aaron Kaplan, John Fortenberry
 • Kdo v tom hraje: Skylar Astin (Ground Floor), Blondy Baruti, Jami Gertz (Neighbors, The), Laura Steinel, Ving Rhames (Gravity), Matthew Glave (Suits)

Komedie zasazená do světa profesionálního basketbalu o nováčkovi, který neumí anglicky, a o překladateli, který neumí basketbalsky (aneb neví o basketu ani ň).


Který pilot vás zaujal podle krátkého popisku? Který podle vás dostane objednávku na seriál? Koho byste chtěli vidět zpět na televizních obrazovkách?

Další díly seriálu

Piloty v sezóně 2015/2016 (ABC) (právě čteš)
Piloty v sezóně 2015/2016 (CBS) (10. 3. 2015)
Piloty v sezóně 2015/2016 (The CW) (11. 3. 2015)
Piloty v sezóně 2015/2016 (FOX) (12. 3. 2015)
Piloty v sezóně 2015/2016 (NBC) (13. 3. 2015)
Piloty v sezóně 2015/2016 (ostatní) (14. 3. 2015)
Piloty v sezóně 2015/2016: Shrnutí (15. 3. 2015)
Herci míří do pilotů 2015 (16. 3. 2015)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ShedStories
před 140 týdny
Podľa popisu Quantico znie celkom fajn. Uvidím ale čo sa uchytí a možno by som...
ragelly
před 132 týdny
Komedie Delores & Jermaine a Family Fortune dostaly od ABC stopku, seriály...
ševča
před 131 týdny
Jako ne že by nebylo nic, na co bych se dívala, ale ani jeden popis,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY