Facebook Twitter E-mail
9. března 2015

Česká HBO chystá adaptaci norského krimi

Na začátku března začalo natáčení nového původního seriálu HBO Europe pro kabelovou stanice HBO. Pracovní název zní Mamon a tento kriminální počin bude adaptací norské předlohy. Diváci se podle všeho mohou těšit na nespočet uznávaných českých herců a v jejich čele bude duo Matěj Hádek a Eva Leimbergerová.

Tento mysteriózní thriller bude pojednávat o novináři, který vyšetřuje kauzu týkající se jednoho významného státního podniku. Při pátrání pro svůj článek ovšem tento novinář zjistí, že je do tohoto velkého případu zapleten i jeho vlastní bratr, čímž vzniká komplikace.

Režie se ujme Vladimír Michálek, který už nasbíral zkušenosti u filmů jako jsou Babí léto, Zapomenuté světlo nebo například Je třeba zabít Sekala. Produkci zaštítí produkční společnost Bionaut a natáčení je naplánováno na celkem sedmdesát pět natáčecích dní. Zajímavostí je, že se bude natáčet nejen v našich lujích a hájích, ale i v zahraničí.

V posledních letech se HBO Europe poměrně činila, co se týče takovýchto projektů. Určitě stojí za zmínku například minisérie Hořící keř, která u nás získalo neuvěřitelných jedenáct Českých lvů a několik dalších zahraničních cen, nebo Hřebejkovo vztahové drama Až po uši, které se stalo nejúspěšnějším seriálem v historii české HBO. Zapíše se Mamon mezi další její úspěchy?


Zaujal vás námět tohoto nového projektu? Dáte mu šanci, až se dostane na naše obrazovky?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kastor Pollux
před 140 týdny
No jen houšť a větší kapky...HBO je v tomhle směru, myslím vlastní tvorba,...
Balthazar6
před 140 týdny
Tak jsem zvedav, jak se s tim nametem poperou. Protoze co si budem povidat...
lukascoolarik
před 140 týdny
Osobně jsem zvědav, co HBO svede. Přiznejme si to, české seriály obvykle...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY