Facebook Twitter E-mail
25. března 2015

Situace, které se mohou stát jen v seriálech

Přešlapy populárních amerických seriálů? Existují a jsou dost okaté! Co by se v reálu stát nikdy nemohlo? Zaměřte se na Dva a půl chlapa, Teorii velkého třesku nebo Jak jsem poznal vaši matku. Jaké podivnosti najdete?

Filmy nebo seriály se často nedotýkají běžného chodu života. Jsou určené k odpočinku i relaxaci, takže vlastně ani nemusí. Ale přemýšlel někdo někdy nad jejich nedokonalostmi? My ano! A přišli jsme na to, s čím je současný divák konfrontován. Tipnete si?

Dva a půl chlapa (USA, 2003)

Oddech, zábava, černý humor.

To vše v jednom seriálu, který sledují muži i ženy. Proč asi? Je na co koukat, i když paradox se přece jen najde.

Rentiér nebo jen velký kecal? Charlie Harper (Charlie Sheen) je ukázkový příklad, jak by mnozí chtěli žít. V seriálu se živí jako skladatel reklamní hudby. Super, ale za těch 177 dílů, ve kterých se objevil, než ho vystřídal Walden Schmidt (Ashton Kutcher), seděl u práce jen několikrát. A přesto si mohl dovolit dům na pláži a káru v garáži. Komu to přijde normální? Zkuste přijít za šéfem s tím, že za dvě hodiny denně v práci chcete brát sto tisíc měsíčně. Co vám odpoví? Připravte se na pytel sprostých slov!

Zřejmě lepší oddíl…

Ostatně, to je ten samý případ, kdy sloupkařka Carrie Bradshawová v seriálu Sex ve městě napíše za celý týden pár řádků do novin, a i tak má skříň nacpanou botami od Manola Blahnika. Takhle se vydělává jen v seriálech!

Teorie velkého třesku (USA, 2007)

Jeden z nejoblíbenějších seriálů poslední doby vyniká humorem i bizarními situacemi. Akorát ty vztahy se nějak „nezvládly“.

WC manuál? Nikdy!

Sheldon Cooper má se svým kamarádem a spolubydlícím Leonardem Hofstadterem tak zvanou „dohodu spolubydlících“, ve které je mimo jiné zmínka o rozpisu ranního vylučování. Chlap, co vyměšuje na povel? Nesmysl! To by normálně neprošlo. Stejně jako vztah Leonarda s Penny.

Nemožné spojení

Tihle dva spolu sice mimo kameru nějaký čas randili, ale taková kočka vedle potrhlého cápka bez milionů na kontě? To asi těžko. Pěkná blondýnka by na Václaváku nezakopla o vědátora, který sbírá komiksy.

… I úchylka dalšího z kamarádů je přinejmenším podivná

S matkou až navěky

Žid Howard Wolowitz v podání amerického herce Simona Helberga je absolutní mamánek, který několik sérií seriálu žil s matkou. To se ještě pochopit dá. Člověk má rád svoje pohodlíčko, vypráno a uvařeno je bez práce, ale brát si matku – a ve svém věku – na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS)? Zbláznil se snad?

Oči mu v tomto směru sice trochu otevřela kráska Bernadette Maryann Rostenkowski (Melissa Rauch), když se na scéně objevila ve třetí sérii, ale i tak Howard původně plánoval žít s oběma. Tak co je divnější? Že ona by si vůči tomu nepostavila hlavu? Nebo že on toužil sdílet jednu domácnost se svojí minulostí i budoucností? Nesmysl je to z obou stran.

Jak jsem poznal vaši matku (USA, 2005)

Romantických situačních komedií není nikdy dost, o čemž svědčí úspěch tohoto seriálu plného nadhledu a vztahových pastí. Něco jako by z reálu doslova vypadlo, některé situace jsou trochu přisazené.

Absurdní sváděcí techniky

Barney Stinson (Neil Patrick Harris) je sukničkář, který žije knihou The Playbook, která se v českém znění nazývá Rukověť. Ta obsahuje návod na sbalení žen. Jenže ty rady! Rozhodně se nedají srovnat s tím, co praktikoval „seznamovací agent“ Will Smitch ve filmu Hitch, lék pro moderního muže. Tam to mělo hlavu a patu, ale Rukověť je docela jiný level! (Posuďte sami ve videu)

Která by šla na rande se starým dědkem, za kterého se Barney převléknul? Nebo s potápěčem? Jemu to v seriálu vyšlo, ale vy snad máte odvahu balit holky stejným způsobem? Když jo, klobouk dolů, ale docela rádi bychom viděli tu, která se rozžhaví v přítomnosti podpírací hole.

Zášť a žárlivost bez omezení

Bruneta Robin Scherbatsky v podání herečky Cobie Smulders je tak trochu přelétavá. Klasika, tedy nic překvapivého. Nejdřív chodí několikrát s Tedem Mosbym (Josh Radnor), kterého později vystřídá právě výše zmíněný Barney. Jako dobrý, ale pořád jsou všichni tři nejlepší přátelé. Fungovalo by tohle i v praxi? Zkusit to můžete, ale nezaručujeme, že budete v pohodě!


A co dalšího se může stát jedině v seriálech? Dejte nám pár vlastních příkladů! Další odvázané čtení najdete na www.prochlapy.cz!

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ProChlapy.cz
www.prochlapy.cz - web plný zábavy a potěšení

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lucius
před 134 týdny
Souhlasím s názorama v diskuzi, nejenže to nejsou všechno uplně...
Shadris
před 134 týdny
A co teprve The Vampire Diaries :D :D A nevím co všechno...neřeším jestli...
Lucius
před 134 týdny
Tak to už je ale úplně jiný typ seriálů, tvd apod s tím nemá co dělat ;)...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY