Facebook Twitter E-mail
25. dubna 2015

The Leftovers: Střípky ke druhé sérii

Už to bude skoro rok od doby, co jsme poprvé spatřili drama od HBO s názvem The Leftovers, které bylo těsně před koncem první série prodlouženo pro další řadu. Ta sice ještě nezná své datum premiéry, ale už existují drobné střípky k pokračování této seriálové adaptace novely Toma Perrotty. Tak se na ně podíváme.

Fanoušci knižné předlohy jistě vědí, že první řada víceméně obsáhla kompletní děj celé knihy, tudíž se letos setkáme se zcela novým materiálem. A proto se tvůrci rozhodli převést děj z fiktivního Mapletonu v New Yorku do zcela jiné lokace, a sice do Texasu.

Jistě vás teď napadá, že byste mohli přijít o své milovaní postavy, v plánu jsou totiž i změny v obsazení. Už je ale jisté, že se vrátí Justin Theroux (Kevin Garvey), Amy Brenneman (Laurie Garvay), Chris Zylka (Tommy Garvey), Margaret Qualley (Jill Garvey), Christopher Eccleston (Matt Jamison) a Carrie Coon (Nora Durst). Výskyty zbylých postav nejsou vyvráceny, mohou se vrátit jakožto hosté, ale příliš prostoru se jim nedostane.

Přijdou ovšem i nové tváře. Zatím není jasné, kdo jim vdechne život, ale máme alespoň náčrty postav. Půjde o afro-americkou rodinu Murphyových, která se bude skládat z Johna, otce rodiny a bývalého odsouzence, dále z Eriky, matky a doktorky, a dvou jejich dětí, společenské sportovkyně Evie a křesťansky založeného Michaela.

Tvůrce seriálu, Damon Lindelof, v jednom rozhovoru se serverem TVLine.com prozradil několik střípků ohledně nadcházející řady jeho díla. Podle všeho má v plánu prozkoumat zcela nová teritoria, a to nejen, co se týče změny hlavní lokace seriálu. Chce myslet ve větším měřítku a chtěl by prohloubit premisu celého seriálu. Dále si liboval nad tím, jaké je pracovat na něčem, kde jsou odpovědi ve hvězdách.

„Je vážně osvobozující pracovat na seriálu, který neslibuje žádné odpovědi. Pozůstalí – a právě proto tolik miluju Tomovu knihu – je o životě ve světě nejasné záhady, v němž žijeme. Nevíme, co bude, až zemřeme. Někteří si řeknou: ‚Takový má být můj život, tohle se stane po mé smrti. Věřím v Boha, nebo v něj nevěřím.‘ Nikdo to ale neví jistě. Náš seriál tuto myšlenku prozkoumávají. Ve Ztracených jsme vám odpovědi dlužili a vy jste s námi takto jednali. Ale v Pozůstalých vám nic nezaručujeme.“


Sledovali jste The Leftovers? Jste zvědaví na druhou řadu?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

inekafe
před 134 týdny
Myslím, že by seriál nebol medzi odporúčanými v článku 5+1 Scifi a...
Pajky
před 134 týdny
Ukázková odpověď :D
lukascoolarik
před 134 týdny
Musím uznat, že když jsem si po premiéře pouštěl pilot, přišlo mi to jako...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY