Facebook Twitter E-mail
1. dubna 2015

Přátelé vstávají z hrobu! Seriál kupuje HBO!

Ano, je to tak! Stanice HBO se rozhodla oživit jednu z nejslavnějších značek moderní doby a dala seriálu Friends zelenou pro jedenáctou sérii. Ještě předtím ale seriál odkoupila od stanice NBC, na které kdysi jel.

Částka, za kterou byl seriál přesunut na konkurenční stanici zatím není známá, ale rozhodně nebude malá. Seriál Friends je ikonou stanice a pomáhal jí v dominanci čtvrtečních večerů – za působení Přátel zažila stanice vrchol své éry označované jako „must see TV“ („televize, na kterou se musíte dívat“). Finále seriálu pak zaznamenalo jeden z nejlepších ratingových výsledků televizní historie – 52,5 milionu diváků při ratingu 29.8.

I proto HBO do seriálu mohutně investuje a rozhodla se přivést zpět většinu hereckých hvězd včetně Jennifer Aniston a Matthewa Perryho. Ten je sice v současnosti vázán u stanice CBS a seriálu The Odd Couple, ale podle jeho slov má smlouvu jen na jednu řadu seriálu a Friends je projekt, kvůli kterému je schopný současnou produkci opustit. Jediný, kdo účast v seriálu nepotvrdil, je Lisa Kudrow. Ta by se sice ráda seriálu účastnila, v současné době má ale na stanici jiný projekt – The Comeback, u kterého ještě nebylo rozhodnuto, zda bude obnoven pro třetí sérii nebo ne. Vzhledem k tragickým výsledkům druhé řady je ale téměř jisté, že se jí stanice bude chtít zbavit a neohrožovat její účastí svou velkou investici.

Krom potvrzené čtveřice herců – tedy Jennifer Aniston, Matta Perryho, Courteney Cox a Davida Schwimmera (jediný, kdo kvůli svým závazkům nemůže mezi starou partu, je Matt LeBlanc) ale mezi obsazení přibyde ještě jeden – seriálu se totiž bude účastnit ještě Nina Dobrev, která to dnes v noci potvrdila na svém Twitteru.

„Je mi velkou ctí, že se mohu účastnit tak báječného seriálu. Už od té doby, co jsem byla malá, jsem snila o tom, že bych si v Přátelích zahrála.“

A koho bude Dobrev hrát? Byla obsazena jako představitelka dcery Rachel a Rosse, Emmy. Přestože by reálně dnes bylo Emmě 13 let, v seriálu jí má být už 19 a má studovat vysokou školu. Na dotaz fanoušků, jak se účastí ve Friends vyřeší její role v The Vampire Diaries, odpověděla: „Věřím tomu, že se už příběh Eleny uzavře. Seriál má mnoho zajímavějších postav, které mohou vytvořit skvělý příběh.“ Její slova nepřímo potvrzuje i Julie Plec, která pro příští sezónu TVD počítá s příchodem další hlavní postavy.

Stanice zároveň potvrdila zkušební desetidílnou řadu. Pokud se nově obnovený seriál setká s úspěchem u testovacích diváků, prodlouží ho pro dvě sezóny, jak tomu bylo letos např. u Better Call Saul. Seriál se i tak zařazuje po bok renovovaných značek jako Heroes, 24, The X-Files, Veronica Mars a Entourage, které se dočkaly oživení a rozhodně se nesetkaly s nezájmem diváků.

A bonbónek na závěr – stanice HBO ve zprávě zároveň potvrdila, že ze svého kurzu stanice, která ráda své herce odhaluje, nehodlá ustoupit ani u Přátel. „Ano, rozhodně mě uvidíte nahou. Nevím jestli hned letos nebo až další rok, ale rozhodně s tím nemám problém,“ řekla představitelka Rachel, Jennifer Aniston. Zda se nahota nevyhne i dalším představitelům, zvláště těm mužským, se ale necháme překvapit.


Apríl.

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

filip.scherhaufer
před 123 týdny
Ja som si dodnes myslel, že je to pravda a zrazu uvidím, že apríl :D
Danyb
před 119 týdny
Já jsem si to taky dlouho myslel :D.
Blázen z Jericha
před 85 týdny
Škoda, že letos nebyl žádnej apríl na SZ. Třeba řešení nějaký s hádanek...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY