Facebook Twitter E-mail
5. dubna 2015

Scéna měsíce: Březen 2015

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Hart of Dixie (Doktorka z Dixie)
epizoda
4×10 – Bluebell (27. 3. 2015)
herci
scéna
Sbohem Bluebell
allyska

U mé pohodové oddychovky jsem očekávala šťastný konec, který jsem taky dostala. Jsem moc ráda, že to nebylo moc přeslazené, právě naopak, bylo to akorát. Samotný muzikálový svatební konec se mi líbil asi nejvíce. Po celou dobu dobu seriálu se mi totiž moc zamlouvaly písničky, takže tohle pro mě byla třešinka na dortu. I když také musím vyzdvihnout i jiné scény. Třeba jak Lemon nešílela kvůli večírku, což jen dokazuje, jak moc se změnila. Též setkání s novou právničkou nám ukázalo, jak dlouhou cestu ušla Zoe. I scéna mezi AB a Georgem v autě byla pěkně natočená, ti dva mi k sobě opravdu sedí. Tudíž jestli tohle byla opravdu finálová epizoda, vůbec mi to nevadí, jelikož se vše pěkně uzavřelo a abych byla upřímná, další řadu si ani nepřeju. Takhle můžu konstatovat, že to byla fajn podívaná s pěkným koncem, čili sbohem Bluebell, budeš mi chybět!

Gabik.029

The Fosters
epizoda
herci
Hayden Byerly (Jude), Gavin MacIntosh (Connor)
scéna
Polibek Judea a Connora
gabik.029

Už když jsem scénu viděla poprvé a následně četla reakce na internetu, hned jsem si pomyslela, že tahle scéna se do článku musí dostat. Místo si zasloužila nejen díky příběhu, který vypráví, ale také proto, že se v historii televize jednalo o významný okamžik. Polibek Judea a Connora se zapsal jako polibek nejmladšího páru stejného pohlaví, který byl kdy na televizních obrazovkách zachycen. Důležitost této chvíle si uvědomovali i samotní herci, kteří se svého úkolu zhostili na výbornou. Scéna je plná emocí, ve kterých mají Connor a především Jude velký zmatek, což se oběma představitelům povedlo ztvárnit dokonale. Divák se tak ponoří do jejich světa a prožívá kolotoč emocí společně s postavami. Podle mě předvedli oba kluci skvělý výkon, zvláště pak k jejich nízkému věku.

HonZajs000

Suits (Kravaťáci)
epizoda
herci
Rick Hoffman (Louis Litt)
scéna
Smrt Normy
honZajs000

Za měsíc březen nominuji na nejlepší, resp. nejsrdceryvnější scénu jednu hned ze začátku měsíce. Konkrétně moment, kdy Louis vede smuteční obřad za svou milovanou sekretářku Normu. Ano, vážení, je to tak, naše drahá Norma zemřela. I když jsme ji nikdy neviděli, myslím, že leckomu přirostla k srdci. Já osobně jsem se vždy těšil na ty Louisovy hlášky, co spolu zase prožili, jak je Norma neschopná, jak by ji nejraději vyhodil apod. Když pak oznámil Donně, že je Norma mrtvá, říkal jsem si, že to snad ani není možné. Další úžasná scéna pak byl rozlícený Louis v pohřebním ústavu, kde ho musela rázná Donna krotit, aby nedostal další infarkt. Vše nakonec vyvrcholilo při smutečním obřadu, kde se Louis málem psychicky zhroutil, a se všemi přítomnými a vlastně celým osazenstvem Kravaťáků se loučil se svou drahou Normou. Louis citlivka vs. Louis drsoň, to je pro mě série nejlepších momentů za březen. Scéna s obřadem mě osobně dostala mnohem víc než žádost o ruku v závěru epizody.

Pajky

Cougar Town (Město žen)
epizoda
herci
Courteney Cox (Jules), Josh Hopkins (Grayson), Dan Byrd (Travis), Busy Philipps (Laurie), Christa Miller (Ellie), Ian Gomez (Andy), Brian Van Holt (Bobby), Bob Clendenin (Tom) a Ken Jenkins (Chick)
scéna
Dárek pro Jules
pajky

Přestože v březnu se rozloučilo hned několik seriálů, jejichž finále stálo za to (Banshee, Suits nebo i The 100), tak jsem musel čekat až do posledního dne a vybrat scénu ze seriálu, který už se nevrátí. Ten pocit nostalgie a melancholie, když se seriál loučí, ten ve mě vyvolává možnost, že ukápne i slzička. A přesně ten samý pocit ve mně vyvolala i závěrečná epizoda Cougar Townu. Speciálně pak scéna, kdy Grayson prozrazuje Jules, že vše, co se děje, se děje jen proto, aby jí dopřáli dárek, po kterém toužila. Zopakování toho, proč ji ostatní mají rádi, uvědomění si toho, že je to krásný dárek a poslední přípitek u Jules doma. Pro mě to bylo ideální zakončení této vínem nasáklé komedie.

Thadreth

Black Sails
epizoda
2×09 – XVII. (21.3.2015)
herci
Louise Barnes (Miranda Barlow), Lars Arentz-Hansen (William Rhett), Nick Boraine (Peter Ashe), Toby Stephens (kapitán Flint)
scéna
Smrt Mirandy Barlow
thadreth

Vybrat nejlepší scénu za březen bylo pro mě opět těžkým oříškem. Chvíli to dokonce vypadalo, že žádnou takovou ani nenajdu. Když jsem se ale vrhl na předposlední epizodu druhé řady Black Sails, měl jsem v tom však jasno. Rozhodl jsem se vybrat scénu, kdy společně večeří kapitán Flint, Miranda Barlow a Peter Ashe. Flint se chtěl s Peterem usmířit a ten mu nabídl, že pokud světu přizná své pirátské hříchy, tak mu odpustí. Ovšem Peter měl ve skříni spoustu vlastních kostlivců, na které zcela náhodou přišla Miranda. Začala tedy Petera obviňovat z toho, jak si může dovolit chtít po Flintovi, aby přiznal svoje hříchy, když on sám má spoustu vlastních, které ji a Flinta dostali do velkých potíží. Dokonce ho obvinila, že to on může za jejich zničené životy. Začala na něj tedy křičet, že chce vidět celé město, které Peter za jejich utrpení koupil, vypálené a jeho pověšeného na šibenici. Tím však nevědomky vyprovokovala Williama, osobního strážce Petera, který jí vpálil kulku do hlavy. Ze všech scén mě žádná nepřekvapila a nedostala tak, jako právě tato, a proto jsem ji tedy za sebe vybral jako tu nejlepší.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lill
před 250 týdny
Má cenu sa k tomuto aj vyjadriť? aach :D
inekafe
před 250 týdny
Očividne má. ;D
Lola_L
před 241 týdny
The Fosters to ve finále rozjelo. A ten poslední moment v autě, mě dostal....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY