Facebook Twitter E-mail
17. března 2015

Kolik sérií bude mít Hra o trůny?

Jak dlouho poběží Hra o trůny? Kolik bude mít řad? Na tyto otázky zatím neexistuje jednoznačná odpověď. Pár vodítek tu však je, i když George R. R. Martin se nechal slyšet, že nikdo, ani on sám, to neví.

Podle jeho slov, poté, co byla odvysílána druhá epizoda druhé série, mu jednatelé HBO oznámili, že by byli rádi, aby show běžela deset let.

„Přiznal jsem, že deset let mi zní dobře. Slýchám podobné postoje HBO pokaždé, když se s nimi setkám, ať už v L.A. nebo v New Yorku.“

Výkonní producenti David Benioff a D.B. Weiss zase řekli, že by rádi odvyprávěli příběh v sedmi sériích. HBO ukázala silnou důvěru v seriál, když společně s pátou řadou objednala rovnou další, v pořadí již šestou. Herci mají podepsáno až do sedmé, zatím ještě nepotvrzené série. George R. R. Martin řekl, že všechny spekulace jsou zbytečné. Jak to bude dál se dozvíme až v příštím roce, v průběhu šesté série.

„Zhruba v době vysílání druhého dílu šesté série, by měla HBO objednat sedmou sérii, tedy alespoň v to doufáme. Anebo možná, ale jen možná, objednají nejen sérii sedmou, ale i osmou. Ale i kdyby objednali jen sedmou, tak to neznamená, že to sedmou skončí. Znamenalo by to jen návrat k původní politice zasvětit se jedné sérii po druhé.“

Také reagoval na diskusi o možném filmu (nebo filmech). Hra o trůny už se letos stala prvním seriálem, který se dostal na plátna IMAXu, s limitovaným promítáním deváté a desáté epizody čtvrté série.

„Jasně, miluju ten nápad. Proč ne? Kterému fantasy fanouškovi by se nelíbila myšlenka na epický celovečerní miliónový film? A nedávný úspěch s IMAXem prokázal, že publikum na to připravené je. Pokud ho vyrobíme, oni přijdou. Ale vyrobíme ho? Sakra, nemám nejmenší tušení.“

Martin v současnosti pracuje na šesté knize plánované sedmidílné ságy Písně ledu a ohně, na které je seriál založen. Už dříve se ale nechal slyšet, že možná sedmou knihou neskončí. Svůj příběh prý rozvrstvil tak, že z původní jedné knihy, následně trilogie a tetralogie, vznikla sedmidílná sága, jejíž rozsah možná celému jeho příběhu nebude stačit.

„Sedm sérií, deset sérií, s nebo bez jednoho či dvou filmů… Nakonec, to jediné, na čem záleží, je, že vyprávíme skvělý příběh se skvělým koncem.“

Pátá série se začne vysílat 12. dubna.


Kolik by podle Vás měla mít Hra o trůny sérií? Co byste říkali na možný film?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nevada
před 139 týdny
Netvrdím, že vyvrací. Naopak :) Ale vyjádření programového ředitele HBO (i...
Seraphine313
před 139 týdny
Martin se na výrobě seriálu podílí, píše scénáře každou sezónu minimálně...
Nevada
před 139 týdny
V sériích 1-4 psal pokaždé jen jednu epizodu, v 5. ji opravdu nepsal....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY