Facebook Twitter E-mail
23. března 2015

Empire už chystá druhou sezónu

Drama Empire každý týden dokazovalo, že pro něj běžná pravidla pro seriály neplatí. Z dramatu, u kterého stanice předpokládala rating okolo 1.8, se vyklubal seriál, který svým finále pokořil téměř všechny ostatní seriály v USA – na komerčních televizích se stal ratingovou jedničkou a na komerčních i kabelových ratingovou dvojkou (po The Walking Dead).

Není tedy divu, že stanice Fox už spřádá plány na druhou řadu seriálu. Fanoušky ale čekají nemilé zprávy. Černá Dynastie, jak seriál nazývá spolutvůrce Lee Daniels, by měl totiž být méně opulentní a více zaměřen na vztahy mezi postavami. Ilene Chaiken se zároveň snaží rozšířit řady scenáristů, od kterých čeká propracovanější příběh s postavami, které budou mít mnoho osobnostních rovin. Spolutvůrce Danny Strong chce zároveň příběh nasměrovat k událostem z „chudší“ části seriálu: „Už jsme viděli dost opulentnosti. Teď se vrátíme tam, kde to všechno začalo.“

Producenti zároveň uvažují nad účastí potenciálních hvězd. nejpravděpodobnější je účast Spika Leeho, okolo kterého by se měla točit celá jedna epizoda. Podle dalších informací by se před kamerou mohla objevit Oprah Winfrey, kamarádka Lee Danielse. Uvidíme, jestli účast hvězd nepřinese seriálu víc špatného než dobrého, protože účast Macy Gray v první sezóně byla vyškrtnuta kvůli jejímu chování při natáčení.

Empire je v současné době pro Fox dojnou krávou. Sledovanost stanice totiž meziročně klesla (i přes silné ratingy Empire) o 25 %, hlavně díky slabé třetí sezóně The Following a druhé sezóně Sleepy Hollow. Druhá sezóna Empire zatím nemá své datum vysílání a uvažuje se, že se z midseason přesune na podzim, aby jeho výsledky pomohly stanici v hlavní části roku. Producenti seriálu ale bojují za to, aby počet epizod zůstal stejný jako v první sezóně, tedy 12, případně se lehce zvýšil, ale nedosáhl 22, a příběh tak zůstal stejně soudržný a bez hluchých míst, jako první rok.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY