Facebook Twitter E-mail
14. března 2015

Jim Parsons má svou hvězdu na chodníku slávy

Z dnešní zprávy budou mít největší radost již fanoušci seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), konkrétněji pak obdivovatelé Jima Parsonse, který hraje Sheldona Coopera. Za tuto roli (a nejen za ni) se totiž herec dočkal jedné z největší poct, které se mu může dostat. Od nynějška se může chlubit vlastní hvězdou na hollywoodském chodníku slávy.

Poprvé se Jim Parsons procházel po hollywoodském chodníku slávy jako dospívají turista, ale to ještě neměl ponětí, že se proslaví jako Sheldon Cooper. „Už tehdy jsem si užíval hraní. Ale neměl jsem žádné myšlenky typu „Možná jednoho dne“. To mě ani nenapadlo.“ Samozřejmě je však potěšen tím, že se to uskutečnilo: „Líbí se mi jak všeobjímající to je. Můžete tady najít rozlasové hlasatele, které jste nikdy neviděli stejně jako opravdu slavné herce.“

Momentálně se herec připravuje na svou jarní sezónu na Broadwayi, ale také na pokračování v roli sociálně neobratného avšak geniálního fyzika Sheldona Coopera. Právě Big Bang udělal z Parsonse hvězdu a dovedl jej k debutu na Broadwayi v roce 2011. Představil se ve hře The Normal Heart, která je o počátcích epidemie AIDS. O tři roky později se dočkala hra i filmové verze o kterou se postarala HBO a Parsons byl jediný člen obsazení, který si svou roli zopakoval.

Jeho kolegyně Mayim Bialik, která hraje Sheldonovu „lásku“ Amy Farrah Fowler, přiznala, že než s ním začala pracovat, tak vůbec nevěděla o koho jde. „Pokyn zněl jasně, měla jsem hrát ženskou verzi Jima Parsonse. Moje agentka byla opravdu naštvaná, že mi musela vysvětlovat, kdo to je, protože očividně všichni ostatní to věděli.“

Parsons se svými kolegy

Další jeho broadwayskou rolí bude postava všemohoucího Boha ve hře An Act of God, kterou bude režírovat Joe Mantella. Ten okomentoval i to, že jde v podstatě o one man show: „Mohl bych spočítat na prstech jedné ruky herce, se kterými bych se cítil pohodlně. Je to obrovský závazek, ten neskutečný objem textu, který se musí naučit.“

Fanoušci Parsonse by jistě ocenili i fakt, že by se objevoval častěji ve filmech (tento měsíc má premiéru film Konečně doma, kde namluvil jednu z postav), ale natáčecí rozvrh ho udržuje opravdu zaměstnaného. „Jsou to zlatá televizní pouta, ale za nic na světě bych je nevyměnil. Jednou seriál skončí a já budu mít víc volného času než bych chtěl.“ říká Parsons.

I kdyby však měl neomezeně volného času, tak si nedovede představit, že by si vyrazit na Hollywood Boulevard, aby oprášil svou hvězdu od odpadků: „Je to zvláštní místo, jak někoho poctít, dát něčí jméno na zem. A když tam někdo hodí žvejkačku, tak co, je to přeci na zemi!“ uzavírá Parsons.


Myslíte, že si Jim takovou poctu zaslouží? Sledujete Big Bang Theory? A patří Sheldon mezi vaše oblíbence?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

apolenkakrasna
před 136 týdny
Gratulace!!!
ufonka
před 136 týdny
Skvělý herec, už tam měl být několik let. Zvlášť když mám srovnání, když jsem...
Crazy-Nut*
před 136 týdny
Moc mu gratuluju, určitě na chodník slávy patří :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY