29. 3. 2015

5 nejočekávanějších seriálů dubna 2015

Novinky, premiéry sérií, finálové epizody... Týdny a měsíce jsou plné událostí, na které seriáloví fanoušci s napětím čekají. V této rubrice se na ně podíváme podrobně a přehledně!

5 nejočekávanějších seriálů dubna 2015

Změna na letní čas je jasným důkazem toho, že nový měsíc je již za rohem. Je tedy nejvyšší čas pro další díl z naší pravidelné rubriky. Máte rádi ve svých seriálech přehled? Zajímá vás, kdy vám co začíná a kdy se těšit na finálové epizody? Pak je pro vás tato série našich článků přesně to pravé ořechové.

Na konci každého měsíce pro vás připravíme článek, ve kterém se zaměříme na hlavní seriálové události. V první části článku se podíváme na zoubek pěti největším premiérám, na které se většina z nás třese nedočkavostí. Ve druhé části pak vytvoříme kompletní přehled toho, co nás čeká a nemine.

Duben, to je pro většinu seriálových fanoušků synonymum pro Game of Thrones. Jak ale uvidíte dále, opět na nás čeká měsíc nabitý premiérovými i finálovými epizodami, dočkáme se také konce jednoho seriálového veterána. Pokud vám článek nestačí a stále hledáte inspiraci na to, co nového sledovat, určitě vám pomůže žebříček nejočekávanějších seriálů. Jsou to novinky, které zde na SerialZone sklízejí nejvíce pozornosti, nejvíce lidí si je přidává do svých watchlistů. Pokud tedy nechcete být pozadu ve všeobecném přehledu, seriály zde na předních příčkách by vám neměly uniknout :-)

Dost už ale úvodních řečí, jde se odpočítávat, na co se v dubnu můžeme nejvíce těšit:

5
Salem

Salem

Kdy a kde

od 5. dubna každou neděli na WGN America

O co jde

Druhá série tohoto amerického dramatu nás zavede zpět do městečka Salem, které se nechvalně proslavilo svými čarodějnickými procesy. Vše zde ale není obyčejné a tak jasné, jak se na první pohled může zdát. První série byla zakončena šokujícím, leč velmi uspokojivým závěrem, který čekání na druhou řadu opticky ještě prodloužil. Čekání je ale nyní u konce!

Proč to sledovat

Naprosto skvostné postery k druhé sérii (část jednoho z nich můžete vidět na obrázku) naznačují, že půjde o skvělou jízdu. Slogan „witch war“ (válka čarodějnic) spolu s grafickými obrázky slibují, že nás čeká doba temna. Podle producenta Brannona Bragy bude druhá řada naprostou proměnou od série první.
4
The Messengers

The Messengers

Kdy a kde

od 17. dubna každý pátek na CW

O co jde

Letošní poslední novinku stanice CW má v hledáčku spousta z vás, jak dokazuje žebříček nejočekávanějších novinek. Ačkoliv se dosud o The Messengers nemluvilo zdaleka tolik jako o iZombie, může se z něj vyklubat černý kůň letošní sezóny a získat si druhou řadu po vzoru loňského úspěchu The 100. Příběh ukazuje skupinu zdánlivých cizinců, kteří zemřeli během záhadného energetického pulsu. Tito lidé se později probudí a dozví se, že byli vybráni, aby zabránili hrozící apokalypse.

Proč to sledovat

No tak, vždyť je to CW, stanice, která pro většinu z nás představuje tajné, nebo dokonce i naprosto veřejné guilty pleasure. Zkusit minimálně pilot je prostě nutnost! Seriál je od začátku v nevýhodě v tom, že začíná až nyní, a navíc je nasazen na páteční večery. O to větší to bude sláva, když si přece jen dokáže vybojovat obnovení. Kdo by nezbožňoval odpadlíky!
3
Orphan Black

Orphan Black

Kdy a kde

od 18. dubna každou sobotu na BBC America

O co jde

Klony jsou konečně zpátky! Jeden ze současných nejoblíbenějších seriálů českého a slovenského publika (a samozřejmě i v ostatních státech světa!) se vrací s novými dramaty, akcí a další dávkou klonů. Bude to letos ten rok, kdy si kritici konečně nasadí brýle, nechají se unést vlnou hereckého orgasmu v podobě Tatiany Maslany a odvděčí se nominacemi (a výhrami) u Emmy a Zlatých glóbů? Fanoušci nepřestávají snít…

Proč to sledovat

Slovy Hodora: Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana Tatiana. Doslova.
2
Game of Thrones

Game of Thrones

Kdy a kde

od 12. dubna každou neděli na HBO

O co jde

Docela zbytečná otázka. Pravděpodobně neexistuje nikdo, komu by bylo potřeba Game of Thrones představovat, minimálně nikdo z naší komunity. Stále neuzavřený příběh z pera George R.R. Martina ve velkolepém, odvážném, sexem a násilím nasáklém zpracování stanice HBO, se po roce konečně vrací s pátou sérií. Začněte uzavírat sázky, kteří další nešťastníci skončí pod drnem, brzy budeme mít jasno!

Proč to sledovat

Tak zaprvé, jde o nejoblíbenější drama uživatelů SerialZone, takže je jasné, že většina z vás netrpělivě odpočítává dny. Za druhé můžete do páté série krásně vplout připomenutím toho, co se dělo v předchozí sérii, navíc na obřím plátně v kině, s profi zvukem a spoustou ostatních nadšenců. Máte poslední hodiny na odpovězení otázky v naší soutěži! No a do třetice… ať už jste knihami políbení nebo úplní neználci, jedno je jisté. U Game of Thrones nikdy nevíte, co se stane dál. Právě nepředvídatelnost je jedna ze základních věcí, která ze seriálu dělá událost, kterou si nemůžeme nechat ujít. Po takovém závěru se asi divíte, jak je možné, že ještě nejsme u prvního místa…
1
Daredevil

Daredevil

Kdy a kde

celá první série 10. dubna na Netflixu

O co jde

Jak je možné, že GoT nedostal první místo? Protože Daredevil! Daredevil ve spojení s Netflixem, no tak, to se nedá hodnotit jinak než prvním místě, minimálně v očekávanosti! Jde o nejnovější zpracování marvelovského komiksu o chytrém a bystrém právníkovi, který má jedinou nevýhodu – od dětství je slepý. Přes noc se ale hrdina mění v Daredevila, hrdinu, který využívá své ostatní posílené smysly k boji proti zločinu v ulicích čtvrti Hell's Kitchen na Manhattanu.

Proč to sledovat

Pro všechny milovníky Marvelu je tato novinka nutnost. Netflix opět vypustí všechny epizody naráz, takže si budete moct užít jeden velký akční maraton. Na Daredevila bude později v letošním roce navazovat další superhrdinská série, vlastně dokonce několik (Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a Defenders). Příběh bude – podobně jako u Agents of S.H.I.E.L.D. – úzce propojen s marvelovským universem, takže je dost možné, že se dočkáme nějakých vnitřních souvislostí a možná dokonce i hvězdných cameí! Třešničkou na dortu je pak fakt, že seriál pochází od tvůrců Spartaca, takže kvalita opravdu zaručena.

Kompletní přehled

Premiéry:
2. 4. 2015 Olympus (Syfy, 1. série)
5. 4. 2015 A.D.: The Bible Continues (NBC, 1. série)
5. 4. 2015 American Odyssey (NBC, 1. série)
5. 4. 2015 Salem (WGN America, 2. série)
5. 4. 2015 The Lizzie Borden Chronicles (Lifetime, 1. série)
6. 4. 2015 Wentworth (SoHo, 3. série)
7. 4. 2015 Your Family or Mine (TBS, 1. série)
9. 4. 2015 Louie (FX, 5. série)
9. 4. 2015 The Comedians (FX, 1. série)
10. 4. 2015 Daredevil (Netflix, celá 1. série)
12. 4. 2015 Game of Thrones (HBO, 5. série)
12. 4. 2015 Nurse Jackie (Showtime, 7. série)
12. 4. 2015 Silicon Valley (HBO, 2. série)
12. 4. 2015 Veep (HBO, 4. série)
12. 4. 2015 Tatau (BBC America / BBC Three, 1. série)
13. 4. 2015 Turn (AMC, 2. série)
17. 4. 2015 The Messengers (CW, 1. série)
18. 4. 2015 Orphan Black (BBC America, 3. série)
20. 4. 2015 Deadbeat (Hulu, 2. série)
21. 4. 2015 Inside Amy Schumer (Comedy Central, 3. série)
26. 4. 2015 Happyish (Showtime, 1. série)

Po pauze se vrací:
4. 4. 2015 Outlander (Starz)
5. 4. 2015 Mad Men (AMC)

Finále:
2. 4. 2015 The Slap (NBC, o 2. sérii dosud nerozhodnuto)
2. 4. 2015 Archer (FX, o 7. sérii dosud nerozhodnuto)
5. 4. 2015 Pompidou (BBC Two, o 2. sérii dosud nerozhodnuto)
5. 4. 2015 Shameless (Showtime, seriál prodloužen pro 6. sérii)
5. 4. 2015 House of Lies (Showtime, o 5. sérii dosud nerozhodnuto)
6. 4. 2015 Moone Boy (Sky 1, o 4. sérii dosud nerozhodnuto)
6. 4. 2015 Better Call Saul (AMC, seriál prodloužen pro 2. sérii)
8. 4. 2015 X Company (CBC, seriál prodloužen pro 2. sérii)
8. 4. 2015 Workaholics (Comedy Central, o 6. sérii dosud nerozhodnuto)
10. 4. 2015 12 Monkeys (Syfy, seriál prodloužen pro 2. sérii)
10. 4. 2015 Helix (Syfy, o 3. sérii dosud nerozhodnuto)
14. 4. 2015 Justified (FX, finále seriálu)
16. 4. 2015 Banished (BBC, finále seriálu)
17. 4. 2015 Last Man Standing (ABC, o 5. sérii dosud nerozhodnuto)
17. 4. 2015 Cristela (ABC, o 2. sérii dosud nerozhodnuto)
18. 4. 2015 The Good Witch (Hallmark, o 2. sérii dosud nerozhodnuto)
21. 4. 2015 Being Mary Jane (BET, seriál prodloužen pro 3. sérii)
22. 4. 2015 The Americans (FX, o 4. sérii dosud nerozhodnuto)
23. 4. 2015 Vikings (History Channel, seriál prodloužen pro 4. sérii)
28. 4. 2015 Powers (PlayStation Network, o 2. sérii dosud nerozhodnuto)
30. 4. 2015 Backstrom (Fox, o 2. sérii dosud nerozhodnuto)
30. 4. 2015 Inside No.9 (BBC Two, o 3. sérii dosud nerozhodnuto)


Teď se ozvěte vy! Na které seriály se těšíte nejvíce? Které tvoří vaši Top 5? A u kterých vám bude líto, až skončí, ať už úplně, nebo na dalších pár měsíců do začátku další série?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře24zobraz všech 24 příspěvků
ševča

ševča

To je optimismu ohledně Messengers :D. Já vím, že se mi to směje teď, ale fakt. Outlander nebyl zařazen,...
před 243 týdny
ragelly

ragelly

Vždycky dávám jen premiéry řady :)
před 243 týdny
ševča

ševča

Děkuju.
před 243 týdny
Další články k tématu